DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo ispada kao da je Čelik tražio da se rok uplate produži, što je Uprava i učinila jer je procijenila da interes ulagatelja to opravdava.

sad treba sačekati da prođe ovih par dana i odradi se dokap do kraja kako treba jer tih par dana prolongiranja ne mijenja bitno na stvari.
no najsmješnije su sad ove pričice kako DDJH tobože ne može raditi bez tih 250 mil.kuna…pa to je naknadna ponuda za preuzimanje firme koja je došla takoreći sama od sebe tj. od kuvajčana koji žele preuzeti DDJH, a ne na poziv uprave već je uprava samo odobrila da se krene u ovaj dokap na traženje kuvajčana, a uz suglasnost vlade

Ignore: KressoM, delux

Uspoređujući prvi javni poziv i ovu zadnju izmjenu meni izgleda kao da je mogući razlog izmjene špekuliranje institucionalnih ulagatelja. S obzirom da je moguće da Crni čelik na upisnici postavi minimalni broj dionica na 11.350.000 (što bi mu davalo nešto više od 50% vlasništva), ostali bi u tom slučaju mogli upisati oko 1.150.000 dionica ili oko 23 mil. kn po 20 kn. Po originalnom pozivu konačna cijena i broj dionica za upis su se trebali utvrditi 20.10. i onda su institucionalni trebali imati vremena do 10h 24.10. za izvršiti uplatu. To im je otvaralo prostor da na upisnici navedu znatno veću količinu za upis znajući da postoje četiri mogućnosti: 1) neće dobiti ništa jer će Crni čelik ipak upisati sve dionice; 2) Crni čelik će odustati i neće morati izvršiti uplatu jer uvjeti za uspješnost dokapitalizacije neće biti zadovoljeni; 3) Crni čelik će ostaviti ostalim ulagačima tih 23 mil. kn za upis i vrlo vjerojatno će se zbog velikog interesa svima njima morati proporcionalno smanjivati alokacija dionica; 4) dobit će poziv da upišu sve, što znači da Crni čelik neće sudjelovati i onda mogu odustati od uplate. Opcija 3 je razlog zašto je institucionalnim ulagateljima racionalno na upisnici navesti što veći broj dionica, makar nemaju realnu namjeru taj broj dionica i upisati. Ako je dovoljno institucionalnih ulagatelja razmišljalo na taj način, lako je moguće da je Đuro dobio upisnice s ukupnim iznosom većim od 250 mil. kn. To bi im stvorilo problem jer iza tih upisnica nema namjere da se ti novci uplate. Izmjenom poziva na način da institucionalni ulagatelji moraju izvršiti uplatu na isti dan kad se određuje konačna cijene i vrši alokacija Đuro eliminira taj problem.

Ovo je moje razmišljanje koje se temelji samo na razlici između originalnog i izmijenjenog poziva te traženju potencijalnog razloga za to, a koji nije mogući problem s uplatom Crnog čelika (što je mogućnost koja se ne može isključiti).

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ma to ti je šbbkbb zaključak. Ja ne vidim nikakav problem s tih 50%. Pogotovo ako im se garantiraju 4 člana NO.

Jesi držao upisnicu u rukama i pročitao je?

I kako to da kompanjoni na čelu firme i savjetnici revolucionari nisu predvidjeli takvu mogućnost?

Ja bih bio jako oprezan u pogledu cijelog tog dokapa. Čisto radi toga jer ovdje ali bas nitko ne misli o razvoju i budućnosti ove firme nego kako kratkoročno zgrabiti lovu i pobjeći. Jedini kog bi to navodno trebalo interesirati je Crni Čelik, a o njima nitko ništa ne zna, al svi pišu o tome kako će ako oni udju firma procvjetati. Pitam se, pitam, jesu li svi ti vidoviti ili drukaju i pišu bajke u koje nitko ne vjeruje?

“Nenad Bakić drastično je povećao svoj vlasnički udjel u Đuro Đaković Grupi. Kako je objavila slavonskobrodska kompanija na Zagrebačkoj burzi, Bakić je u dokapitalizaciji stekao 900.000 dionica i time postao vlasnikom 18,82 posto kompanije.

Isto tako, obvezni mirovinski fond PBZ/CO kupio je 710.000 dionica i tim potezom postao vlasnikom 9,84 posto Đure Đakovića”.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/nenad-bakic-povecao-udjel-u-duro-dakovic-grupi-postao-vlasnikom-188-posto-kompanije/

ova vijest iz 9 mj, bas me zanima po kojoj cijeni su kupovali ;)..nebi se cudio da su jos kupili u petak

ĐURO ĐAKOVIĆ GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA DDJH-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE (95555881478)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 1.776.179 23,38 Zast. račun
2. HPB D.D. (87939104217)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 1.407.825 18,53 Posebno založno pravo
3. BAKIĆ NENAD (13987237540) 898.419 11,83 Osnovni račun
4. MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE (95555881478)/HZMO (84397956623) 660.000 8,69 Zast. račun
5. ADDIKO BANK D.D. (14036333877)/PBZ CO OMF – KATEGORIJA B (99318944138) 288.740 3,80 Skrb. račun
6. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. (68481874507) 100.000 1,32 Skrb. račun
7. ĐURO ĐAKOVIĆ GRUPA D.D. (58828286397) (1/1) 46.993 0,62 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 43.094 0,57 Skrb. račun
9. PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154) 28.016 0,37 Skrb. račun
10. PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. (02535697732) 27.847 0,37 Skrb. račun
Ukupno: 5.277.113 69,47

Ispricavam se kaj upadam ko padobranac, odlucio sam i ja malo tipkat,,u dionici sam vec skoro dvije godine sa manjim ulogom, ukrcao sam se pristojno na 25 prosli mjesec par dana prije objave od kuvajcana(sasvim slucajno) i jos poslje na 28 i ak nes mogu rec da sa durom nikad nije dosadno, mislim da nema lude dionice na burzi..ovo produzenje nije sjelo nikome ali mislim da je pretjerana reakcija bila, ako nista drugo iz dionice. Su izasli oni sa natanjim zivcima..ne shvacam zasto bi produzivali dva dana ako se nista ne dogada, logicniji mi je da su pregovori pri kraju jer da nema ponuda cemu onda tih dva dana ako nitko nije uplatio u dva tjednna nece ni u ta dva..plus ona kasnija objava kad je dionica pala u pet 30 posto, kako uprava ne zna za nikakve promjene, ne znam jel to radi reda ili s tim oce potiho rec da je sve u redu s cc. Ispricavam sw na greskama i pozz

Posljedni Đurin ratnik

Ako znate da možete izlobirati možda 1 mlrd eura posla, a tvrtka koja će odraditi posao vam se nudi za 30 mio eura, i onda ovolika zahebancija oko svega? Ili ne kontroliraju taj posao ili su neke druge mutljavine prisutne. Živo želim da bude ok jer sam izložen ali objektivno sad sam već skeptičan

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Jadan je taj privatni kapital kojem puna dva tjedna nije bilo dovoljno da realizira vlastitu ponudu za dokapom za sitne novce, nego mu kao treba, osim bespotrebne prolongacije, namjestati i krajnje vrijeme primitka uplate. A u dzepu kao vec osiguran posao stoljeca. Naivna, gotovo komicno nategnuta teza.

To je i meni čudno. Znači iz bilo kojeg kraja svijeta novac može doći u RH za 2 dana. Unutar HR ide isti dan pa to nema logike. Ne vjerujem da će se itko ozbiljan petljati pogotovo jer su mogli prije a nisu. Ovo je bilo po uvjetima CČ i za njih skrojeno..


Ispricavam se kaj upadam ko padobranac, odlucio sam i ja malo tipkat,,u dionici sam vec skoro dvije godine sa manjim ulogom, ukrcao sam se pristojno na 25 prosli mjesec par dana prije objave od kuvajcana(sasvim slucajno) i jos poslje na 28 i ak nes mogu rec da sa durom nikad nije dosadno, mislim da nema lude dionice na burzi..ovo produzenje nije sjelo nikome ali mislim da je pretjerana reakcija bila, ako nista drugo iz dionice. Su izasli oni sa natanjim zivcima..ne shvacam zasto bi produzivali dva dana ako se nista ne dogada, logicniji mi je da su pregovori pri kraju jer da nema ponuda cemu onda tih dva dana ako nitko nije uplatio u dva tjednna nece ni u ta dva..plus ona kasnija objava kad je dionica pala u pet 30 posto, kako uprava ne zna za nikakve promjene, ne znam jel to radi reda ili s tim oce potiho rec da je sve u redu s cc. Ispricavam sw na greskama i pozz

Slazem se..napisao sam i prije par postova..pretjerana reakcija je bila to je ocito..i na ljeto su isto produzili tri puta i na kraju skupili sve normalno..ovo sto je bilo u petak je nekome dobro doslo za kupovinu😊


[Slazem se..napisao sam i prije par postova..pretjerana reakcija je bila to je ocito..i na ljeto su isto produzili tri puta i na kraju skupili sve normalno..ovo sto je bilo u petak je nekome dobro doslo za kupovinu😊

Skupili sve normalno?

kolega, taj dokap je bio nakon debakla na zimu/proljece gdje nije bio nitko zainteresiran. (a taj dokap je bio nakon prvog debakla gdje su sudjelovali samo drzava i bloger). Onda smo imali najave blogere da bi skupio konzorcij da je znao da ce institucionalni ovo “propustiti” (pa su vjerovatno svi koji su to procitali vjerovali da ako nista ce ih/nas bar taj konzorciji spasit) i desio se taj po tebi uspjesan dokap. koji je imao 3 produzetka.
Na prvi produzetak smrdilo je isto kao i sad. Nakon drugog je vec bilo jadno za gledat. koda prosimo novce na cesti. Na kraju su uspjeli zadovoljit taj minimalan prag tek tolko da uspije a koji nije dovoljan za nista.
Pisljivih 50mil od toga 1/3 bloger a 2/3 nije ni bitno tko. CIjena na burzi je nakon te “uspjesne” dokapitalizacije pala sa cca 32kune na cca25kn.
Otprilike 22% minus. Tolko o tome kolko su investitori mislili da je to uspjelo a i uprava kad je s obje ruke isla zgrabit ponudu CČ-a za konacno pravim novcima.

A ovaj put vise nije svejedno jel to neki strateski investitor ili neki “obicni” jer se izdaje jos 12.5mil dionica. A to je na ovaj broj sadasnji vise nego duplo. Ako na taj broj dionica poprave financiranje poslovanja i te dobitke sa jadnih par miliona poprave i na 20mil (sta sad izgleda ko naucna fantastika) kolko bi to opravdala trenutnu cijenu na burzi?
na cijenu na burzi od 33kn to bi znacilo p/e oko 40. nije bas malo vrijeme povrata jel?

Djuri treba strateski sa ozbiljnim poslovima sa dobrim marzama inace ce neosisani proci samo ovi koji su kupovali na 20.

Je da je prosla minimalno prosla ali je prosla..posto je ovaj put mininalno uspjesna takoder i maksimalni upis, sa tim poveznicama koji ovaj dokap dijeli sa proslim , ovo prolazi..ugl s durom nista nejde bez drame, zato ga i volimo

Posljedni Đurin ratnik

Kolega Dunlop..

http://vijesti.hrt.hr/406615/predstavnik-drzave-u-skupstini-ure-akovica-ovlasten-da-glasuje-za-dokapitalizaciju

“Đuro Đaković Grupa izvijestila je prošloga tjedna kako je zaprimila obvezujuću ponudu zagrebačke tvrtke Crni čelik d.o.o., iza koje stoje inozemni investitori iz Kanade i Kuvajta, za dokapitalizaciju od 250 milijuna kuna te preuzimanje većinskog vlasničkog paketa u tvrtki.”

Vijest od prije mj dana…
I jos nesto, mislim sa drzavi nije u interesu da ovakva tvrtka propadne..
Nije nagovor na kupnju..

New Report

Close