DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moram ti reći rocky da sam i ja razmišljao o usporedbi LKRI sa Đurom još prije nego si ti počeo pisati o tome. Tu bi još dodao i PTKM. Nije mi jasno kako te 2 dionice mogu biti skuplje od đure, po kojim kriterijima, realno bi bilo da je obrnuto? Ne spavam mirno dok ih oboje ne prešišamo.

Ok PTKM je malo drugačija priča al ja sam presretan kad vidim LKRI na 375kn (iako je ne posjedujem)
DDJH ima tri puta bolje rezultate poslovanja od LKRI a perspektivu imaju oba dvije odličnu!
E sad,LKRI je 60% skuplja jer tako tržište kaže…
Što misliš koliko dugo će biti 60% skuplja?[smiley1]

Novac je kisik burze!

Dok lopta uđe u gol onda će konzervativni fondovi ući u Đuru i tada je samo nebo granica. Za Kuvajt se možemo svaki dan nadati da će biti potpisano, za offset i novih 200 mil eura se zna da treba biti potpis najkasnije u srpnju. Na Sloveniji sam gledao kako nam slovenski analitičari daju savjete da ubrzamo kako nebi ponovili njihove greške, tako da bi to moglo biti i puno prije. A LKRI sam davno prestao pratiti i znam dok sam pratio da su spominjali stalno 2011, 2012 g, čak i 2015g kad bi im trebalo krenuti jako dobro. To mi je daleka budućnost a đuro je sadašnjost!


Evo ekipo vratio se ja u Đuru. Nisam mogao odoljeti ovom tekstu o pucanju penala bez golmana jer to ne može nitko fulati. I koštalo me bogami, 2 izleta: izlaz po 170 ulaz po 185 i sad izlaz po 217 i danas ulaz po 229. No jedan dio sam stalno imao. Sa Đurom se ne isplati igrati i više ne izlazim. Pozdrav!

Nevjerujem,pa neki dan si piso da iz đure ne izlaziš dok zarada nebude 100-200% i da je đuro dionica za tvoju mirovinu,ali dobro ,ko radi taj grješi. Dobro došo natrag!

[Baš me zanima tko je takav frajer pa nanjuši lovu, kupi dionicu, nakon par dana izađu s +20% i onda se bace na neku drugu. 🙂

Jel poznaš nekoga takvog i koliko dugo je tako izdržao?
Šta ti misliš što je tu presudno sreća ili znanje?
U Hrvatskoj vlada opća euforija kupovine dionica i zato cijene rastu debelo iznad njihove stvarne cijene.
Lako je tu biti frajer.No što nakon godinu-dvije ili možda prije?
Baš me zanima koliko će ih onda biti.

Za 1-2g. će se promjenit i način trgovanja sa dionicama,jer ovakav rast nije dugo moguć i to svi znaju. U 5 ili 6 mjesecu će doći do korekcije cijena dionica i po mom mišljenju trebat će ili nešto dionica prodat ili ostati unutra pa dokupiti ako dođe do značajnijeg pada.


[Baš me zanima tko je takav frajer pa nanjuši lovu, kupi dionicu, nakon par dana izađu s +20% i onda se bace na neku drugu. 🙂 Jel poznaš nekoga takvog i koliko dugo je tako izdržao? Šta ti misliš što je tu presudno sreća ili znanje? U Hrvatskoj vlada opća euforija kupovine dionica i zato cijene rastu debelo iznad njihove stvarne cijene. Lako je tu biti frajer.No što nakon godinu-dvije ili možda prije? Baš me zanima koliko će ih onda biti. Za 1-2g. će se promjenit i način trgovanja sa dionicama,jer ovakav rast nije dugo moguć i to svi znaju. U 5 ili 6 mjesecu će doći do korekcije cijena dionica i po mom mišljenju trebat će ili nešto dionica prodat ili ostati unutra pa dokupiti ako dođe do značajnijeg pada.

Baš ti znaš kad će doći do korekcija cijena i zašto ovakav rast nije moguć?pa čovječe zar ne vidiš koilko su podcijenjene neke dionice ,npr. baš ova Đurina.[/b]

IZVJESTAN POSAO

Đuro Đaković radit će 65 novih tenkova za Kuvajt

Zaključivanje posla modernizacije 149 kuvajtskih tenkova M-84 između Kuvajta i tvrtke Đuro Đaković – Specijalna vozila izvjesnije je nego što se nagađalo u medijima, optimistični su u Ministarstvu obrane Republike Hrvatske

Arhivska fotografija

Visoki izvor iz tog ministarstva za Poslovni dnevnik slikovito je opisao situaciju: ‘Stvar smo doveli do toga da sada trebamo pucati penal, a vratar se maknuo s gola.’ Drugim riječima, samo vlastitom pogreškom može doći do nepotpisivanja ugovora sa Specijalnim vozilima za modernizaciju kuvajtskih tenkova koji se procjenjuje na oko 200 milijuna američkih dolara.

Načelno, ne i konkretno

Kuvajtska strana vrlo je zadovoljna onim što su im čelnici Ministarstva obrane, tvrtke Specijalna vozila i Agencije RH Alan prezentirali tijekom prošlotjednog boravka u toj zemlji, kažu naši izvori. Kao još jedan u nizu pozitivnih signala spominje se i to što će kuvajtsko izaslanstvo kroz nekoliko mjeseci posjetiti Hrvatsku kada će i testirati modernizirani tenk M-84 Hrvatske vojske obnovljen prošle godine u Specijalnim vozilima.

Neki prethodni kandidati za modernizaciju tenkova i prodaju nekih drugih vozila morali su svoja vozila dopremiti u Kuvajt na testiranja pa dolazak Kuvajćana na testiranje u Hrvatsku upućuje na to da su Specijalna vozila tik pred zaključenjem posla, tvrde naši izvori. Oni ističu da Specijalna vozila mogu samostalno modernizirati kuvajtske tenkove bez pomoći nekih drugih poduzeća s područja bivše Jugoslavije demantirajući tako napise da su se za taj posao kandidirali u suradnji s nekim srpskim tvrtkama.

Tvrdi se i da je navodna podrška predsjednika Republike Stjepana Mesića zajedničkom nastupu hrvatskih i srpskih tvrtki u poslu modernizacije kuvajtskih tenkova zapravo pogrešno shvaćena te da je Mesić samo načelno podržao suradnju hrvatskih i srpskih poduzeća, ali da nije govorio o konkretnom poslu.

‘Đuro Đaković – Specijalna vozila jamče da mogu samostalno modernizirati kuvajtske tenkove i mi smo u to uvjereni’, kaže naš izvor iz MORH-a. Uspije li se dogovoriti posao modernizacije tenkova, Specijalna vozila bi mogla dobiti još jedan unosan posao – proizvodnju novih tenkova za Kuvajt. Naime, postoje neke najava da bi, ako modernizacija prođe po planu, Specijalna vozila mogla dobiti narudžbu za proizvodnju 65 novih tenkova za Kuvajt.

Zanima ih i brod

Ne treba zaboraviti da Kuvajt nije odabrao borbeno oklopno vozilo pa u teoriji postoji mogućnost i da Đuro Đaković – Specijalna vozila, nakon što počne proizvoditi oklopnjake koje Hrvatska odabere, ta vozila ponudi upravo Kuvajtu, o čemu se već razgovaralo.

Osim za tenkove, Kuvajćani su pokazali veliki interes za još neke hrvatske proizvode naoružanja i vojne opreme poput pištolja HS 2000, kojeg im je hrvatska delegacija odnijela kao poklon, kao i novu jurišnu pušku iste tvrtke, čiji bi prototip uskoro trebao ugledati svjetlo dana, te zaštitne kacige renomirane tvrtke Šestan-Busch iz Preloga.

Zanimljivo je i da su čelnici kuvajtskih oružanih snaga pokazali zanimanje i za hrvatski mali protuminski brod kojeg će i pogledati kada u lipnju posjete Hrvatsku.

http://www.poslovni.hr

četvrtak, 12.4.2007.

jel može netko stvit k/p da vidimo kog muči tih par lipa razlike

ddjh 232k 236p

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

sad ddjh 232.00k ..237.50p

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


sad ddjh 232.00k ..237.50p

imam i ja mostich start ,al sam mislio prvih 5 k/p

hvala

Ovo treba čuvati na duže staze i dokupljivati po mogućnosti.
Izgledno je da će DDJH na četiri znamenke samo treba izdržati i ne prodavati ovako nisko. Ove sitne korekcije uz put su beznačajne kad znamo što sve donosi ovaj deal. Ja sad mislim još podebljati svoj portfelj ovom dionicom tako mi svih brkova i topovskih cijevi! [smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Hiper: ” [Baš me zanima tko je takav frajer pa nanjuši lovu, kupi dionicu, nakon par dana izađu s +20% i onda se bace na neku drugu. 🙂 Jel poznaš nekoga takvog i koliko dugo je tako izdržao? Šta ti misliš što je tu presudno sreća ili znanje? U Hrvatskoj vlada opća euforija kupovine dionica i zato cijene rastu debelo iznad njihove stvarne cijene. Lako je tu biti frajer.No što nakon godinu-dvije ili možda prije? Baš me zanima koliko će ih onda biti. Za 1-2g. će se promjenit i način trgovanja sa dionicama,jer ovakav rast nije dugo moguć i to svi znaju. U 5 ili 6 mjesecu će doći do korekcije cijena dionica i po mom mišljenju trebat će ili nešto dionica prodat ili ostati unutra pa dokupiti ako dođe do značajnijeg pada.

Baš ti znaš kad će doći do korekcija cijena i zašto ovakav rast nije moguć?pa čovječe zar ne vidiš koilko su podcijenjene neke dionice ,npr. baš ova Đurina.[/b]

Prepostavljam da bi moglo doći do korekcije zbog T-HT-a. Veliki fondovi bi mogli povuć lovu sa nekih dionica da ulože u T-HT. Moglo bi biti poadova.Nemora znaćit da sam u pravu ali eto….

New Report

Close