DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.duro-dakovic.com/

Malo bacite pogled na njihovu stranicu i sklopljene poslove..

Da su imali novac na raspolaganju uplatili bi. Vjerojatno im banka nije stigla odobriti kredit ili pismo namjere. Kako god jako ali jako neozbiljno. To i priliči našoj neozbiljnoj državi.

Ovo ispada kao da je Čelik tražio da se rok uplate produži, što je Uprava i učinila jer je procijenila da interes ulagatelja to opravdava.
Problem i opravdani razlog za pad će nastati ako u utorak do 14.00 h ne bude uplate. Ovo danas popodne su vrhunski odradili traderi.
Doduše, ovi iz Uprave mogli su i decidirano objaviti zašto je došlo do prolongacije, a ne da si mi mislimo.



U pon odbijanac prema gore….odluka je izmijenjena citiram "….a sve ukoliko ocijeni da interes Ulagatelja opravdava takvo produzenje Razdoblja upisa."😉

super. a sta bi trebali napisati?
Nazalost povijest te demantira. Ista recenica stajala je u svakom tom produzetku nakon koje su rezultati bili katastrofalni.
Evo, jedan od produzetaka prije par mj ima istu recenicu:
"a sve ukoliko ocijeni da interes Ulagatelja opravdava takvo produzenje Razdoblja upisa"
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Sma9hn2c6Um7uLJ0dLUxVg==.pdf

cini mi se da su se tu pogubili neki konci.
[/quote]

U svakom slučaju nije dobro. Možda se o razlozima odgode može naslutiti iz pozicije onih koji su sudjelovali u dosadašnjem dokapu jer ako on počne prodavat zna se kuda plovi ovaj brod.

Psihologija(strah i panika) kod đurice je uvijek spektakularna…međutim, gledao sam današnje trgovanje nakon objave o prolongatu do utorka i nakon toga je uslijedio stampedo po kupnji i rokanje do 27kn. Mislim da je dobra stvar da su se špekulanti istresli i otresli da bi mi koji smo ostali unutra(čak dokupio po 28kn) svjedočili isto tako spektakularnoj završnici sa mogućim pripetavanjem jer ne mogu se oteti dojmu da će Patria koja dugogodišnjim partnerstvom sa đuricom mirno promatra ovo “preuzimanje” od strane svojih konkurenata i još k tome po “akcijskoj” cijeni. Mogući razlog prolongata je možda na tragu ovoga ili eventualno o usuglašavanju sitnijih detalja sa Crnim čelikom.

Ne može biti protuponude kad Kuvajčanin ima ugovor u džepu. Bez tog ugovora DDJH vrijedi nula.

Netko se uspaničio?

Pa zar ovo nije eklatantan primjer manipulacije i nezakonitih aktivnosti?

Cijela ova priča oko dokapa je neregularna i u suprotnosti sa svim pravilima. Najprije se jedva sakupilo koliko je trebalo, uz vise odgoda. Nakon toga se u javnost izašlo sa spasiteljem iza koga stoji nepoznat kapital i upitna ozbiljnost samog investiranja i cijelog ovog procesa. Bilo je dovoljno vremena da se navedeni investitor prezentira u javnosti. No, sve ostaje i dalje obavijeno velom tajne i sumnjivih aktivnosti. Da stvar bude gora, izravno se pogodovalo jednom investitoru po do sada nikad vidjenim uvjetima. Glavna Skupština i država kao većinski vlasnik su odobrili mogući dokap u dobroj vjeri, a danas se opet ponavlja priča o upitnosti cijelog procesa i navedene investicije. Opet se manipulira uplatama, a u skladu s time i cijenom na burzi i sad bi kao investitori i javnost trebali na to zažmiriti i reći da je to kao nebitno i valjda uobičajeno?

Ja da imam dionice DDJH, pažljivo bih proučio zakon o trzistu kapitala, trgovačkim društvima i preuzimanju i za početak cijeli slučaj prijavio Hanfi, a ako postoji i vjerojatnost da je počinjeno kazneno djelo o cijeloj ovoj situaciji i dogadjanjima bih obavijestio DORH.

Cemu odgadat za dva dana ak ne ocekujes da netko ne ispuni zadano? Da bi dva dana kasnije rekli da nis od toga? Ne znam…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nista se tu jos ne zna. Cemu prolongacija za CČ ako su toliko ozbiljan ulagatelj koji se, kao takav, morao i ozbiljno pripremiti za ovaj deal? Ili su ipak poprilicno neozbiljni? Ili je afera agrokor izazvala investicijsko otrijeznjenje? Ili je lokalna samouprava zakomplicirala stvar? Kako god, ne mogu shvatiti da inozemni investitor treba ikakvo dodatno vremensko prolongiranje ako je vec imao dva tjedna za to, plus sto je prethodno dao preciznu i razradjenu ponudu za dokap. Maltene savrsen investitor sa ugovorom za posao stoljeca vec u djepu, a da mu treba prolongat za uplatu od zanemarivo malih 30-tak mil. eura? Ili su mozda izvisili u Kuvajtu? Moglo bi tu biti jos zavlacenja i jos dodatnih prolongiranja kao smokvin list za prenapuhane nade i balon trzisnu cijenu.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


Cemu odgadat za dva dana ak ne ocekujes da netko ne ispuni zadano? Da bi dva dana kasnije rekli da nis od toga? Ne znam…

pa jasno…da nije bilo interesa odmah bi to rekli i završili priču, a produženje za svega par dana jasno ukazuje da će ponuda doći i da je natječaj produžen točno koliko je treba ponuditelju da sve pripremi za valjanu ponudu. žao mi je onih što su prodavali danas ispod 30 kn, ali to ste sami krivi kad ne čitate pozorno što piše u obavijesti

Ignore: KressoM, delux


Nista se tu jos ne zna. Cemu prolongacija za CČ ako su toliko ozbiljan ulagatelj koji se, kao takav, morao i ozbiljno pripremiti za ovaj deal? Ili su ipak poprilicno neozbiljni? Ili je afera agrokor izazvala investicijsko otrijeznjenje? Ili je lokalna samouprava zakomplicirala stvar?

Ja sam bio dojma ako su ozbiljni (a ako se sastaju sa dalickom, ako iz mazal vec dugo zna kroz poslovnu suradnju itd. valjda bi morali biti) da jedva cekaju da prodju ta 2tj gnjavaze da uplate i preuzmu.
ovo je sad zbilja vrlo cudno.

Ovdje se lijepo provozalo od 40 kn do 27 kn.
Samo za ljude jakih živaca.
A uvijek posluju po principu– majke mi, zaraditi ćemo..,.
I ovaj put…..dokapitalizirati ćemo se.
A ja mislio da je jučer na Vlenu vladala pomama.
Neki će dakako zaraditi, neki neće….a koji hoće, …..a koji neće….to se danas ne zna.
Ovo je za ljude jakih živaca. Svaka čast !

New Report

Close