DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Na ovoj cijeni imam dojam da se plaća tvrtka koja je potkraj procesa restrukturiranja, s već ugovorenim poslom stoljeća.
Naravno, moguće je da će restrukturiranju DDJH vrijediti i mnogo više, ali to se sada, kad još ni dokap nije proveden, ne vidi.

steta sta isto ne misle ljudi koji imaju novce i vjerovatno vise saznanja (vjerovatno su bili i na prezentacijama oko dokapitalizacije) pa se nije naslo vise od 50mil kn (i to 18 cini mi se od blogera). znaci naslo se tocno 32mil kn za firmu koja je "pred kraj restruktuiranja" (a 35mil kn godisnji gubitak) sa vrlo niskim marzama trenutnih poslova. Vjerovatno mogu jedva drzati glavu iznad vode (iako i to tek treba dokazati) bez nekog strateskog partnera.

stvarno ne razumijem te skepticare, teoreticare zavjere, crnjake koji u ovome vide nesto lose. kao i u svemu drugome. bolje je da djuro vodi goran maric i zadovoljava sve lokalne mocnike i uhljebe i svu silu komunjara i neradnika?
[/quote]

Ti isti koji su bili na prezentaciji – OMF-ovi mogu se sada upucati:-) Znači mogli su biti gotovo 100% u plusu da su sudjelovali u dokapitalizaciji ali eto rađe su upucavali naše pare u nekakve obveznice, HT-e i slične pizdarije.

Znam dvoje ljudi koji su razmišljali po 800 tis.kn upucati ali im je država bila prevelik rizik. E sad i tata bi sine po toj cijeni kad uđe CČ ali nema povratka na staro. Ako uđe te cijene će nam izgledati kao i one Valamara nekoć:-) Đuro će se pak transformirati u brutalnu kompaniju koja može biti perjanica Jugoistočne Europe. Držimo palčeve da ovo prođe i da i tk dobije još jedan blue chip.


Hm,sad ne znam da li me zafrkavaš ili šta?Ja napisao da vrijedi više?Otkud ti to?Nisam ja onaj koji druka ide ovo na xxxx.
Tko kaže da moraju dati ponudu po 20kn?Neka stave po 40 -50kn,sitnica prema onome

ti sumom ja drumom. ne kazem da cijena na burzi treba bit veca nego problematiziram ovaj tvoj stav da su oni trebali dati vise..sta sad i spominjes opet.
znaci ti bi da oni ponude 40-50 i onda to tebi nebi bilo na dugom stapu?

Ti bi ponudio vise u situaciji kad vec 2 dokapa nisu uspjela. zadnji je prikupio tragicno malo i to po 20kn. niko neda vise.

I koje je za tebe i vas ostale skepticare pravo rjesenje za djuru (al da je realno)?

Što se tiče cijene, meni je najzanimljivi dio ovaj da imamo 2.556.546 dionica DDJH-R-B koje evidentno jos nisu pretvorene u DDJH-R-A, zato sto ima jedan nalog na prodaji Hita OTC koji stoji već tjednima. Prvo je bio na 26, pa se pomaknu na 26,5, a sada na 28,5kn……a to je samo jedan od ovih koji jedva čekaju da svojim dionicama zasipaju trziste.
Mislite li da netko (a pri tome znamo tko) ima toliko kapitala / zelje da brani postojecu cijenu, ili jos gore cijenu od cca 40 kn, pri čemu će ga, kad DDJH-R-B dionice dodju na ZSE, nesumnjivo skoro svi počastiti sa premijom od 100% na njihovu cijenu u dokapu. Znači, samo za taj pothvat bi mu trebalo cca 1 mil. kn za branjenje cijene.
Naravno da nitko ne zna kad ce te dionice biti pretvorene u R-A……da li sutra, nakon sto ovi uplate 250mil.kn ili tko zna kada u budućnosti. Ali budite sigurni da ce istog trena, čim im se ukaze prilike, vjerojatno sve te dionice ići po bidu……naravno, ako cijene ostane za ovim razinama.

Mozda se se Kuwaicani postaviti u obranu cijene i častiti …….tko zna ?



Hm,sad ne znam da li me zafrkavaš ili šta?Ja napisao da vrijedi više?Otkud ti to?Nisam ja onaj koji druka ide ovo na xxxx.
Tko kaže da moraju dati ponudu po 20kn?Neka stave po 40 -50kn,sitnica prema onome

ti sumom ja drumom. ne kazem da cijena na burzi treba bit veca nego problematiziram ovaj tvoj stav da su oni trebali dati vise..sta sad i spominjes opet.
znaci ti bi da oni ponude 40-50 i onda to tebi nebi bilo na dugom stapu?

Ti bi ponudio vise u situaciji kad vec 2 dokapa nisu uspjela. zadnji je prikupio tragicno malo i to po 20kn. niko neda vise.

I koje je za tebe i vas ostale skepticare pravo rjesenje za djuru (al da je realno)?
[/quote]

Da,ja mislim da su odavno morali pokazati interes i ponudi mnogo više ako očekuju u budućnosti puno bolje poslovanje,čista ekonomska logika,kad vidiš priliku zgrabiš je i nije te briga što ostali misle,ali ponavljam,oni nam poručuju da je 20 kn dovoljna premija za ovakav Đuro.

Ovo je najbolje rješenje za Đuro,nije to upitno,i majmu. bi bolje vodio Đuru od države,upitno je samo tih 70% premije.

"Only dead fish swim with the stream"

Zašto se ovdje bavite čudima ? Jasno je tko ovdje puma cijenu.
Mislim da nije teško se postaviti u poziciju investitora ? Da li bi itko od vas ponudio i 20 Kn, a kamoli više ?
Interes investitora može biti EU tržište, a to nije skupa karta.


Da,ja mislim da su odavno morali pokazati interes i ponudi mnogo više ako očekuju u budućnosti puno bolje poslovanje,čista ekonomska logika

to bi bila cista ekonomska logika? platit vise za nesto sta mozes platit manje?
boze drazi, ako nam ljudi vode drzavu sa ovakom ekonomskom logikom nije ni cudo da smo tu gdje jesmo.

I zasto bi se prije javljali? okolnosti se mijenjaju iz dana u dan. Juce mozda nije bilo povoljeno iz nekh razloga, danas mozda je a sutra mozda opet nece bit ili ce biti jos bolje..
To su privatni novci, kuzis. mogu se javit kad hoce i s kojim iznosom hoce. I vidis da i u takvoj situaciji ih i vlada i uprava jedva docekala. Kao da 150 kupaca ceka djuru da ulozi po 90kuna..vidis da ga probavaju prodat vec dugo i NITKO nece. Djuro je gubitas trenutno. Naravno da nudis sto MANJE da ti je i moguci gubitak manji jer ovo je riskantno ulaganje.

ne kuzim ja nista tvoju logiku..

Ne mogu vjerovati koliko ovdje ima ljudi koji ulažu svoje novce u dionice a ne mogu normalno i logički pročitati par stranica.

Znači svi se mogu javiti s minimalno 800000 kn, ali pošto je jedan od uvjeta minimalna prihvatljiva količina upisanih dionica, Crni čelik će tako i navesti što znaći da automatski svi drugi otpadaju.

Jedino ako svi drugi kad se zbroje upišu svih 1250000 dionica po večoj cijeni od Crnog čelika, onda Crni čelik otpada a ovi drugi ulaze, ali onda će najvjerojatnije dionica strmoglavo pasti – pošto tada na „posao stoljeća“ s Kuvajtom najvjerojatnije možemo zaboraviti, i dogoditi će se mala bara puno krokodila. Puno njih će tada prodati svoje dionice dok ih novi vlasnici još nisu ni dobili, ali tko će tada kupovati te dionice i za koliko. Po meni je jako,jako,jako mala vjerojatnost da će se to dogoditi.

Ne razumijem ni ove koji se čude zašto dionica raste i zašto vrijedi više od 70% od cijene u dokapitalizaciji. Vrlo jednostavno – zato jer se sada kupuje budučnost, i očito ulagatelji misle da će DDJH s novim vlasnikom puno bolje poslovati. Mene više čudi tko sad prodaje na ovim razinama, kad je te razine imao za prodaju prije par mjeseci kad se Crni čelik nije ni spominjao.

Ovo nije samo jako lijepa stvar za DDJH nego i za Slavoniju, svaka čast svima koji su zaslužni, bravo!

Lp

Ovo je samo moje mišljenje i nije preporuka za trgovanje dionicama DDJH.



Da,ja mislim da su odavno morali pokazati interes i ponudi mnogo više ako očekuju u budućnosti puno bolje poslovanje,čista ekonomska logika

to bi bila cista ekonomska logika? platit vise za nesto sta mozes platit manje?
boze drazi, ako nam ljudi vode drzavu sa ovakom ekonomskom logikom nije ni cudo da smo tu gdje jesmo.

I zasto bi se prije javljali? okolnosti se mijenjaju iz dana u dan. Juce mozda nije bilo povoljeno iz nekh razloga, danas mozda je a sutra mozda opet nece bit ili ce biti jos bolje..
To su privatni novci, kuzis. mogu se javit kad hoce i s kojim iznosom hoce. I vidis da i u takvoj situaciji ih i vlada i uprava jedva docekala. Kao da 150 kupaca ceka djuru da ulozi po 90kuna..vidis da ga probavaju prodat vec dugo i NITKO nece. Djuro je gubitas trenutno. Naravno da nudis sto MANJE da ti je i moguci gubitak manji jer ovo je riskantno ulaganje.

ne kuzim ja nista tvoju logiku..
[/quote]

Moja je logika da ce svatko platiti onoliko koliko misli da vrijedi.

"Only dead fish swim with the stream"


Moja je logika da ce svatko platiti onoliko koliko misli da vrijedi.

ok, al to se onda malo kosi sa:


ja mislim da su odavno morali pokazati interes i ponudi mnogo više



Moja je logika da ce svatko platiti onoliko koliko misli da vrijedi.

ok, al to se onda malo kosi sa:


ja mislim da su odavno morali pokazati interes i ponudi mnogo više

[/quote]

Ne kosi uopce vadis citate iz konteksta,da misle da vrijedi vise od 20 toliko bi i ponudili,davno prije.I ne samo oni.Ovako je bilo dajte po 20 ili ne morate uopce.A sad se ti opet pravi da ti nis ni jasno.

"Only dead fish swim with the stream"

Znali su da mogu dati 20 i da ne trebaju vise.
Da imaju konkurenciju dali bi vise.
A konkurenciju nemaju jer je komba s kojom dolaze samo njihova. Nema uletavanja tatrane.
Jel sad malo jasnije?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Aha,pravi pokerasi koji jedini vide priliku stoljeca.Kako Dunlop kaze odavno posluju i poznaju djuru bolje nego svi mi zajedno,samo sto im nije bila zanimljiva na 100,50,40 nego bas na najnizoj cijeni ikad?
Valjda ne citaju blog,inace bi znali da djuro brat bratu vrijedi 1000 kn barem.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close