DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Mazal je također rekao kako bi cijeli postupak dokapitalizacije Đure Đakovića trebao trajati 15 radnih dana od dana objave javnog poziva u medijima, koja bi trebalo ići idućega tjedna.”

Vidjet ćemo kako se biti sročen taj poziv u medijima. Ako je suditi po onome što su objavili nakon skupštine, a shodno onome sto je prihvatila vlada na sjednici, svatko bi trebao imati mogućnost ulaganja (iznos min 800k kuna).
Sve ostalo bi bilo vrlo neozbiljno i moglo bi izazvati nezeljene reakcije.

Ali s druge strane……uopce ne bi čudilo, jer ovo je Hrvatistan i toga smo se, a i puno gorih stvari, dosta nagledali svih ovih godina na ZSE od kojekakvih firmi.

Ako kvart pvdje nekoga želi zavarati da bi mozda nesto usicario, dobro-legitimno je
Ako kvart dosita misli ono što pipe, tužno je jer ipak čovjek mora znati čitati i pisati da bi sudjelovao na burzi

Pojasnio je kako to znači da Đuro Đaković od slijedećeg tjedna kreće u novi krug dokapitalizacije na način da će se javnom ponudom izdati 12,5 milijuna novih dionica, da će se ulaganje omogućiti svim ulagateljima koji će uložiti minimalno 800.000 kuna, što znači da društvo neće biti u obvezi izdavanja prospekta, da je prag uspješnosti 12,5 milijuna dionica, što po cijeni od 20 kuna za dionicu iznosi 250 milijuna kuna te da će se u pravilima upisa vrednovati uspješnost dosezanja tog praga na način da će se uzimati u obzir oni ulagatelji koji zajedno ili pojedinačno imaju taj iznos. Time bi se temeljni kapital Đure Đakovića povećao na nešto više od 453 milijuna kuna.

Onak tko ima 800 00 kn i ništa više od toga, taj može odmah ići kući spati jer on ne bude niš kupil.
Samo ako se udruži pa on ponudi 800 000 kn, a njih još mali milijun po 800 000 da naguraju tih 20 milja, tek onda i samo onda mogu kupiti 12,5 milja dionica po 20 kn.

Ja samo pokusavam doznati da li dosita ovdje postoje ljudi koji ne znaju čitati i pisat jer to saznanje je relevantno za predvidanje ponasanja krda, a krdo je vazan cimbenik na burzi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa ne možeš se oslanjati na novinarske tekstove. Imaš odluku na sajtu burze pa čitaj i računaj.

I o kakvom krdu ti pričaš?

Ako dokap prodje biti će vise od 22 milijuna dionica koje daju kapitalizaciju po cijeni od 34 kune od 770 milijuna kuna?!

Ne znam s čime uopće da to usporedim, recimo Kras ima kad odbiješ trezorske dionice kapitalizaciju oko 580 milijuna kuna i Ebitdu od cca 93 milijuna kuna. A radi se o stabilnom i uhodanom biznisu. Uopće mi nije jasno sto se tu vrednuje i po kojim parametrima i prema nekoj na bas konzervativnoj računici društvo bi trebalo vrlo brzo generirati Ebitdu od barem 80 milijuna kuna. Bas me zanima kako će ro izgledati i kad će se to dogoditi.

Tu se potpuno izgubio reper vrednovanja i jaše se strategija “zadnje budale”!

Samo 15 dana? Kvragu, pa za toliko mogu skupiti tek 50 milijuna kuna. 🙁

Gledam prijašnje dokapitalizacije nekih vodećih firmi na ZSE-u i vjerujte mi a možete i sami istražiti nisam našao niti jednu tvrtku koja je dokapitalizirana na ovaj način odnosno da je cijena dionice na tržištu prije izvršene dokapitalizacije bila 70% viša od same cijene po kojoj se nude dionice u dokapitalizaciji. Aj da se Đuro bavi iskopom rude, zlata, dijamanata i sl. ali oni samo vare a tu ne vidim neku dodanu vrijednost.

Puno pisanja , a svi promašili temu. Postoje tri uvjeta ponude od kojih je najvažnija minimalna količina. Prema tome, ako netko punudi 250milja po 20 kuna I kaže da je minimalna količina 12,5 mil dionica, onda jedino ponuda iste količine po većoj cijeni može proći, a takve ponude nema I neće biti. Ovo što svi imaju prava , to mogu okačiti mačku o rep, jer jednu ponudu imamo 12,5×20=250 . Prva slijedeća ponuda može jedino biti 12,5×20,01=250,125 , ili da ima više ponuda koje sve zajedno imaju 12,5 mil dionica i cijena Im je veća od 250 mil kn.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Sve je to posljedica dugogodisnjeg burekovanja u uskim cjenovnim rasponima.
A koje je pak razumljivo, uvjetovano dugom recesijom, gdje se indeks gibao od 1500 do 1900, opcim nerazvojem, nesigurnoscu itd.
Za to vrijeme DJIA je odrapio 250%.
Ali vremena se mijenjaju. Dolaze ulagaci. Rejting se popravlja. Todex cemo isprati. Drzava se rjesava firmi. Slijedi blagostanje. I veliki rast pojedinih dionica kao i trzista u cjelini. U kojem ce suza, zala i jada za propustenim burecima biti na tone i vagone.
I na zalet tog procesa se nece dugo cekati. Mozda 12 mjeseci. I onda dalje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Netko je bio dobar post jučer stavio ali ga danas nema. Računica je bila uz onaj posao u Kuwajtu i bruto maržu od 7% uz P/E 15 i cijenu dionice na 85 kn. Pustimo cijenu dionice jer će to dugoročno tržište odrediti. Sad će biti puno špekulanata ali neće se dobro provesti jer teško da će biti većih oscilacija prema dolje:-)
Želim samo dodati da je bruto marža malo veća u takvim poslovima (al nek bude 7%), da je tu odlična zarada na servisiranju tenkova, da sve to skupa implicira odličnu referencu za ostale poslove na Bliskom Istoku. E sad na Đuru se onda mogu vezati HS Produkt, Dok ing i ostali. No dobro to je samo još mogući posao i treba ga dobiti al eto u CČ mogućnost je ogromna.

Znači CČ za 250 milja dobiva preko pola ĐĐ što znači da Đuru vrijedi manje od 500 milja kn! Zarada na poslu u Kuwajtu je više od 50% ĐĐ a di su ostali poslovi:-)

Slavonija i Brod mogu ovom investicijom jako puno profitirati. Mladima se otvara mogućnost ostanka i zapošljavanja u ĐĐ, dio ljudi može se vratiti iz inozemstva, plaće će sigurno ići gore itd. E sad i sama Hrv.će to osjetiti jer će utjecati na rast BDP-a. Jedino još SAMO DA CČ IZVRŠI UPLATU i možemo počet slavi i pratit Đuricu u novim uspjesima:-)

Jedini magarci su ispali MIROVINSKI FONDOVI. Propustili su ući na 20kn!!! Izuzev PBZ/CO kojeg treba pohvaliti. Da nemaju di ulagati, a tuku po 2,5% u obveznice majko mila. Treba pod hitno u mirovinsku reformu i to promijeniti jer ovo nema smisla. Oni se maste velikim naknadama za upravljanje, plaćama i bonusima, a nama će mirovina biti kikiriki.


pozz zajednici … molim za komentar na slijedeće: … nije mi jasan ovakav uzlet prije vremena!?? Slijedi otkup 15 mil novih dionica što u pravilu znači razvodnjavanje postojećeg paketa i s tim držanje na cijeni od cca 25 kn max, a na koliko se i držala neko vrijeme. Zar nije tako bilo s Dlkv – koja porasla tek nakon 2 god i to na osnovu poslovnih rezultata potom? Hoću reći ovdje bi se ovakav zanos mogao razumjeti tek nakon što predmetna Co uloži pominjanih 250 mil (po meni to i nije neki značajan ulog) i da se potom počnu razvijati poslovi itd … Molim za komentar … pozz zajednici

Kod Đure ekipa očito smatra da je činjenica kako je novi vlasnik iz Kuvajta i vezan uz industriju oružja, dovoljno da se u cijenu dionice dobrim dijelom uračuna kao da je Patria natječaj u Kuvajtu već dobiven.
Meni je to još uvijek na tankom štapu jer to pokazuje nekakav rođačko kumski mentalitet dobro poznat kod nas Hrvata pa me ni ne čudi što je to tako opće prihvaćeno kod prosječnog špekulanta kao gotova stvar.
Ipak se mi kužimo u Kuvajtsku političko gospodarsku scenu:)
Faktor sigurnosti je za Crni Čelik mnogo veći nego za sutrašnjeg kupca,jedno 75%.

"Only dead fish swim with the stream"


Gledam prijašnje dokapitalizacije nekih vodećih firmi na ZSE-u i vjerujte mi a možete i sami istražiti nisam našao niti jednu tvrtku koja je dokapitalizirana na ovaj način odnosno da je cijena dionice na tržištu prije izvršene dokapitalizacije bila 70% viša od same cijene po kojoj se nude dionice u dokapitalizaciji. Aj da se Đuro bavi iskopom rude, zlata, dijamanata i sl. ali oni samo vare a tu ne vidim neku dodanu vrijednost.

Ne vrijedi ni za zlato,rude ili dijamante,dokapitalizacija se uvijek radi ispod MCAP i uvijek slijedi pad kratkoročno a često i dugoročno.Posebno kad se radi o gubitašu koji vapi za kapitalom.

"Only dead fish swim with the stream"


Meni je to još uvijek na tankom štapu jer to pokazuje nekakav rođačko kumski mentalitet dobro poznat kod nas Hrvata pa me ni ne čudi što je to tako opće prihvaćeno kod prosječnog špekulanta kao gotova stvar

eh, tebi.
zamisli sad, ti, koji zapravo nemas nikakve relevantne i insajderske informacije nit o djuri niti o tom ulagacu smatras da je to sve na dugom stapu i samo sta opet neka teorija zavjere ne iskoci.

Jesi ti svjestan da netko ulaze 250mil svojih novaca? i taj netko je ko vec dugo posluje sa djurom i koji ove “lose” brojke o djuri a pogotovo njegove potencijale zna sigurno bolje (ne bolje, nego zna…jer ti i ja neznamo nista). proslogodisnji gubitak djure je bio 35mil kuna. ti bi ulozio 250mil negdje gdje mislis da ce poduzece i dalje biti gubitas? pa naravno da misle (a misle jer sigurno imaju puno vise relevantih podataka od nas ovdje) da od firme mogu napravit itekakvu dobit i to takvu da tih 250mil vrate u razumnom roku.

New Report

Close