DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Država nije zadovoljna ponudom Crnog čelika..”

https://m.facebook.com/Glas.Slavonije/photos/a.110867068931529.13598.110553385629564/1674658225885731/?type=3&source=54

Nisu se javili prije iz razloga da bude sve čisto i transparentno s obzirom da znamo koliko je sdp i hdz kadrova unutar đurice a ovako je sve čisto s obzirom da je država imala prilike uložiti novce u dokap a nije, đurici je neophodno do kraja godine 100milja te je ponuda od crnog čelika tempirana u najboljem trenutku jer u protivnom đurica je stjeran pred zid. Bogu hvala kupio sam xxxx dionica po 26kn na vrijeme… a ovakav razvoj događaja sa možebitnim “poslom stoljeća” sad je i bliži nego mi to mislimo jer stvari su se posložile za taj posao.💸

evo ga
sad još samo čekamo javni poziv za upis da vidimo rokove 🙂

http://www.zse.hr/default.aspx?id=78926

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Leont , to je naslovnica od prekjučer , možda nisi dobro vidio datum

..da, nisam vidio dobro datum…isprike…

Svako dobro Đuri i cestitke dionicarima….


Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić rekla je na sjednici Vlade da bi se dokapitalizacija provela na način da se na Zagrebačkoj burzi ponudi na prodaju paket od 12,5 milijuna novih redovnih dionica, pojedinačne cijene od 20 kuna.

"Za kupnju tih dionica mogli bi se javiti svi ulagatelji koji bi za koji bi za taj paket ponudili najmanje pojedinačno 800 tisuća kuna", kazala je Dalić. Izdavanje će biti uspješno, kako je rekla, ako se unaprijed uplati i upiše svih 12,5 milijuna novih dionica.

Proces dokapitalizacije, kako je dodala, može uspjeti samo i jedino ako paket od 12,5 milijuna novih dionica po najnižoj cijeni od 20 kuna bude uplaćen u cijelosti.

http://www.seebiz.eu/predstavnik-drzave-u-skupstini-dure-dakovica-ovlasten-da-glasuje-za-dokapitalizaciju/ar-162963/

Šta je tu sad pjesnik htio reći – može svatko iznad 800 000, ali n emoze nitko ispod 250 milja. Tko je tu lud i zna li t ažena uopće što priča.

Ovo spada u onu poštapalicu svakog plitičara – moj stav je vrlo jasan – vidim da je dan, ali ja nisam relkao da je dan.

ovo je turbo nejasno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

http://www.zse.hr/default.aspx?id=78926

Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?


Ako sam dobro shvatio pravila dokapitalizacije, ukoliko bilo tko da valjanu ponudu koja zadovolji uvjete dokapitalizacije, ruše se uvjeti koje su postavili kuvajčani, te je njihova ponuda nevažeća. U tom slučaju da bi prošla dokapitalizacija trebaju ostali ponuditelji uplatiti dovoljno da se proda svih 12.500.000 dionica. Kako se to gotovo sigurno neće dogoditi, to znači ukoliko još netko preda valjanu ponudu, dokapitalizacija se ruši.

To bi trebalo značiti, ukoliko se svi sudionici budu ponašali racionalno, nitko osim Plavog čelika neće ni sudjelovati u dokapitalizaciji? Naime svi racionalni sudionici htjeti će da Crni čelik uspije u svom naumu, jer bez njih će Đuro teško do novih poslova s BOV-ovima. No moguće je da se pojavi neki iracionalni ulagač ili namjerni saboter?

Iracionalan ulagac? Kaj postoji takav?
Saboter? Ici trositi vrijeme i novce za nesto sto je dogovoreno i nema mrdanja?
Mozda…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://m.vecernji.hr/biznis/duro-dakovic-celik-crni-1196343

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Burza nam je u k…. firme na izdisaju, privreda u rasulu i čisto je nevjerovatno gledati da postoji toliko tipova koji žele zadržati status quo…mislim da se ovisnika o državnim jaslama zbilja previše nakotilo u ovoj našoj moćvari….pa nije li lijepo za gledati kako se cijelo tržište trglo zbog jednog ulaganja od 250 milja kuna….kako bi tek bilo da je više toga….


Burza nam je u k…. firme na izdisaju, privreda u rasulu i čisto je nevjerovatno gledati da postoji toliko tipova koji žele zadržati status quo…mislim da se ovisnika o državnim jaslama zbilja previše nakotilo u ovoj našoj moćvari….pa nije li lijepo za gledati kako se cijelo tržište trglo zbog jednog ulaganja od 250 milja kuna….kako bi tek bilo da je više toga….

A ovi donose blagostanje?

Pa čekaj malo da se radi o ozbiljnim ulagačima zar ne bi sami sebe promovirali nego tek poneku informaciju doznajemo od plaćenih medija i od uprave koja očito vise nema potporu većine dionicara. Država je očito želi smijeniti.

Mi smo ipak u EU i NATO-u traže se ipak neki kredibilni podaci i reference, a ne obvezujuća ponuda koju nitko vidio nije. I ne razumijem zašto bi se postojeći dioničari odrekli prava prvokupa u korist nekog nepoznatog investitora i k tome mu dali da ih razrijedi?

Pa ako već žele dokapitalizirati Djuru neka to učine potpuno transparentno, po tržišnoj cijeni odnosno nekom prosjeku koji lovi tu cijenu, a ne da im se izravno cjenovno pogoduje, da im se daje faktički upravljanje kompanijom (većina u NO), većinsko vlasnistvo i oslobodi ih se preuzimanja?!

A sto nudi ta firma odnosno investitori postojećim dioničarima i društvu? Nitko nema pojma.

Pa jesu ovdje svi ludi ili stvarno mislite da ce Djakovica Djuro sutra propasti pa ne postoji alternativa?

Ja mislim da postoji jer ovo je ravno guženju i još da naguženi plati guzonji?!

New Report

Close