DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 20:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
20,58
3.561
173
16,10
22,00
-4,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tako je. Dopustili su upis svima.
I postojecim dionicarima.
Bez prava prvenstva.
Koji si ti lik, majko moja…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Pongy
Sretno sa tim ulaganjem. Ja vjerujem u budućnost Đure Đakovića pa sam svejedno danas nešto sitno kratio. Dokapitalizacija i novi vlasnik su sada recimo 90% sigurni. No to je tek početak. Sa trenutnim poslovima bez dodatne racionalizacije plivaju oko nule. Poslove nam ipak nitko ne može garantirati. I kada/ako dođu ipak to treba odraditi, naplatiti, i onda će se eventualno za par godina pojaviti neka dobit koja bi možda opravdala ovu ili višu cijenu. Novi vlasnik očito misli da Đuro vrijedi više od dvadeset kuna po dionici, i ne bi vjerojatno ulazio da u svojim planovima ne vidi kroz par godina rast cijene od 50 do 100%, ali to su njihove projekcije, puno toga se treba još ostvariti da dođe do toga.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Da se ponovim, pročitajte uvjete prošle dokapitalizacije koje ćemo vjerojatno prepisane vidjeti i sutra ujutro u odlukama skupštine.
Dakle odabire se tako da se maksimizira iznos, a ponuditelj nudi maksimalni iznos i minimalni broj dionica. Dakle crni čelik ponudi 250 milijuna kuna za _minimalno_ 12,5 milijuna dionica, i kako je 12,5 milijuna određena veličina dokapitalizacije, ako se drugih ne skupi preko 250 milijuna svi drugi otpadaju!

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

xdado
To što ste napisali je logično.
Da li biste bili dobri pa prekopirali dio teksta iz prošlog dokapa koji to govori?
Hvala.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ja očekujem da onakav, izvorni prijedlog crnog čelika neće proći, a to znaci da će propasti i dokap, ako će oni insistirati na svim uvjetima svoje obv. ponude, a napose na točki da su jedini ulagatelj.

Ovdje se sad otvara dosta zanimljiva spekulativna rupa koju će trebati zatvoriti jer cijena nema nikakve veze s vrijednošću i nosi značajnu premiju koja se treba dovesti u realne okvire. U takvoj situaciji moglo bi biti dosta interesa od novih dokapitalizatora kojima je jedini modus vivendi kratkoročna zarada od strategije upisi jeftino i zatvori poziciju u sto kraćem roku. Nastavno na to, postojeći će špekulanti poduzeti slične aktivnosti i prije upisa dionica jer naprosto bi bili blesavi da ne iskoriste priliku. Dakle, kratkoročno cijena ide dolje do neke dugoročne točke infleksije, dok se ne vidi o kakvim se investitorima radi, imaju li kakav održiv i fizibilan plan ili su uletjeli u cijelu priču u očekivanju “Deus ex machina”. U slučaju propasti dokapa zbog neispunjavanja svih uvjeta Crnog čelika cijena ide dolje i dugoročno se ne oporavlja.

Za dokapitalizaciju od 150 mil. kn u prijedlogu odluke je pisalo: “Uprava Društva će uputiti poziv za upis Novih dionica u roku od najviše 6 mjeseci nakon što Glavna Skupština donese ovu Odluku, i to samo jednoj fizičkoj ili pravnoj osobi za koju, na temelju prikupljenih informacija te iskazanog interesa potencijalnih ulagatelja, utvrdi da će upisati i uplatiti ukupni broj Novih dionica koje su predmet ove Odluke.”

Ako takav tekst bude uvršten i u novu odluku za 250 mil. kn, svi uvjeti Crnog čelika će biti ispoštovani.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Hrvatska burza je inače puna špekulanata s po 800 tisuća kuna u komadu.

Ovdje neki ne razumiju i pišu stvari koje ne stoje. Dakle, vrlo je jednostavno, dokapitalizacija je po principu sve ili ništa. Samo ako netko ponudi 250 milijuna kuna i veću cijenu od Crnog Ćelika, tada on postaje većinski a ne Crni Ćelik. Drugim riječima, sve je napravljeno da njima prođe, a da se zadovolje zakonski i politićki uvjeti. Ne može se ponuditi 800.000 HRK i sudjelovati u dokapitalizaciji.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pa ja ih znam dosta. Jednog poznajem bolje od svih ostalih.

Stvorila se neodrživa situacija u kojoj je trenutna premija 70% u odnosu na cijenu upisa. Ona može napraviti manji spajk, al generalno, trenutna kapitalizacija znatno premašuje bilo kakvu fer vrijednost čak i donekle posložene kompanije. Kako znamo da je DDJH daleko od toga, radi se zapravo o napuhnutom balonu koji će zbog visine i pritisaka puknuti ili promijeniti smjer i ispuhati se.

Dobro, vidjet ćemo, pa ćemo onda suditi.

Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić rekla je na sjednici Vlade da bi se dokapitalizacija provela na način da se na Zagrebačkoj burzi ponudi na prodaju paket od 12,5 milijuna novih redovnih dionica, pojedinačne cijene od 20 kuna.

“Za kupnju tih dionica mogli bi se javiti svi ulagatelji koji bi za koji bi za taj paket ponudili najmanje pojedinačno 800 tisuća kuna”, kazala je Dalić. Izdavanje će biti uspješno, kako je rekla, ako se unaprijed uplati i upiše svih 12,5 milijuna novih dionica.

Proces dokapitalizacije, kako je dodala, može uspjeti samo i jedino ako paket od 12,5 milijuna novih dionica po najnižoj cijeni od 20 kuna bude uplaćen u cijelosti.

http://www.seebiz.eu/predstavnik-drzave-u-skupstini-dure-dakovica-ovlasten-da-glasuje-za-dokapitalizaciju/ar-162963/

Šta je tu sad pjesnik htio reći – može svatko iznad 800 000, ali n emoze nitko ispod 250 milja. Tko je tu lud i zna li t ažena uopće što priča.

Ovo spada u onu poštapalicu svakog plitičara – moj stav je vrlo jasan – vidim da je dan, ali ja nisam relkao da je dan.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa svi investitori moraju napraviti zajedno dokap od 250 milijuna kuna. Tada će dokap biti uspješan ili to može učiniti i jedan ako otkupi sve dionice po toj cijeni.

Ako bude vise interesa korigirat će se ili za cijenu ili za količinu. Možda bude 500 milijuna interesa, pa će lijepo uz cenzus broja dionica platiti ih 40 kuna. To bih bas volio vidjeti.

Ili će se upisati dionice svih zainteresiranih po cijeni od 20 kuna, a dokap će biti veći od 250 milijuna kuna, a uplata iznad te visine će biti kapitalna premija.

To bi bila logična alokacije.

New Report

Close