DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
20,58
3.561
173
16,10
22,00
-4,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Moze……ja ću sam skupiti 800k za sebe, naravno, ako imam garanciju da će i Crni Celik dati svoju ponud…..

“- odluku 0 potpunom isključenju prava prvenstva postojećih dioničara pri upisu novih
dionica Društva;
– odluku o povećanju temeljnog kapitala Društva ulozima u novcu i izdavanju Novih
dionica javnom ponudom, uz potpuno isključenje prava prvenstva postojećih dioničara pri
upisu Novih dionica sukladno članku 308. stavak 4. Zakona o trgovačkim društvima, uz
korištenje iznimke od prethodne objave prospekta u svezi ponude vrijednosnih papira iz
članka 351. stavak 1. točka 3. Zakona o tržištu kapitala, na način da sa temeljni kapital
društva ĐURO ĐAKOVIĆ GRUPA d.d. sa sjedištem u Slavonskom Brodu, koji na dan
donošenja ove Odluke iznosi 203.064.600 HRK, te je podijeljen na 10.153.230 redovnih
dionica na ime, svaka nominalne vrijednosti 20,00 HRK povećava za iznos od 250.000.000
HRK na iznos od 453.064.600 HRK.
Povećanje temeljnog kapitala Društva provest će se uplatom u novcu, izdavanjem
12.500.000 Novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti 20,00 HRK.
Upis Novih dionica vršit će se u jednom krugu u kojem pravo upisa Novih dionica
imaju svi ulagatelji koji će za upisane vrijednosne papire uplatiti iznos od najmanje
800.000,00 HRK po ulagatelju, za svaku pojedinačnu ponudu.
Izdanje Novih dionica smatrat će se uspješno izvršenim ako se u unaprijed utvrđenom
roku za upis i uplatu upiše i uplati svih 12.500.000 Novih dionica.”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

S obzirom da je ponuda Crnog Celika uvjetovana, da li to znaci da ukoliko bilo tko preda ponudu osim njega, ponuda ne vrijedi?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ako budu uvjeti kao u prošloj dokakpitalizaciji, i Crni čelik ponudi kako je i uvjetovao 250 miljuna za min 12,5 mil dionica, nitko drugi ne može dobiti ništa osim ako zajedno ne ponude više od 250 milijuna. A prošli put se jedva skupilo 50 milijuna. Tako da je taj uvjet zadovoljen.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Oreskovicu, pa dovoljna je jedna ponuda od 800.000 kn po 20,01kn i Kuvajcani vise nisu u obavezi ker ne ispunjava sve njihove uvijete?!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Čitajte detaljno pravila zadnje dokapitalizacije. I tada je mogao netko ponuditi 150 milijuna kuna za minimum 7,5 milijuna dionica i bio bi 50% vlasnik i svi drugi bi ispali, ali bi država ostala malo iznad 25% čini mi se.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

“Ak svi upišete dionice po 20 kuna, tko bu kupoval Đuru na ZSE po 40 kuna?”

Upravo tako, Hasen…….kad se usvoji taj prijedlog, lijepo će se provesti ovi koji su danas dizali cijenu do 36…..

Ili će bloger i dalje sve častiti po toj cijeni……i stari dokapitalizante i nove……

Malo će ih upisati 40000 kom po 20,01 kn, tako da sigurno Crnom čeliku ostaje više od 50 %.

Znači pojednostavljeno rečeno ne prihvaćaju se sve točke crnog čelika…

Tocno. Jer to nije bilo moguce.
Medjutim ovo je zadovoljenje zakonske forme.
Pisao sam vec o tome pa su me neki kolege napadali do smrti skoro. Eto, to je to.
Ali sumnjam da bi se slikali s njima na Vladi da nije postignut dogovor kako to rijesiti.
Ovi pricekaju upis drugih, 800k, malo je takvih, i onda stave 20.04 i poberu koliko im treba za vecinu. Dolaze da vrate ulozeno i zarade 5 puta, a ne da djibaju za par lipa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ljudi ne stvarajte paniku kad niste upuceni.poziv za upis ce biti napravljen da prođe ponuđac koji uzima SVE ili bolje receno sve ili nista!

Anonimno, 22.09.2017. u 16:45
Tocno. Jer to nije bilo moguce.
Medjutim ovo je zadovoljenje zakonske forme.
Pisao sam vec o tome pa su me neki kolege napadali do smrti skoro. Eto, to je to.

Nije točno jer su dopustili upis svima, a ne postojećim dioničarima koji su odustali od dokapa i dali pravo prvenstva drugima. To što si ti pisao je glupost i ne odnosi se na uplate u novcu nego za neke druge specifične slučajeve.

New Report

Close