DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
20,58
3.561
173
16,10
22,00
-4,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Da budem fer, našao sam slijedeću informaciju:

Modernizacija 149 tenkova M-84, koje su izrađivale 24 tvornice iz bivše Jugoslavije, stajala bi 400 milijuna dolara

Međutim, kod Đure nije pitanje prihoda, već je pitanje dobiti… Da li Đuro može raditi sa dobiti, i još to takvom dobiti koja bi opravdala cijenu >30kn…


Da,ali treba dodati da je jedini kupac bio kuvajt i to ne kroz cash nego samo kompenzacija za isporucenu naftu,licenca je za male novce kupljena od rusa.Kako bila za djuru sad ima nade,najvaznije da su se iscupali iz ruke drzave.Sretno im bilo.

"Only dead fish swim with the stream"

Da.zaboravio si da u kompaniju ulazi 250.000.000 kn svjezeg kapitala!!!

Da li je itko od ovdje prisutnih ikada krocio u hale ĐĐ-a, prolistao katalog proizvoda, pogledao reference koje ĐĐ ima?

Da je privatiziran prije 20 godina kada je trebalo, danas bi vrijedio milijardu eura, a ne kuna. Jel vama jasno da je ĐĐ u stanju graditi i održavati vagone, lokomotive, tenkove, borbena oklopna vozila, gotovo sve vrste elektrana, mostove, vijadukte i nadvoznjake, cementare, razminirace…

Zasto ih nije gradio u proteklom vremenu? Jer ga je vlasnik zloupotrebljavao i necinjenjem sapunao dasku radi ispunjenja politickih i rodijackih ciljeva. Gore od ovoga ne moze i nece i stoga je pred Đurom puno lijepih i uspjesnih godina, kom pravo kom krivo

@serislav

Ja sam bio u Đuri nekoliko puta. Poslom, naravno.
A gle, što da vam kažem: ima tamo lijepih proizvodnji i dalo bi se nešto napraviti.
Pogotovo jer plaće nisu visoke.
I to baš u IR, koji je kao najgori.
Uredno je, kontrola kvalitete ok, proizvodi precizni, uredni zavari, sve je to ok.
Ali vjerovatno tu treba privatni gazda da to povuče.
Nema druge.

Sve je to lijepo,neka rade kao kooperanti ako mogu za nekoga,ali nabrojano ne nosi neke novce,barem ne da se opravda MCAP.
Zašto ozbiljne kompanije imaju visoki CAPEX i puno se troši na R&D?Zato jer im se isplati kroz više marže.Koliko Đuro troši na takve stvari?Šta su novog napravili?Odite na stranice od finske Patrie i vidjet ćete koliko ima novih tehnologija i inovacija.Đuro je po tom pitanju zaglavio u 20 stoljeću.

"Only dead fish swim with the stream"

Đuro bi trebao malo promijeniti nagib limova na vozilima, razmak kotača i osovinski razmak i poslati Fince u p.m.

Ma neka rade što hoće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Btw. jel znate da Finci namjeravaju proizvoditi Patrie i u Rumunjskoj?
http://www.romaniajournal.ro/the-finns-from-patria-want-to-produce-patria-amv-in-romania/

"Only dead fish swim with the stream"

Kao što je Ivan lijepo izračunao, cijena dionice na burzi nema veze s mozgom……ali kad jedan jači igrač svojim silnim miljunima na ovako izuzetno plitkom trzistu moze dići cijenu na sasvim proizvoljnu razinu, svaka daljnja diskusija je nepotrebna.

@ohladi
večeras bi trebala biti skupština DDJH gdje bi se trebalo odobriti raspisivanje natječaja za dokap DDJH i očekuje se da će se na taj natječaj javiti kuvajčani . u tom smislu nije još ništa definitivno, ali ide se u tom pravcu

Ignore: KressoM, delux

Prijenos sjednice Vlade

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Mislim da se ne bi slikali s njima na Vladi da misle ne prihvatiti.
To se prvo ispita preko emisara, a onda ako je ok zoveš ih, a ako ne onda ne, kažeš nije išlo i bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Novih 250.000.000 kuna svi spominju.
Novih 12.500.000 novih dionica nitko ili malo tko.
Ne sudjelujem u ovoj igri.

Cek, jel pratio tko sjednicu Vlade, pa Dalicka je upravo rekla da ce se dionice ponuditi na ZSE svima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close