DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
21,00
1.050
50
21,00
24,80
-4,55%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zakonodavac nije predvidio kako tocno to pravo dionicara ispostovati, i tu zaista jest manjkavost. Samo ukazujem na zakonsku stipulaciju koja se na neki nacin mora ispostovati. Ma makar i na nategnut nacin.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dakle … pravo sudjelovanja imaju svi, prava prvenstva neće biti ..ali će biti uvjet da minimalna ponuda mora biti 250 milijuna …tako da svi imaju jednake uvjete i zakon je zadovoljen .. tko god ima 250 milijuna može dati ponudu… a na kraju sve ovisi o sjednici vlade koja prethodi skupštini


Vecina uglavnom moze u okviru zakona preglasati manjinu u vecini slucajeva.
Ali ova zakonska stipulacija je minimalna zastita manjine.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4pPFVuhdXLRVSSg3EbD3YQ==.pdf

Ad.2.a)
IZVJEŠĆE ZVONIMIRA VUKADINA O
RAZLOZIMA
ISKLJUČENJA PRAVA PRVENSTVA PRI UPISU
NOVIH DIONICA
2
Zvonimir Vukadin kao pojedinačni dioničar koji drži 47,94% temeljnog kapitala društva i kao predlagatelj
povećanja temeljnog kapitala Društva uz isključenje svih dioničara podnosi ovo izvješće
o razlozima za potpuno isključenje prava prvenstva pri upisu novih dionica.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Tocno to.
Iskljuceno je u potpunosti pravo prvenstva, izvrsen je dokap po 100 kn unosom nekretnina, a dionicarima je da ne bi bili osteceni omoguceno da kupe dionice po istoj cijeni u nekom omjeru. Znaci ovdje je ispostovana zakonska norma. O nacinima se da razgovarati, ali zakon se mora postovati.
Hvala na linku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mislim da ta ponuda nije niti zakonita, odnosno ponuditelj može ponuditi što god hoće, ali prihvaćanje tako sročene ponude bi zasigurno bilo nezakonito.
Barem prema mom tumačenju ZTD-a.
Naime, članak 308. predviđa mogućnost potpunog ili djelomičnog isključenja prava prvenstva dioničara pri upisu novih dionica, ali ni u kojem slučaju isključenje samog prava sudjelovanja. To se naprosto ne predviđa te čak i zabranjuje slijedećom stipulacijom u drugom stavku:
(2) Prava na upis novih dionica mogu se nekome dati samo pod uvjetom da su očuvana prava dioničara na upis.
A ta prava se čuvaju dozvolom sudjelovanja pod istim uvjetima: cijena, natječaj, licitacija i sl., čak i uz isključenje prava prvenstva, ali se ne smiju ukinuti, čak niti skupštinskom odlukom, jer skupština ne smije donositi odluke suprotne zakonu.
Znači ne može se nekome dozvoliti upis, a u isto vrijeme dioničarima ne.

To je primjer “alibi” zakona……ako nakon par mjeseci DDJH zbog odustajanja Crnog čelika ostane bez para (a hoće jer smo vidjeli koliki je interes bio za dionice) moći će reći “mi smo se držali zakona” i oprati ruke….a to što je firma propala…pa koga je u Hrvatskoj briga za propale firme, pogotovo u Slavoniji……pogledajte okolna mjesta gdje su propale velike tvrtke Gaj-Slatina-mrtav, DIK-Đurđenovac-mrtav, KIO -Orahovica-mrtav, Nexe-na aparatima, sve firme koje su nosile cijele gradove na leđima, pa nikome ništa, kao da bi u slučaju DDJH situacija bila bolja…..a mi se pitamo zašto ljudi odoše iz Slavonije, jedna klaustrofobična i socijalistički nastrojenim načinom razmišljanja spaljena zemlja……

evo naslovnica: Jutarnji

I ja se nadam da hoce.
Da ne propadnu.
Ona zakonska norma postoji, ali se vjerovatno da ispostovati na onaj nacin, izdaje se dionica da imas 51%, pa tko da vise. A javiti se nece nitko drugi, to je sigurno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

No ulaz no izlaz:-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

s ovako formuliranom odlukom o dokapu veliko je pitanje hoće li se kuvajćani javiti jer oni su postavili 3 uvjeta kao preduvjet dokapa, a ovakvom odlukom nudi im se samo 1

Ignore: KressoM, delux

Imate na hita otc prodaje se po 26.5 kn

Po mojoj procjeni u ovom trenutku PBZ ima još maximalno 25.000 komada.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

netko je spominjao da ima članak u Jutarnjem listu o dokapu DDJH? ima neki link na članak?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close