DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvo zanimljivo izvješće na ZSE!

Pokušavajući biti neutralan,treba istaknuti slijedeće:

Na burzi se kupuje budućnost,a ovdje je, ako ćemo vjerovati izvješću, ona svijetla.Novi ugovoreni poslovi,taksativno nabrojeni,praktički najavljena dokapitalizacija, pripreme su napravljene,kako piše u izvješću – nominala smanjena na 80 kuna. Znači da je vjerojatnost da ista ide po 80…

Najavljena profitabnilnost društva slijedom ulaganja u novu opremu i i nove programe ( kredit HBOR-a i dokapitalizacija ).Ovo ako se zaita dogodi će okrenuti novu stranicu vjerojatno..u pogledu poslovanja društva.

Kako piše u izvješću, u 2013. izražen trend rasta prihoda koji se očekuje i u naredne 3 godine ( treba pročitati pažljivije izvješće ). Kolege koji gledaju godišnji kumulativ, tj. gubitak od 63 mil. kuna, gledaju krivo,taj gubitak je bio u 3. kvartalu,zato i je dionica na 60, a ne na 80.
A sada najvažnije u 4 kvartalu,očekivao se poveći gubitak, a to je pokazalo i kretanje cijene na burzi, a gubitak je minimalnih 370 tisuća kuna za razliku od prošlogodišnjih 6,1 milijun kuna gubitka.

Praktički nula.

Pogledajte novčani tok, također izgleda puno bolje.

Ovaj posao u Kuwaitu, ako ga dobe to će biti pravi jack pot.

Na kraju posta, vidim da je pozitivna intonacija možda malo prenaglašena, ali mislim da će mnogima ovo biti buy signal.Biti će zanimljivo u ponedjeljak.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi
mislim da u americi imaju izreku” prica je jeftina” a to je jedna od rijetkih koja se moze doslovno prenijeti kod nas, vise vjerujem jednoj zaradjenoj kuni dobiti nego svim tim futuristickim bajkama kojima nas oplahuju svakodnevno

Ovdje je najveći rizik Država.
Uprava je postavljena od strane države, pa je i ona najveći rizik.
Povijest poslovanja ove tvrtke pod državnim upravama pokazuje da koliki god bio prihod oni posluju oko nule. Sada nisu ni to uspjeli.

Što se tiče tzv privatizacije kroz dokap, ako bude kroz ulazak Mirovinaca, to je početak kraja.
Ako slučajno bude dokap nekog strateškog (čak i FGS-a iako to nisu strateški), bojim se da će se mnogi razočarati sa cijenom.

Izgleda da je i Plavi zaglavio ovdje…
buy signal?
najavljena profitabilnost?

pa ovdje je najavljeno 25 milja dobiti jos za 2012, pa sta su ostvarili?
65 milja minusa.to je činjenica.
a firma na 1,3 BV.doduše, znamo i zašto, znamo ko kupuje, kako i zašto.
hehehe!!ne znam jel se treba plakati ili smijati.

Ozren, đe' kombo?

Kolega plavi
O kakvom zanimljivom izvjescu govorite?
Gubitak 65 milionaaaaaa
Kredit 120 milionnaaaaaa
Koliko moraju novih poslova jos dogovorit da budu tek na 0?
Na papitu sve izgleda za imljivo, i papir sve trpi, ali spustite se na zemlju i budite realni. Nece ovdje u ponedjeljak biti nikakve kupnje, naprotiv vec izlazak van po ovoj cijeni koja je jos dobra da se izadje van.

Ovdje necu niti nista napisati.

Oprema i ulaganje? ok.

To je kao da kupujemo 100 vozila u voznom parku u firmi bez zaposlenih.

Neka bude. Možda jednom zatreba. Možda.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

jedino jače profitabilna što DDJH može raditi su ta borbena vozila. zadnjih 2-3 godine imaju ugovore s HV-om i poslove preko patrije pa svejedno su u 2013. napravili -65 milijuna kuna gubitaka. što će tek biti kad HV uskoro završi s narudžbama i ostanu prepušteni sami sebi i tržištu? FI bi im tada mogla biti kataklizmična

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Donekle se mogu složiti sa kolegom i poznanikom plavi-m.
Dobar dio je to bliskih DDJH dioničara – financijaša znao da će brojke bit očajavajuće, tako da je dio i ugrađen u cjenu, pumpana na 90 – pa povratak na 60.

Zabrinjavajuće je to da je uprava i vodstvo holdinga najavljivalo velike pluseve, međutim brojke govore sasvim nešto drugo. Tako funkcionira ova cjela država a njeni protagonisti smo mi građani….[emo_mrgud]
Da vlada drži do svojih obećanja sutra u 8.00 bi trebali imat na stolu ostavke iz vrhuške đure!

Jedno je pozitivno, da ću sutra možda kupit đuru na 54 kn…[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



@plavi

mislim da u americi imaju izreku" prica je jeftina" a to je jedna od rijetkih koja se moze doslovno prenijeti kod nas, vise vjerujem jednoj zaradjenoj kuni dobiti nego svim tim futuristickim bajkama kojima nas oplahuju svakodnevno

Dijelim vaše mišljenje kolega.

Isprika, tek sam sada vidio da sam gledao konsolidirano od matice, a ne grupe.
Grupa je ostvarila 3 puta veći gubitak i u 4. kvartalu, kapital i rezerve se rapidno smanjuju, novćani tok je također loš.

Sve u svemu jako LOŠE. Pretpostavljam da će prije eventualne dokapitalizacije raditi još jedno smanjenje temeljnog kapitala-zbog samih dioničara, nadam se da neće.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

evo je opet na 60, sad napiši nešto lijepo pa da ti povjerujemo kako si opet ušao.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovo nedozvoljavanje da cijena dionice jače padne nakon ovakvih katastrofalnih rezultata za mene je obično manipuliranje…ali doći će valjda pod nadzor oni koji to rade jer sad smo ipak u EU!!!

New Report

Close