DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako i krene prodavat sigurno neće komad po komad, naći će velikog kupca i samo prebacit…

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


ako i krene prodavat sigurno neće komad po komad, naći će velikog kupca i samo prebacit…

Jel to sigurno?

------------------------------------------------------------------------------------------------- [b]"Smije li čovjek na burzi donositi zaključke pod utjecajem alkohola?"[/b] "Da.Alkoholizirano stanje može stimulirati fantaziju i odstraniti kolebanja, a to je često osobito dobro." Kostolany

Ojačala prodaja jutros.Znaći FIMA prodaje svoj dio.Pitanje je kada?

------------------------------------------------------------------------------------------------- [b]"Smije li čovjek na burzi donositi zaključke pod utjecajem alkohola?"[/b] "Da.Alkoholizirano stanje može stimulirati fantaziju i odstraniti kolebanja, a to je često osobito dobro." Kostolany

Sad opet idu van nestrpljive i nesigurne ručice[smiley10]

Samo se ja bojim da nije to jos jedna fimina smicalica kako jeftino dokupiti i izbit i to malo dionica iz drhtavih rucica … vidjet cemo, vrijeme ce pokazati [smiley9]

Pretpostavka je majka svih zaj***

Ljudi, fima je smanjila udio u DDJH za 1/3 u posljednjih nekoliko mjeseci…cijena je vec pala zbog toga…
Sad fima ima 8% DDJH…ne vjerujem da ce jos iskrcavati, mislim da je to vijest o onome sto su vec napravili…dakle izasli sa 4% od broja dionica…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

FIMA Validus je s 3. mjesta u izvješću od 9. mjeseca kad je imala 385.477 dionica sad došla na 6. mjesto za koje se ne može lako utvrditi koliko ima dionica: po meni, od oko 10.000 do oko 100.000
Druga dva fimina fonda trenutno se nalaze na 8. i 10. mjestu i ne bi trebali imati ukupno neki značajno velik broj dionica, ako se uspoređuje s prošlim kvartalnim izvješćem…
Tu se posve slažem sa Dejavue.

Ipak, malo je problematična činjenica zbog koje FIMA prodaje? Ili zato što nisu dugoročni “igrači” poput npr. Aureusa? Izdalo ih strpljenje? Nisam siguran, ali mi se ne sviđa.

pa rekao čovjek, ne svidja im se što neće imati mogućnost glasa u odlučivanjima

sve je lako kad si mlad :)

Malo manje od 100 000 ima Validus…Sa CD-a

10.dionicar ima cca 30.000 dionica…
Eto, sve sam rekao 😉
Kazem…Fima ima tocno 8% dionica…pouzdano! CD [smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Malo manje od 100 000 ima Validus…Sa CD-a

10.dionicar ima cca 30.000 dionica…
Eto, sve sam rekao 😉
Kazem…Fima ima tocno 8% dionica…pouzdano! CD [smiley11]

Još da se nadovežem možda neki neznaju a može isto biti zanimljivo iako broj komada nije ovako velik ako kod ovih iznad:

11. mjesto Breza – nešto manje od 20 000 komada
12. mjesto Hi Growth – malo više od 11 000 komada
….
….[smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

FIMA je u Đuru ulazila na puno puno nižim razinama nego što je Đuro sada tako da su na Đuri ostvarili lijep prinos. Izlaze vani, oslobađaju sredstva za nešto drugo, očito ne žele u Đuri ostati dugo, trenutno vide bolje prilike. Pitanje je koliko oni toga još misle iskrcati i na taj način blokirati rast cijene, ne zaboravimo da je na 190 kn njihov nalog od 1H. Pitanje je samo koja se količina se iza toga krije.

Zanimljivo je bilo kako jučer, nakon objave o tenderima za Patriu i Styer po svim novinama i televizijama nije bilo nekakvog značajnijeg pomaka cijene prema gore. Očekivao sam da će u toj početnoj euforiji cijena doći barem do 190, ali ništa. Vjerojatno onda ova cijena u sebi ima već uključene sve te ponude, natječaje i ostalo, a značajniji pomaci bi se trebali dogoditi kada stignu prve konkretne informacije o ponudama Patrie i Styera.

"Čovjek je nezasitna životinja."

Znači Fimi je u interesu izlazak po što nižoj cijeni, sa obzirom da blokiraju cijenu na 190 kn, zanimljiva je ta strategija.
Ulažite u tvrtku a ne u njene dioničare i ako ne vjerujete u budućnost tvrtke prodajte dionice.

New Report

Close