DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

prestrasno.. gubitak u 2. kvartalu??!!

gubitak iz redovnog poslovanja……..zaradili samo na trgovini derivatima…..đuro špekulant [lol]


http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DDJH-fin2012-1H-NotREV-K-HR.pdf

jadno….kako oni misle preuzeti INGRU?!?! odakle im 80 milja kuna?

Eto,

u paru sa PTKM.

Osjećam neki headwind na putu prema najavljenim razultatima do kraja godine.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Eto,

u paru sa PTKM.

Pa nije valjda da su uzdanice tzv. Barcelone "tropa". Ma nije moguće…. [rolleyes]

La vita e bella!


Đuro će morati konsolidirati svoju dobit sa Ingrinim gubitkom (samo u onom djelu vlasništva koji posjeduje u Ingri), ali pritom neće Đuro svojom imovinom morati sanirati Ingrine gubitke.

Eto, nadam se da sam bar malo razjasnio stanje stvari, a daljnja rasprava je, vjerujem, dobro došla. [smiley]

U tehničkom smislu Đuro neće jamčiti za Ingrine obveze i gubitke, ali u praksi bi moglo biti drugačije.

Uprava ĐĐ se može zaštiti na način da se prije akvizicije s kreditorima Ingre dogovori na reprogram svih kratkoročnih obveza u dugoročne i to s ročnosti više od 5 godina. A poželjno bi bilo tražiti i otpis 20-30% obveza. Pošto je nastala obveza preuzimanja čini mi se da je to trebalo biti već prije dogovoreno.

Što se Đuro više bude izlagao Ingri (troškovi akvizicije i vraćanja solventnosti), bankari mogu tražiti da ĐĐ bude jamac kod reprograma obveza ili u suprotnom Ingra ide u stečaj a ĐĐ gubi ulaganje i potraživanja u visini navedenih troškova.

Prije nastanka obveze za preuzimanje ĐĐ ima puno bolju pregovaračku poziciju nego kada uloži 50-80 mil kn.


Jel vam to ono super izvješće koje očekujete. Prihodi pali, poslovanje u 2. kvartalu s minusom [bye]

jad i bijeda, ova cijena dionice može ostati oko 70 kn samo ako ju budu umjestno održavali, znamo tko….
realno, ako sad kad imaju vjetar u leđa radi ovako loše, onda je 50 kn plafon cijene za ovu dionicu. ovih 70 kn je turbo precijenjeno…i još bi oni preuzimali Ingru, strašno!

Kolega samsarov,kakvih 50 kn, ma nece to ni broj 4 vise moc branit. Ja cu ga cekat na 30 kn :))).
Ali najzalosnije je u toj prici jedino to sto je covjek ok, ulozio svoju lovu i na kraju ga s……. Dva politicara. Jedan kao vodi vladu, a drugi holding…..
Zao mi zbog ulagaca, ali dobro za nas burekdzije kako nas zovu ovi veliki igraci koji na burzi okrecu 100 000 kn.

Ja da sam broj 4. Lagano bi izasao van, zaradio nesto jer je kupovao na 30.40.50,60 kn, i kad bi izasao stavio bi ingru i ddjh na nivo biljke i dao im do znanja upravama i politicarima da su nitko i nista bez dionicara!

@punto
i
No da si ti broj 4 imao bi male problemcice:

-kako izaci van nakon svega sto si napisao i tako sam sebe pljunuti
-ili jos veci problem..kako izaci van, kada si ti dominantan na kupnji, da maknes svoje naloge nastaje ogromna rupa

Cesto se prigovaralo ROMFu da je dominantan u kupnji HTa (sto je) no istu ulogu ima jedna dionciar tu na DDJH…Cijena je trenutno tu gdje je jer je "netko" pokupio 8% dionica od malih dionicara i spekulanata, znacajno smanjio free-flot i olaksao manipuliranje cijenom s obizorom na slabu likvidnost…

Iskreno sumnjam da ce DDJH previse pasti,jer puno "zivih" dionica je maknuto s burze, velika vecina dionicara DDJH niti ne trguje svojim dionicama i njih brojim u "mrtve dionice", tako da je u biti kolicina dionica kojima se trguje znacajno smanjena i nju se lako "pokupi" ovim velikim nalozima, a i nece ljudi sami sebi cii zatuci DDJH

...

A i, budimo realni, ovo je tvrtka koja moze ( naravno i nemora ) svakog trena objaviti da je dobila kakav mega posao. Svatko tko ima dionicu ne zeli tada biti izvan te price.

Jel taj mega posao ,,ponovo,, remont tenkova po 8x???? :)))))))))))?))

New Report

Close