DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije mi jasna ova argumentacija oko preuzimanja dugova. Pa DDJH kupuje udjele ništa on ne preuzima niti pripaja sebi. U najgorem slučaju ti udjeli mogu vrijediti 0kuna i izgubiti će u tom slučaju samo novce koje je uložio u kupnju dionica. Prema vašim tumačenjima svatko tko kupi nečiju dionicu automatski preuzima dugove te firme, nebulozno, nadam se da svi koji tako olako tumače i razumiju poslovne odnose ne ulažu previše u tk jer bi se mogli dobro provesti…

Koliko bi godina trebalo DDJH da isplati 80 mil. kuna koje će potrošiti na INGRU? Čak i uz rast profita od 10% godišnje? (sa time da q1 nije bio lijep, i profitabilnost efektivno pada tj stagnira dok prihodi rastu -što mislim da je zasluga "politike" u firmi).

Koliko, dakle, i bez preuzimanja duga dioničari gube vremena i godišnjih neto dobiti sa INGROM? Koja je, usput u industriji koja je ciklički strukturirana.

?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nije mi jasna ova argumentacija oko preuzimanja dugova. Pa DDJH kupuje udjele ništa on ne preuzima niti pripaja sebi. U najgorem slučaju ti udjeli mogu vrijediti 0kuna i izgubiti će u tom slučaju samo novce koje je uložio u kupnju dionica. Prema vašim tumačenjima svatko tko kupi nečiju dionicu automatski preuzima dugove te firme, nebulozno, nadam se da svi koji tako olako tumače i razumiju poslovne odnose ne ulažu previše u tk jer bi se mogli dobro provesti…


Biti će ti jasna argumentacija ako Đuro preuzme Ingu stavrno, pa kada mu kao vlasniku Ingre dođu
dugovi na naplatu, onda je moguća i cijena Đure po cijeni Ingre.Pozdrav.
P.S.
Iz svemira se vidi da da se radi o spašavanju Ingre preko leđa Đure, po nalogu zna se koga. [thumbsup]

to je drugo pitanje, tj da li je kupnja isplativa ili ne, to nitko ne može znati i ne ulazim u to, osvrnuo sam se na tezu o preuzimanju dugova kod kupnje udjela nisam ulazio u ocjenu poslovnih odluka, povrata i sl

SAmo jedno pitanje .
Od kuda novac za preuzimanje?
A što vrijedi kad preuzme ako ne upumpa još brdo love da spasi INGRU od stečaja? Opet Koje love?
Đuru pod hipoteku, ako više i može? I onda?
Sinergija !
Možda ćemo sklapati tenkove u Areni?
Nova proizvodna linija i radna mjesta! Jupi !!!

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju samo logičko razmišljanje

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Vrlo jasno i kratko – ukoliko DDJH preuzme INGR, preuzima li on automatski sve obveze INGR prema posl. bankama i ostalim dužnicima?

Na koji način će se odraziti na buduća financijska izvješća?

Ne

Imati će povećanje financijske imovine i smanjenje novca


Vrlo jasno i kratko – ukoliko DDJH preuzme INGR, preuzima li on automatski sve obveze INGR prema posl. bankama i ostalim dužnicima?


ne, ingr je d.d. te za svoje dugove jamči svojim kapitalom i imovinom, ukoliko ddjh ne preuzme garancije a netko od vjerovnika pokrene stečaj, ddjh tu gubi na vrijednosti dionice i to samo ako se u stečajnom postupku ispostavi da je ingrin dug veči od imovine

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Vrlo jasno i kratko – ukoliko DDJH preuzme INGR, preuzima li on automatski sve obveze INGR prema posl. bankama i ostalim dužnicima?


ne, ingr je d.d. te za svoje dugove jamči svojim kapitalom i imovinom, ukoliko ddjh ne preuzme garancije a netko od vjerovnika pokrene stečaj, ddjh tu gubi na vrijednosti dionice i to samo ako se u stečajnom postupku ispostavi da je ingrin dug veči od imovine
[/quote]

Ingrina bilanca je nategnuta, 770 mil kn su dugoročna potraživanja na osnovu diskontiranog najma za arenu. Da to vrijedi toliko na tržištu onda bi oni to već prodali nekom nekretninskom fondu. A i zalihe su mi sumnjive 236 mil kn skupih stanova,??

Svaki bankar će kod refinanciranja obveza tražiti dodatne garancije i onda tu stupa Đuro koji će morati jamčiti za Ingru. Malo po malo Đuro će dati jamstva za čitav Ingrin dug.

Po meni logičnija stvar je bila dokapitalizacija Ingre pa da se tih 80 mil kn iskoristi za plaćanje obveza, ovako trošak će biti znatno veći a opet ništa ne rješava, osim ako se konzorciju ne namjeste državni poslovi po bezobraznoj cijeni.

O bože dragi koje ne znanje na forumu o dionicama…

Dakle postoji razlika preuzimanje i spajanje…DDJH će objaviti ponudu za preuzimanje, dakle ponuditi će svim dioničarima 6kn po dionici INGRe, svaki dioničar može odlučiti hoće li ili neće prodati dionice ….Ukoliko DDJH skupi preko 50% dionica postaje večinski vlasnik INGR. Ovo nikako ne znaći da sada INGRin dug postaje dug DDJH , nego je DDJH večinski vlasnik, ima najviše glasova na GSu i ima dovoljno glasova na istoj da upravlja kompanijom, postavlja upravu/no itd…Ako skupi preko 75% ima apsolutnu moć u INGR i može raditi s njom što god želi no mislim da je njima trenutno cilj samo 50%+1.

Pričati o tome da preuzimanejm DDJH preuzima i dug je totalna besmislica..Istom analogijom svi koji imaju dionice DDJH onda imaju i "dio duga" DDJH i u slučaju stečaja vjerovnici će ih pitati da plate taj svoj dio..Pa naravno da neće, ukoliko bi ikada DDJH otišao u stečaj , imovina DDJH bi se rasprodala na dražbi i iz toga bi se naplatili vjerovnici, a ukoliko bi što novaca ostalo to bi se raspodjelilo dioničarima, ukoliko nebi ništa od novaca ostalo, dioničari bi izgubili novac koji su uložili u DDJH i ništa više..

Ista prića s INGR…Ukoliko DDJH preuzme INGR imat će dionice te tvrtke i pravo da odlučuje o mnogim stvarima unutar tvrtke, postavi svoju upravu itd. Ukoliko ne uspiju dići INGRu na noge i ona ode u stečaj ponovno ista priča..Imovina se rasproda, vjerovnici namire, ukoliko ostane nešto love nju dobiva DDJH i ostali dioničari ukoliko ne ostane ništa dionice vrijede 0kn i DDJH gubi svu lovu koju je potrosio da kupi INGR (dakle oko 40 mil kuna ako kupi samo 50%+1), nikakvi dugovi ne ostaju DDJHu.

E sada ono što mnogi pričaju ( a što je i logično s do sada dostupnim informacijama) je to da osim love za kupnju dionica DDJH će morati izdvojiti još nešto novaca kako bi odblokirao račun od INGRe i pokrenuo trenutno poslovanje..U slučaju stečaja INGR, DDJH gubi sav novac koji je uložio u kupnju dionica+ novce koje bi eventualno kasnije uložio u samu INGRu, ponovno nikakvi dugovi ne ostaju DDJHu.

E sada moguće je da ima neki deal za koji mi neznamo, a za koji znaju samo "veliki" i da DDJH neće morati ulagati nikakve dodatne novce u INGR (npr država nakon preuzimanja "odjednom" odlući kupiti Arenu ili nešto slično i da likvidnost ingri) no to su sada same špekulacije.

Nadam se da je sada ljudima jasnija ova situacija oko preuzimanja pokušao sam što više pojasniti..

Inaće koga zanima ja sam danas prodao svoje dionice DDJHa , u isti sam ionako ušao samo radi kratkoročnog trejda s nekom sičom od ispod 600dionica i procjenio sam da je trenutno situacija prerizična za ostati u DDJH samo radi kratkoročnog trejda, za dugoročno ga ionako nisam previše razmatrao..Naspram ulazne cijene zaradio sam vrtoglavih 170kn pa ako netko ima zelju pricati o nekom "drukanju" slobodno 😀

...

Molim samo jedan odgovor a to je TKO ĆE PREUZET ĐURU
jer ovo mi je više već smiješno šta sve neće na ovoj zse da bude

BOŽE oprosti im neznaju šta čine


O bože dragi koje ne znanje na forumu o dionicama…

Dakle postoji razlika preuzimanje i spajanje…DDJH će objaviti ponudu za preuzimanje,

Pričati o tome da preuzimanejm DDJH preuzima i dug je totalna besmislica.

Možda je u Americi ili Njemačkoj ova priča besmislica ali mi živimo u Hrvatistanu.
Da postoji nekakva normalna logika onda Đuro nebi ni kupovao Ingru za 80 mil kn ili koliko god već bi pustio da ode u stečaj i onda preuzeo ono što mu treba, pa bi ga sve skupa koštalo 0 kuna uz 0% rizika.

Aj stavi se u situaciju bankara koji je Ingri dao 100 mil kn koje dolaze na naplatu, bili refinancirao po postojećim uvjetima ili bi tražio dodatne garancije Đure za Ingrin dug?
Siguran sam da će Đuro na kraju jamčiti za čitav Ingrin dug a posljedice toga će osjetiti za 5-6 godina tako da za sada nema nekog rizika za dionicu.
Tko zna možda ih za deset godina jedne i druge preuzme HEP, kod nas je sve moguće.

@Antiša

Ma to sve stoji što si rekao, no trenutno gledano tržišno to su trenutno samo špekulacije… Preuzimanje samo po sebi znači ovo što sam ja gore napisao, a hoće li DDJH morati davati dodatne garancije, dokapitalizirati itd je stvar špekulacije..Ja mislim da DDJH nema love za to i zato mislim da je u igri nešto drugo za što se nezna, a što se kuha na Markovom trgu, moguće namještanje poslova INGRi, otkup Arene ili nešto treće…Da moram birati trenutno nisam siguran bi li radije imao dionice INGR ili DDJH možda čak ove prve…

Nemam dionice niti DDJH niti INGR i nije nagovor na kupnju /prodaju

...

New Report

Close