DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



On je već prodao na 67.xx, skupa sa Haorenom i još nekima. Sad drukaju na pad, ne zato da bi opet ušli nego za svoj unutarnji mir.

A di si mene nasao , ne sjecam se da smo ikada dikutirali…Samo za informaciju danas nisam niti kupovao niti prodavao DDJH, a ionako ga imam nešto vrlo sitno u portfelju niti 600dionica.
[/quote]
Čini mi se da si sinoć najavio izlazak iz Djure zbog Ingre. Isprika ako sam se prevario.

Moj post je imao svrhu kritizirati drukere koji drukaju na pad poslije prodaje. Nikad mi nije bilo jasno zašto se ljudi spuštaju tako nisko, pa otovreno priželjkuju da susjedu crkne krava. Ako si prodao, okreni stranicu i kreni dalje, čemu zadržavanje i blamiranje? (ovo zadnje nije upućeno tebi kolega HaoRen)


Nikad mi nije bilo jasno zašto se ljudi spuštaju tako nisko, pa otovreno priželjkuju da susjedu crkne krava.

Mislim da je tu stvar vrlo jednostavna – ako ti izgubiš, a ostali dobiju, onda si glup. Ali ako ti izgubiš, i svi ostali izgube, onda si pametan.

A sad, kad već pametujem :D, da ponudim svojih par centi oko ovog deala, iako nemam niti namjeravam imati ni DDJH ni INGR. Prvo, kao dioničar ELKL bio bih veoma sretan da Ingra opstane, jer bi time i potraživanja ELKL bil naplaćena.

Dakle, ova priča započeta te prošlog četvrtka (možda sam se trebao javiti na INGR temu, ali ovdje mi se čini da su ipak pametniji ljudi 😀 ), kada je Lider javio o tajanstvenom sastanku Čačića i građevinara. Pretpostavljam, iako ne pratim poslovanje Ingre, da je to bio sastanak vjerovnika na kojemu se odlučivalo kako se što bolje i što brže naplatiti. Recimo, u iznimno uspješnoj priči s Pevecom, dobavljači su naplatili 20-ak posto svojih potraživanja i to ne u kešu, već u dionicama Peveca kojima se trguje na burzi i koje su, barem u ovom trenutku, teško unovčive. Ono što su vjerovnici ustvari od Peveca dobili su prostor za prodaju svojih proizvoda uz uredne garancije plaćanja. A što se prošlog vremena tiče, ponavljam, na sto duga dobili su nazad 20 kuna u dionicama. Alternativa, a to je stečaj, bila bi im još gora. Možda bi dobili 18 lipa u kešu, a možda 16.

Ako je, dakle, dogovoreno da se vjerovnici Ingre u određenom postotku odreknu svojih potraživanja, a Ingra ujedno ima i dogovorene poslove vani, tu se DDJH uklapa. Nejasno mi je pak odriču li se čega vlasnici obveznica ili bankari?

Dobro, vjerojatno mi teorija ima mnogo više rupa nego što sam primijetio, ali eto, ljetno večer ko stvoreno za laprdanje… 😀

eno pubertetlija se raspištoljio, ako niste zatukli đuru, ni nemojte, mogao bi on to napucat još. [lol]
samo treba izabrat dobar trenutak za iskakanje. sretno [thumbsup]

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Ovo je stvarno za rubriku "vjerovali ili ne".
Samo dokazuje da trzisna logika ne igra nikakvu ulogu kod nas.
U ovako jadnoj i siromašnoj zemlji, kad netko ima para za bacanje i odluči ih "baciti" u ovu baruštinu, moze radit što god hoće….. [lol]

Čudi me da je DDJH na ovim razinama, koliko Vas nema DDJH.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Moja je procjena da će dionica Đure pasti, s obzirom da su pruzeli dugove Ingre.Pozdrav.
P.S.
Ako može moderator da mi objasni zašto briše tko mu je nareddio.

Jednom D’ Amato u pozitivnom naboju kaže: "… I junaci i kukavice osjecaju strah. Samo junaci postupaju drukčije…" [thumbsup] [cool]

Kako je smješna ova kupovina, netko proda sam sebi 3000-4000 komada, pa opet novi nalog od 3000
komada "kao ima tko će kupovati samo prodajte", ali kada stavrno počme prodaja Đure brzo će tih naloga nestati, samo nek se potvrdi kupovina Ingre i dugova Ingre, vidjeti ćemo onda gdje će biti ovi nalozi od 3000 i 5000 komada.Pozdrav. [thumbsup]

Prodavanje samom sebi nije dozvoljeno. Ali ne bi me iznenadilo da se to radi u ovoj burzovnoj močvari ZSE. Isto kao u cijeloj zemlji: pravila postoje ali vrjede za smrtnike a neki dobro znaju kako izigrati dok im kontrola prešutno dopušta.

Nije mi jasna ova argumentacija oko preuzimanja dugova. Pa DDJH kupuje udjele ništa on ne preuzima niti pripaja sebi. U najgorem slučaju ti udjeli mogu vrijediti 0kuna i izgubiti će u tom slučaju samo novce koje je uložio u kupnju dionica. Prema vašim tumačenjima svatko tko kupi nečiju dionicu automatski preuzima dugove te firme, nebulozno, nadam se da svi koji tako olako tumače i razumiju poslovne odnose ne ulažu previše u tk jer bi se mogli dobro provesti…

Ne prestaje omaložavati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Prodavanje samom sebi nije dozvoljeno. Ali ne bi me iznenadilo da se to radi u ovoj burzovnoj močvari ZSE. Isto kao u cijeloj zemlji: pravila postoje ali vrjede za smrtnike a neki dobro znaju kako izigrati dok im kontrola prešutno dopušta.

da ti pomognem,

1 račun otvoriš kod brokera u RH, a drugi u BIH i prebacuješ do mile volje [cool]

New Report

Close