DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 10:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



MINISTAR ČAČIĆ
‘Afera Patria? Ne bi’ se štel mešat’

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/186238/Afera-Patria-Ne-bi-se-stel-mesat.html

Prvi potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Radimir Čačić potvrdio je u izjavi novinarima pred Banskim dvorima kako su direktori finske Patrije i brodskog Đure Đakovića bili kod njega prije 10-ak dana te najavio ‘ozbiljan izvozni posao’
‘Imali smo nekoliko sastanaka, na kojima su bili i predstavnici MORH-a, uključujući i ministra, i mislim da su ti sastanci bili jako dobri. Postigli smo nekoliko važnih dogovora i dali neke ovlasti, pa postoji ozbiljna mogućnost za izlazak na treća tržišta s jednim ozbiljnim izvoznim poslom’, najavio je ministar Radimir Čačić.


Ovdje se krije ogromna mogućnost, ukoliko se ostvari ovaj izvoz za pretpostaviti je da određena zemlja neće naručiti jedno ili dva borbeno oklopna vozila nego na desetke ili stotine. Inače cijena jednog BOV-a je preko milje eura što se može viditi iz ovoga teksta:
Vaš link
[/quote]
Vidio si kolika je dobit od BOV-a u prosloj godini !!

Ovdje se krije ogromna mogućnost, ukoliko se ostvari ovaj izvoz za pretpostaviti je da određena zemlja neće naručiti jedno ili dva borbeno oklopna vozila nego na desetke ili stotine. Inače cijena jednog BOV-a je preko milje eura što se može viditi iz ovoga teksta:
Vaš link

Zašto mislite da će DDJH dobiti posao, zašto to ne bi bili Poljaci, Slovenci, Arapi… ? Evo ti link pa pogledaj kome su sve Finci uvalili ovo vozilo, svima obećavaju isto, a na kraju oni kupe vrhnje http://www.army-technology.com/projects/patria/
Mislim da najviše duguju Poljskoj jer su ih tamo i najviše prodali…Hrvatska je kupila najmanje i još je pod istragom radi korupcije….nisam baš optimist da ćemo baš mi biti taj partner koji će naći kupca….Imamo tramvaj Made in Croatia i nitko ga neće, tenk nismo prodali ni našoj vojsci, a htjeli bi da ga kupe drugi..ne ide to tako. Đuro će ove godine završiti projekt BOV i ako skoro ne bude novih poslova ne bu dobro, IMHO

+ DDJH

A BALVANA!!! :) :) :)


Ovdje se krije ogromna mogućnost, ukoliko se ostvari ovaj izvoz za pretpostaviti je da određena zemlja neće naručiti jedno ili dva borbeno oklopna vozila nego na desetke ili stotine. Inače cijena jednog BOV-a je preko milje eura što se može viditi iz ovoga teksta:
Vaš link

Zašto mislite da će DDJH dobiti posao, zašto to ne bi bili Poljaci, Slovenci, Arapi… ? Evo ti link pa pogledaj kome su sve Finci uvalili ovo vozilo, svima obećavaju isto, a na kraju oni kupe vrhnje http://www.army-technology.com/projects/patria/
Mislim da najviše duguju Poljskoj jer su ih tamo i najviše prodali…Hrvatska je kupila najmanje i još je pod istragom radi korupcije….nisam baš optimist da ćemo baš mi biti taj partner koji će naći kupca….Imamo tramvaj Made in Croatia i nitko ga neće, tenk nismo prodali ni našoj vojsci, a htjeli bi da ga kupe drugi..ne ide to tako. Đuro će ove godine završiti projekt BOV i ako skoro ne bude novih poslova ne bu dobro, IMHO
[/quote]

Ja ne mislim ništa, ali misli gospodin Čačić, a njegovo mišljenje ima malo veću vrijednost od moga, da podsjetim:
Imali smo nekoliko sastanaka, na kojima su bili i predstavnici MORH-a, uključujući i ministra, i mislim da su ti sastanci bili jako dobri. Postigli smo nekoliko važnih dogovora i dali neke ovlasti, pa postoji ozbiljna mogućnost za izlazak na treća tržišta s jednim ozbiljnim izvoznim poslom’, najavio je ministar Radimir Čačić.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

evo i ja sam se vratio 515 komada po 84,55,povukao sam preostalih 12 komada ,nije mi se dalo čekat [thumbsup]



Ovdje se krije ogromna mogućnost, ukoliko se ostvari ovaj izvoz za pretpostaviti je da određena zemlja neće naručiti jedno ili dva borbeno oklopna vozila nego na desetke ili stotine. Inače cijena jednog BOV-a je preko milje eura što se može viditi iz ovoga teksta:
Vaš link

Zašto mislite da će DDJH dobiti posao, zašto to ne bi bili Poljaci, Slovenci, Arapi… ? Evo ti link pa pogledaj kome su sve Finci uvalili ovo vozilo, svima obećavaju isto, a na kraju oni kupe vrhnje http://www.army-technology.com/projects/patria/
Mislim da najviše duguju Poljskoj jer su ih tamo i najviše prodali…Hrvatska je kupila najmanje i još je pod istragom radi korupcije….nisam baš optimist da ćemo baš mi biti taj partner koji će naći kupca….Imamo tramvaj Made in Croatia i nitko ga neće, tenk nismo prodali ni našoj vojsci, a htjeli bi da ga kupe drugi..ne ide to tako. Đuro će ove godine završiti projekt BOV i ako skoro ne bude novih poslova ne bu dobro, IMHO
[/quote]

Ja ne mislim ništa, ali misli gospodin Čačić, a njegovo mišljenje ima malo veću vrijednost od moga, da podsjetim:
Imali smo nekoliko sastanaka, na kojima su bili i predstavnici MORH-a, uključujući i ministra, i mislim da su ti sastanci bili jako dobri. Postigli smo nekoliko važnih dogovora i dali neke ovlasti, pa postoji ozbiljna mogućnost za izlazak na treća tržišta s jednim ozbiljnim izvoznim poslom’, najavio je ministar Radimir Čačić.
[/quote]
Osim toga evo i ovo pa pogađajte:
Dijelom su i zbog toga čelnici Patrije u utorak održali sastanak s Radimirom Čačićem, potpredsjednikom Vlade i ministrom gospodarstva, nakon kojeg nisu skrivali zadovoljstvo. Naši su razgovori bili vrlo uspješni i siguran sam da ćemo uskoro potpisati zajednički izlazak na treća tržišta. To će dugoročno donijeti i više posla Đuri Đakoviću, kaže Seppo Seppala, predsjednik Patrijina odjela Land Systems pod koji pripada i proizvodnja oklopnih vozila. Regija i Bliski istok.

Tomislav Mazal, član uprave Đure Đakovića, također kaže da od tog sporazuma s Patnjom puno očekuju. U našim ukupnim prihodima jako je velik udjel koji ostvarujemo od ovog vozila, ali koliko god ta priča za nas bila dobra, ona ima i svoj kraj u prvom kvartalu 2013. godine. Očekujemo da ćemo nakon ovih uspješnih razgovora s ministrom gospodarstva vrlo brzo potpisati sporazum s Patrijom koji će definirati ulogu Đure Đakovića na trećim tržištima.

Drugim riječima, omogućit će nam da budemo prvi ugovaratelj na određenim tržištima za koja zajednički procijenimo da imamo veće šanse za osvajanje posla nego Patria samostalno, kaže Mazal, koji nije htio nabrojati zemlje na koje cilja, ali je potvrdio da je riječ o zemljama u regiji, kao i nekima na Bliskom istoku u kojima Đuro Đaković tradicionalno ima dobru reputaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Ovdje se krije ogromna mogućnost, ukoliko se ostvari ovaj izvoz za pretpostaviti je da određena zemlja neće naručiti jedno ili dva borbeno oklopna vozila nego na desetke ili stotine. Inače cijena jednog BOV-a je preko milje eura što se može viditi iz ovoga teksta:
Vaš link

Zašto mislite da će DDJH dobiti posao, zašto to ne bi bili Poljaci, Slovenci, Arapi… ? Evo ti link pa pogledaj kome su sve Finci uvalili ovo vozilo, svima obećavaju isto, a na kraju oni kupe vrhnje http://www.army-technology.com/projects/patria/
Mislim da najviše duguju Poljskoj jer su ih tamo i najviše prodali…Hrvatska je kupila najmanje i još je pod istragom radi korupcije….nisam baš optimist da ćemo baš mi biti taj partner koji će naći kupca….Imamo tramvaj Made in Croatia i nitko ga neće, tenk nismo prodali ni našoj vojsci, a htjeli bi da ga kupe drugi..ne ide to tako. Đuro će ove godine završiti projekt BOV i ako skoro ne bude novih poslova ne bu dobro, IMHO
[/quote]

Ja ne mislim ništa, ali misli gospodin Čačić, a njegovo mišljenje ima malo veću vrijednost od moga, da podsjetim:
Imali smo nekoliko sastanaka, na kojima su bili i predstavnici MORH-a, uključujući i ministra, i mislim da su ti sastanci bili jako dobri. Postigli smo nekoliko važnih dogovora i dali neke ovlasti, pa postoji ozbiljna mogućnost za izlazak na treća tržišta s jednim ozbiljnim izvoznim poslom’, najavio je ministar Radimir Čačić.
[/quote]
Nema G.Čačić pojma o poslovanju sa Arapima , a kamo li u vojnoj industriji!!


Danas će biti 2milje promet na Đuri sigurno [cool]
Polako se etabliramo kao jedna od najtrgovanijih dionica na Zse [thumbsup]

Treći put u mjesec dana bezuspješan proboj na koti 88,00 kn!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

HŽ lovi posljednji vlak uoči liberalizacije tržišta

Glavnina teretnih vagona HŽ-a danas ne zadovoljava stroge TSI norme (Tehnička specifikacija interoperabilnosti) koje na europskim prugama vrijede još od 2007. godine. Dobra je to poslovna prigoda za slavonskobrodskog »Đuru Đakovića«, u kojem su prošli mjesec uspješno završili projekt gradnje 40 novih teretnih vagona. Naime prosječna starost teretnih vagona HŽ-a, objavljeno je nedavno, trenutačno iznosi 30 godina, a to znači da doslovce zvoni za uzbunu, jer nakon ulaska u EU slijedi potpuna liberalizacija željezničkog teretnog prometa na našim prugama.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Danas će biti 2milje promet na Đuri sigurno [cool]
Polako se etabliramo kao jedna od najtrgovanijih dionica na Zse [thumbsup]

Treći put u mjesec dana bezuspješan proboj na koti 88,00 kn!!

[/quote]

Bitno je da ne ide nazad.

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

konačno da i njega maknu. Nadajmo se da novi ima nekog pojma o ovom poslu.

New Report

Close