DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O aviončekima i tom offsetu imaš na naslovnici današnjeg Poslovnog, a o BOV-u se pisalo naširoko ovdje… gruba procjena je da bi bio vrijedan ukupno oko 200 milijuna ojra a veliki dio bi išao Điđiju. A s vremenom bi ako bude izabran austrijski partner Đuka mogao postati i regionalni centar za proizvodnju BOV… Ministar R. je neki dan rekao da dok se sve ne finalizira uvodi totalni embargo na daljnje info iz MORH. Ali uglavnom sve ide po planu, pa ćemo za 2 mjeseca znati tko je osvojio Platinastu kunu. [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Kupnja – DDJH-R-A
500 170,51
50H 170,50
144 170,00
61 169,50
80 166,00

Prodaja – DDJH-R-A
50 173,87
52 173,90
157 173,99
141 174,00
76 174,15

Evo opet zanimljivosti na kupnji…. ma prava je milina gledati kako navuku količinu na prodaju i onda sve počiste što je blizu 170 kn…. samo se nakrcavaju. [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

slaže se kupnja na djuri iznad 170… a netko je skinuo odjednom 1426 kom. pa je sada prva prodaja na 173,97 [smiley2]


ma prava je milina gledati kako navuku količinu na prodaju i onda sve počiste što je blizu 170 kn…. samo se nakrcavaju. [smiley2]

Povratak otpisanih će iste skupo koštati kasnije. Ali, svatko zna svoje (valjda). [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


lasica: ” O tome šta sve Fima može i dokle može rušiti cijenu, niko od nas nema pojma. Po ovom ispada da svaki put iznenadi. Samo me zanima dali će pljusnut ispo 160. ko će čekat da opet dođe na isplative vrijednosti ” Ovo me podsjetilo na jednu moju kolegicu koja je kupovala u rasponu od 185,00 do 190,00 Kn, danas me zove sva u panici i ovako zbori: “Joj, joj pa zakaj to sad ne raste, zakaj pada…kaj bum sad, majko mila…Bože dragi, majka božja upomoć ! Njoj i ostalima u sličnoj situaciji poručujem ono što sam već prije rekla: cijena dionice je ionako prenapuhana zbog velikih očekivanja i sadašnja korekcija je nešto sasvim logično, rekla bih i dobrodošlo za triježnjenje zajapurenih bikova. Hoće li još padati ? – vjerujem da hoće.

Na tvoju veliku žalost kupnja nije bila ni na 185 a bogami ni na 190.
A ako ima neko ko misli da je 145 i dokup na 165 kn bio loš potez neka mu bude. A vjerujem da ima i onih koji bi rado bili na mom mjestu, bar za sada. Tužaljka je više išla u smjeru eventualne kupnje nekih drugih stvarčica jer prilike u svakom slučaju ima.


Skroman si zeko… 🙂 Ja od tenkića očekujem miljaka. A aviončeki su druga pjesma… 🙂 Tenkić x 4. Tenkići na 300 vrlo vrlo skoro. A možda se i varam… čovjek ne može biti siguran, jel tako? [smiley11]
tango: ” Ma može biti i više, ali ja ne volim pretjerivati. Npr. prije 2-3 mjeseca je Darinko Bago rekao za Končar da će biti 1000 kn ali tek za 2-3 godine ako se stvari budu odvijale kao dosad, a evo ga već sad skoro na 900… malo su nam neke dionice prenapuhane, to je sve. Ali dok god ima love koja to može održavati, nemam ništa protiv… ” Vidim da ste Vas dvoje dobro informirani pa Vas molim da mi malo te tenkiće (BOV) i avionćeke potkrijepite s nekim konkretnijim brojkama. Neiskusni.
[/quote]

Obzirom da tražiš činjenice onda pogledaj moj post od 23. 02. 2007. kao i ovaj članak u Jutarnjem od 09/2006.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,9,8,dakovic_tenkovi,41912.jl

I još nekoliko činjenica:

1. Ugovor o modernizaciji i održavanju navedenih tenkova za Kuvajt težak je cca 200 mil. USD
2. ĐĐ posjeduje licencu za modernizaciju ruskog tenka M-72 koji je u operativnoj uporabi u nekoliko zemalja i to u Iraku, Libiji, Afganistanu, Pakistanu…
3. Ugovor za modernizaciju tenka M-84 za Kuvajt bit će potpisan prije ugovora za BOV (vidi post luda krava od 24. 02. 2007)
4. Ugovor za proizvodnju oklopnog vozila MORH potpisuje sa ĐĐ, a ne sa Patrijom ili Steyrom. To znači da ĐĐ neće biti tvrtka u kojoj će se samo “sklapati“ vozila nego će Đuro biti System Integrator, odgovoran za integraciju svih sustava na vozilu, naoružanja, komunikacija itd.
5. DDJH će po prvi puta nakon rata imati pozitivno godišnje FI
6. DDJH tijekom ove godine ide u privatizaciju svojih trgovačkih društava (Inženjeringa, Elektromonta, Strojne obrade te Energetike i infrastrukture te Montaže)
7. Cijeli DDJH trenutno na burzi vrijedi cca 70 mil Eura, a do kraja godine samo će specijalna vozila imati ugovorenih poslova preko 350 mil Eura. Sad ovome dodaj ugovore za modernizaciju HŽ-a, novac od privatizacije pojedinih društava te dodanu vrijednost koje u ta drustva donosi strateski partner pa sam zakljuci tko će biti najbolja udavača u Slavoniji na kraju 2007.

Uopće se ne zamaram trenutnom cijenom jer mi je savršeno jasno da je umjetno srušena kako bi fondovi što više dokupili. U svakom slučaju onaj tko je prodao na 190 pa kupio na 170 napravio je dobar posao. Ovima drugima koji su nestrpljivi i očekuju dnevni profit na dionicama od 10-20% preporučio bi da stave novac na pobjedu Barcelone, Juventusa ili Lyona jer neće imati troškove brokera, a i stanje mogu pratiti doma na txtu ili u kvartovskom kafiću. [smiley2]

Mislim da se o ovoj dionici nema što reći do daljnjega… [smiley2]
Stoga… budem tu piskarala kada bude iznad 250…
Ciaos. 🙂

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

blah, stalno neke super vijesti, a vrti se stalno oko iste cijene…nije mi jasno….nije da sam nestrpljiv, boli me dneveni prometi, ali što je previše je previše [smiley1]

sve je lako kad si mlad :)

a ti cadillac? pa komu objašnjavaš? zar ne vidiš razinu razgovora. Ako nije pisalo u gloriji, nema niš od toga.


………: 1. Ugovor o modernizaciji i održavanju navedenih tenkova za Kuvajt težak je cca 200 mil. USD 2. ĐĐ posjeduje licencu za modernizaciju ruskog tenka M-72 koji je u operativnoj uporabi u nekoliko zemalja i to u Iraku, Libiji, Afganistanu, Pakistanu… 3. Ugovor za modernizaciju tenka M-84 za Kuvajt bit će potpisan prije ugovora za BOV (vidi post luda krava od 24. 02. 2007) 4. Ugovor za proizvodnju oklopnog vozila MORH potpisuje sa ĐĐ, a ne sa Patrijom ili Steyrom. To znači da ĐĐ neće biti tvrtka u kojoj će se samo “sklapati“ vozila nego će Đuro biti System Integrator, odgovoran za integraciju svih sustava na vozilu, naoružanja, komunikacija itd. 5. DDJH će po prvi puta nakon rata imati pozitivno godišnje FI 6. DDJH tijekom ove godine ide u privatizaciju svojih trgovačkih društava (Inženjeringa, Elektromonta, Strojne obrade te Energetike i infrastrukture te Montaže) 7. Cijeli DDJH trenutno na burzi vrijedi cca 70 mil Eura, a do kraja godine samo će specijalna vozila imati ugovorenih poslova preko 350 mil Eura. Sad ovome dodaj ugovore za modernizaciju HŽ-a, novac od ….

Kolega hvala na informacijama s kojima se u većini slažem, ali priče (premda sam uvijek optimist) o 1000 kn do kraja godine je malo previše za moj ukus. Slažem se da svako ima pravo za mišljenje, ali zato treba i potkrijepa.
Za g. Caymana: Vaše citate cijenim, ovaj zadnji nije mi jasan. Imate dobar rejting kod mene.

Evo današnjeg linka iz poslovnog!

http://www.poslovni.hr/35281.aspx%5Bsmiley2%5D

Članak o DDJM (kojeg je DDJH vlasnik 65%) na
http://www.poslovni.hr/35281.aspx

posebno zanimljiv zvuči ovaj dio o DDJH: [smiley2]
Od mosta do lokomotive
U 80 godina postojanja “Đuro Đaković”, kojega je dio ĐĐ Montaža, je proizveo 2000 block-kotlova, oko 600 kotlova za termoelektrane, 17 tvornica cementa, 16 tvornica šećera, više od 1000 lokomotiva, oko 14.000 teretnih vagona i 2000 vagon-cisterni, 400 dizalica, 4,000.000 bešavnih čeličnih boca, oko 1600 kombajna te na desetke mostova.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close