DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Pleyboj
Ajde emajke ti već jednom sjaši, čekao sam strpljivo da ćeš odustati od svojih suludih ideja ali bez uspjeha. Ako nemaš kako tvrdiš dionice ĐĐ, nemam ih niti ja ali sam barem dosljedan kulturnog naglaska. Rekao sam već da se radi val (iv) od 5 i radi se, to barem svi koji se iole kuže vide. A ti si pobro zajašio, pa hajde molim te na neku drugu dionicu, koja stvarno ide dole. Mani se jedno vrijeme ĐĐ dok ne odradi svoje !!
LP

I very much love INGRA !!





Na DDJH se to već jednom dogodilo – vidjeti graf – 4.mj. 2008 . – isto ugovor s JANAF-om, isto gradnja spremnika, isto skoro 200 miliona težak posao, isto 50 % rast dionice pred medijsku objavu posla – i zatim gadan, strmoglav pad koji se zaustavio tek na četvrtini cijene godinu, dvije poslije

Koliko je npr. Crobex pao u tom istom razdoblju?
[/quote]

Nevažno, svaka dionica je sada priča za sebe, posebno ako govorio o hiper zaduženim poduzećima koja posluju s gubicima, Činjenica da moji postovi unatoč relevantnim informacijama nestaju kao od šale, dok se Peyine gluposti (Peyo – član foruma koji je pisao da će VIRO na 1000 začas pred dva mjeseca, nakon čega je VIRO pao na 25 %) objavljuju bez cenzure govori dovoljno..
A i današnji promet.
Vidi se iz aviona da je prošla baba s kolačima, tržište je odradilo sve dobre vijesti a ponajviše Inside posla s JANAF-om koji se pri 50kn pretvorio u javnu tajnu i pogurao dionicu još 10 kn više nego je trebala ići, čak i 15, i sada će se mučiti ovdje još par dana prije nego se vrati na neku normalnu razinu.
1 cijeli Book za kompaniju koja je zadužena za 60 % svoje imovine (ako procjeni imovine možemo uopće vjerovati s obzirom na Djurinu zastrajelu tehnologiju i alate) i nosi 70 miliona gubitaka na svojim leđima, je previše. A čak i da nije, sumnjam da je itko dovoljno lud da vjeruje da zaduženi DDJH zbog dva poslića od ukupno 40 miliona eura PROMETA – NE PROFITA, može vrijediti 1.5 book , dok na ZSE ima dionica koje se daju kupiti na 0.25 do 0.5 booka a zaduženja praktički ni nemaju, te posluju sa dobiti.
SLDM, FNVC, HRDH …
NAJVAŽNIJE – istovremeno s povećanjem broja dionica kod XY-a, nestalo je preko 80 000 dionica skrbničkog ZABA-e i HYPOa
Pametnome dovoljno.
A glupi su ionako rođeni za navlakuše i kupuju nakon što se svi pametnjakovići po njima istresu istovremeno uzimajući od 25 do 50 % čistog profita.
Eto, tako će možda biti i ovdje.
Puno sreće vama koji kupujete sad prije ozbiljnog pada [wink]
[/quote]

koja je po vama fair cijena za ddjh?
hvala
[/quote]

Teško je odgovoriti na to pitanje jer je način izvještavanja kod DDJH veoma maglovit.
Jedno izvješće ide za Holding a sasvim drugo za Grupaciju, koja je širi opseg ali nije predmet našeg trgovanja, već DDJH – dakle Holding.
E sad – a Holding je pak većinski vlasnik većine dijelova Grupacije, koja je pak zadužena do grla – 400 miliona +, i gomila ozbiljne gubitke – 50 miliona samo prošle godine.
Ako tako nastavi – stečaj joj ne gine a fer cijena će biti kao i na DKVS, 10 kn il manje…

A koji imamo dokaz da ĐĐ neće nastaviti jednakim stilom i tempom poslovanja – milijunskim gubicima ?

E sad, recimo da je realna cijena s kojom se još može zaraditi ovdje 45 kn.

60 je kako god preskupo, sve i da toliko vrijedi DDJH a ne vrijedi ni po jednom pokazatelju – opet ne ostavlja više nikakav prostor za ozbiljan prinos osim ako niste spremni na istinski hazard.

Ipak, smatram da je najvažnije da se razluči kome JANAF dodijeljuje posao – Konzorciju kao šta piše u medijima ili DDJH-u koji je izlistan na burzi ?

Jer Konzorcij kao širi pojam se ne pojavljuje u obliku dionice pa mi je samim time i teško govoriti o realnoj vrijednosti Djure…

S jedne strane ima solidno izvješće, i čeka ga posao gradnje 3 spremnika, a s druge strane je vlasnik poduzeća koje čine HIPER ZADUŽENU GRUPACIJU SA 450 miliona kuna duga+prenesnih gubitaka, a od posla s JANAFom je pitanje šta će ići u njegovu bilancu a šta u bilancu Konzorcija koji se spominje u natječaju.

Sve skupa – veoma, veoma maglovito , a rast u očekivanju velikog posla već dva puta zaredom uračunat u cijenu – prvi put s 38 do 52, drugi put sa 50 do 62 …

E sad, ovo je moje mišljenje i stručnjaka koje poznajem a koji rade lijepe prinose na burzi već 10 i duže godina, umnogome i zato što nikada ne kupuju na ovakav način poskupljene dionice s prevelikim dugovanjima

Kressho

Pozdrav,trebam pomoć dobio sam ponudu za dionice DDJH i svotu koju moram uplatiti fondu,755dionica,pošto nemogu nabaviti lovu,ko to može da odradi brokeri ili netko drugi…

@Pleyboj
Hajde ti nama lijepo kao pravi reci tko je tebe potkupio i po kojoj lovi. Brate mili ti ko ovi naši političari. tepeš jedno te isto a tupav narod glasa za tebe i daje ti kružiće (mislim na ocjenu 100) ili se sam ocjenjuješ što više vjerujem. Lijepo si zamoljen da odeš negdje drugdje, znam i to nemožeš jerbo si plačeni druker, aj dobro, ali malo promijeni tematiku. Hajde malo s npr. oscilatori pregrijani, valovi od 2 metra preveliki, Z.Stipetić pokrao blagajnu, sef bacio kroz prozor. A jesi majke mi dosadan više. Evo dat ću ti i ja 100 samo idi npr, idi na VLDS !!

I very much love INGRA !!

Nitko , osim nekoga tko ce ti posuditi. Ja sam upravo starom od mog frenda dao 17 000 kn za ugovor sa fondom. Oni 70% ja 30% od plusa.
Oni placaju dionicu 22-23kn.


Pozdrav,trebam pomoć dobio sam ponudu za dionice DDJH i svotu koju moram uplatiti fondu,755dionica,pošto nemogu nabaviti lovu,ko to može da odradi brokeri ili netko drugi…

Proslo je mjesec dana otkada je JANAF donio odluku da je Đurina ponuda najpovoljnija.

Kada bi se moglo ocekivati da to postane i sluzbeno?

* Važeći podaci za uredovni dan 13.06.2011 .

ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D./REDOVNA DDJH-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. MINISTARSTVO FINANCIJA 609.578 18,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 217.286 6,71 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAKIĆ NENAD 129.954 4,01 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. (1/1) 47.020 1,45 Osnovni račun SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ZIF BREZA-INVEST D.D. 22.567 0,70 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 15.300 0,47 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.863 0,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 62,70

br.5 – kraći za 401
br.10 – kraći za 1350


* Važeći podaci za uredovni dan 13.06.2011 .

ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D./REDOVNA DDJH-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. MINISTARSTVO FINANCIJA 609.578 18,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. REPUBLIKA HRVATSKA 217.286 6,71 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAKIĆ NENAD 129.954 4,01 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. (1/1) 47.020 1,45 Osnovni račun SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ZIF BREZA-INVEST D.D. 22.567 0,70 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 15.300 0,47 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.863 0,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 62,70

br.5 – kraći za 401
br.10 – kraći za 1350

br. 9 – dodao 350

Sve skupa – veoma, veoma maglovito , a rast u očekivanju velikog posla već dva puta zaredom uračunat u cijenu – prvi put s 38 do 52, drugi put sa 50 do 62 …

Nisam nikad mislio da ću ovo reći ali Plejboj je ovdje u pravu.
Kod poslova je bitno tko će pokupiti vrhnje, a Đuro to nikada nije znao( ili nije htio).
Teško da će to napraviti i sada kada se radi s nižim maržama.

Najbolji primjer je Đuro Đaković Montaža koja je prodana 2008g.
Dok je poslovala u sastavu holdinga rezultati su bili u prosjeku holdinga, a nakon što je prodana u 2009g je ostvarila 13 mil kn neto dobiti tj 4-5x više nego što je radila u holdingu iako je ta godina bila nepovoljna za građevinu.

Na ovoj cijeni je riskantno špekulirati, čak kada bi Đuro ponovio najbolju godinu u zadnjih 5 god, na ovoj cijeni P/E iznosi 20 što opet nije atraktivno.

"Inače, imam dojam da je jako živnulo negativno piskaranje na forumima DDJH s porastom njegove cijene, od ljudi koji navodno nemaju tih dionica (pa ni interesa u njima, kako nije moguće shortanje), ali vrlo agresivno nagovaraju druge da prodaju. Zar nije to neka čudna agenda? Moja slutnja je da bi se moglo raditi o torbarima koji bi htjeli što jefitnije izvan tržišta dionice od stradalnika koji ih trenutno navodno mogu povoljno otkupiti u nekim količinama, tako da smatram da bi se HANFA mogla ozbiljno mogla pozabaviti takvim likovima, ako je to isitina."

ovo je citat s ‘bloga’. samo za upozorenje eventualnim naivcima.
ne mislim da treba na forumu pojedine dionice samo pozitivno o njoj pisati, ali ovo na ddjh već postaje toliko gadljivo da više ništa nije isključeno…

Broj 5 odlucio prstati sa kupnjom djure??

New Report

Close