DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bravo kolega stvarno ste se potrudili.Mene samo zanima,a mislim da sam u pravu da li je to isti macan.Ja definitivno ulazim.Ako je prosjek bio 43,znači 10 pozitivna blokada bi bila na cca 47,odnosno 18 posto do 50.Da li je to moguće……….pa zašto ne.Nešta je moralo procuriti pa ne bi se igralo tek tako- ajmo malo kupit djure.Pa to bi bio totalni kreten.

peyo

Danas se je ponovio slični scenarij kao i zadnji petak. Naglo jačanje bid-a pa lupanje po ask-u i onda do kraja dana ponovo pad i lupanje po bid-u i završavanje negdje oko sredine dnevnog prometa.

Samo treba pratiti stanje prvih 10 dioničara narednih dana i biti će puno toga jasnije.

Bliži se sezona objava ugovora najavljenih poslova? [thumbsup]


Bravo kolega stvarno ste se potrudili.Mene samo zanima,a mislim da sam u pravu da li je to isti macan.Ja definitivno ulazim.Ako je prosjek bio 43,znači 10 pozitivna blokada bi bila na cca 47,odnosno 18 posto do 50.Da li je to moguće……….pa zašto ne.Nešta je moralo procuriti pa ne bi se igralo tek tako- ajmo malo kupit djure.Pa to bi bio totalni kreten.

Dobro si rekao. Možda baš i je. Barem za dionice
[wink]

Ali ja bi rekao da nije. Već netko tko je očito davno prije zapeo u ovoj lošoj kompaniji, i sada dokupljuje da smanji prosjek, te istovremeno polako diže razinu trgovanja u općenitom smislu.

U Londonu (gdje sam učio zanat nakon škole iskusnog poznatog U.S. investitora, prerano preminulog financijskog stručnjaka Irwin Metzgera,akademskog profesora Financija, konzultanta u Meryll Lynch, a prije svega – velikog čovjeka i plemenitaša) – smo ovu pojavu zvali "Recall", prema filmu Total Recall u kojem Arnoldu Schwarz. resetiraju pamćenje.

E pa upravo to se vama sada dešava – priznajte si, već ste zaboravili da je ova dionica još do prije tri mjeseca trgovana prilično ispod 30 kuna …

Iskorištavanje situacije oko INE – iako se ovdje nikada nije slijevao fondovski ulog povučen iz INE – napumpalo je DDJH do 50kn isključivo temeljem ponavljanih vijesti od prošlog ljeta i nagađanja o novim poslovima na pomolu kakvih je u našim medijima masa.

Istovremeno klinička je slika ovog društva – nikada gora. Dugovi su u odnosu na prije dvije godine višestruko povećani, a gubitak 50 puta !! veći.

No,nitko se ne zamara činjenicom da je cijena na kojoj se DDJH nakon izlaska izvješća 2008. trgovao bila slična, pa i manja od današnje. U jednom trenutku, nove vijesti napumpale su ga do 60ak kuna, da bi zatim opet pao – čak više od 50 % u kratkom razdoblju, i nastavio padati.

Dakle,nemamo svježe "krvi u venama", a cijena dionice uvjerljivo raste. Masu se želi uvjeriti da se "nešto veliko" odvija iza kulisa, važno je da je dionica likvidna, da dobiva na imidžu, da se njome trguje, i najvažnije – da ju se uz 50 % premije u odnosu na prije 3 mjeseca, i unatoč očajnom financijskom izvješću – sada doživljava kao "povoljnu kupnju", jer HEJ! – pala je sa 52 kn na 35 u par tjedana. Znači na 40 kn ili 42 kn još je jako povoljna.

Dakle, nije riječ o kretenu,već o osobi koja očito ne poznaje dovoljno dobro špekulantski zanat (ZA sve neupućene ovdje – špekulant i investitor su srodni pojmovi, a ne suprotni kao što neki ovdje pišu) – pa je zapeo u lošoj kompaniji.

Prvo će umanjiti za duplo svoj ulog u smislu prosjeka, a zatim će se iskrcati ili sa pozitivnom nulom, ili čak uz kvalitetnu zaradu, ako uspije dići razinu do 70ak kn.

60 kn bi zbog svega navedenog da igram ovdje bio moj target – iskrcao bi se samom navlakaču.

A prvi slijedeći peak mora biti iznad zadnjeg, barem na 56 kn.

Tu bi se krcao van na 52 kn.

No, ja ne igram. Jer nisam kockar, i ne volim ovisiti o jednom igraču, te investirati sa namjerom da zaradim na nečijem lukavstvu i vještini.

Tip može uspjeti ali i ne mora. Zašto se mučiti kad imam jedne PIK Vinkovce po bagatelnoj cijeni, a koji su nisko zaduženi i jedina kompanija na koju Todorić uzima jamstva za svoje nove obveze – a ne na Belje.

O još mnogo boljim prilikama na zse da ne pričam, a i ne želim da mi se svi nakače na kupnji dionica koje će sigurno ići gore od 250 do 400 % u naredne dvije godine, a minimalno duplo.

Da, i DDJH može potegnuti duplo – ali kada i kako, ja ne znam. Nemam insajd. A u dionicu sa tolikim dugovima i gubicima na već postojeće gubitke se ne ulazi bez insajda.

Očito je da ni posao sa Patriom nije pomogao Djuri jer iz njega prema bilanci za sada još uvijek ne izlazi kao pobjednik, već niže nove dugove i gubitke.

Špekulirati sa notornom gluposti da će Hrvat

Kressho

Danas kad se puca na sve strane,najunosnije je proizvoditi oružje.Mislim da je tu bit svega.Jučer je utučeno 325000 kuna po asku.Iz opuštajuće letargije do buma.Više ne pitam zašto kupuje ,nego ga pratim.Izgleda da na ovoj dionici moram biti cijeli dan na kompu.

peyo

Mozda igrac broj 8 ima cilj tako dugo sakupljati dok ne dodje do 10%, a onda ce od odredjivati kamo ce djuro, kome ce ga prodati itd……


Mozda igrac broj 8 ima cilj tako dugo sakupljati dok ne dodje do 10%, a onda ce od odredjivati kamo ce djuro, kome ce ga prodati itd……

[lol] [lol] [lol]

Sa 10 % se inače mnogo toga određuje ..

Pa da, možda taj tvoj igrač preuzme Djuru, i tenkove, pa pokrene revoluciju u suradnji sa Libijcima i Fincima, te postane novi kralj Hrvatske !

Kralj Djuro [lol] [lol]

Ekipo ako vi vjerujete da ce NATOizirana mala Hrvatska isporucivati tenkove Gadafiju, i Libiji u koju se upravo spremaju uci Amerikanci onda vam stvarno nije bas najbolje [wink]

Ne sjecam se da je Hrvatska isporucivala tenkove Iračanima i Afganistancima a protiv Amera

Kressho

Ajde ask pustite malo pa Vi ste svoje zaradili.

peyo



Mozda igrac broj 8 ima cilj tako dugo sakupljati dok ne dodje do 10%, a onda ce od odredjivati kamo ce djuro, kome ce ga prodati itd……

[lol] [lol] [lol]

Sa 10 % se inače mnogo toga određuje ..

Pa da, možda taj tvoj igrač preuzme Djuru, i tenkove, pa pokrene revoluciju u suradnji sa Libijcima i Fincima, te postane novi kralj Hrvatske !

Kralj Djuro [lol] [lol]

Ekipo ako vi vjerujete da ce NATOizirana mala Hrvatska isporucivati tenkove Gadafiju, i Libiji u koju se upravo spremaju uci Amerikanci onda vam stvarno nije bas najbolje [wink]

Ne sjecam se da je Hrvatska isporucivala tenkove Iračanima i Afganistancima a protiv Amera
[/quote]

A KO VELI DA SE RADI O TENKOVIMA???

ŽIVOT JE LIJEP

Fala majstore , ni ja ne bi bolje odigro,al ih potjera ,a ja skoro dao 43.

peyo

Jesi se natovario, i mene si fala, al brate mili stjera nas u blokadu,ili još imaš za kupnju?

peyo



Sto je sad ovo?!! Zbog cega ovaj rast? Molim nekog iskusnijeg da ovo objasni…

vjerojato netko želi van pa pumpa cijenu.isto je bilo i pred neki dan, pa opet pad ispod 40 [yawn]
[/quote]

pratiš li promete po asku i po bidu?
navlači se ask ali nekako ne ide [thumbsup]

Dva tjedna se utrpava,a danas je promijenio strategiju.Na sreću i ja sam profitirao.Gura sa 2700 komada,a bježarija je samo tako.Ilijepo pokupi vrhnje na bidu.Evo bio je opet na 44 i odmah se maknuo.Izgleda da više ne pali.Drugi na bidu 1000 komada,pa prijatelju daj podijeli sa nama šta si saznao.Sve moguće fore je ispucao u dva tjedna i sve su mu upalile.Jak igrač svaka čast .

peyo

New Report

Close