DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prosjek 41,8 kn. [thumbsup]

Neznam ćemu se postavljate iznad 40 kad Hypo daje i po 40 kn. Čekajmo njega da izađe a tad povratak na 50 kn. Spustite sa na 35, tamo i ja čekam dokup. Pozdrav!

Ima previše zainteresiranih koje žele ozbiljniju količinu pa teško da će na 35.Umjesto toga je počelo liparenje.Hypo je pri kraju a onda up. [thumbsup]

nema ništa od poslova do kraja ljeta, ljudi moji, IZBORNA je godina, pa neće Jaca potpisivati sada ništa jer će se vrhnje ohladiti do jeseni, svjedoci smo toga več 10 i više godina, sve se potpisuje, obećaje, otvara, polažu kameni temeljci tik prije izbora PA ZAKLJUČITE SAMI!

I bolje da nista ne potpisuje. dosta je vec ona toga potpisala. Kad dodju drugi, oni ce to potpisivati kao na traci, kolko ce bit posla. A tako je to u cetverogodisnjim ciklusima. Imali su zlatno tele, pa su ga samo gledali i gledali i gledali. a sada ce se to tele 2012g. pretvoriti u kuvajtskog zmaja, koji ce izbacivat vatru……

Nije samo hypo..
Kratila je i najslabija karika u strukturi
Bilo bi idealno kad bi komplet fima izletila van ..
ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D./REDOVNA DDJH-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. MINISTARSTVO FINANCIJA 609.578 18,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 217.253 6,71 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 70.000 2,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. (1/1) 47.053 1,45 Osnovni račun SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 35.880 1,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. BAKIĆ NENAD 31.912 0,99 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ZIF BREZA-INVEST D.D. 22.567 0,70 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 62,08

sijem žito raste grahorica

Kada promet padne uz pad cijene to je u pravilu loš znak… Isto kao što je bio i onako veliki promet uz neprirodan rast cijene bez ikakvih korekcija na temelju vec ponavljanih vijesti i špekulacija o remontu tenkova – dakle sklapanja posla do kojeg se jos mnogo toga moze izmjeniti.
To je kao da sada špekuliramo da će Rusi ipak provesti svoju naftu JANAF-om, jer nemaju kako drukčije izbiti na Sjeverni Jadran, i za to platiti udio u JANAF-u koliko bude potrebno, makar i 10 000 kn po dionici, jer Rusima je to ionako kikiriki lova.
Sveukupno nacin kupovanja i prodaje, te cinjenica da jak igrač nije više dokupljivao iznad 30ak kn, a na razinama do te cijene je to radio , kao i još jedan iznimno jak igrač koeg znam, govori mnogo o tome tko je ulazio na razinama iznad 31-34kn a tko izlazio.
Samo treba pratiti strukturu kupaca i prirodu prodavatelja.
Ulazili su neodlučni, svi oni koji nisu kupovali kada je trebalo – do 31kn, a nakon 35-36kn ulazila je i masa, s novcima od INE, da bi nakon 41 – 45 kn ulazili redom hazarderi, daytraderi, i konačno potpuni luzeri za burzu (oni svoj prosjek vec sada samnjuju na 42 kn ne shvacajuci da dionica jos uvijek pada ;)…
Šalu na stranu, kvaliteta kupaca na razinama iznad 31 kn je jako upitna, slaba, i takvi kupci nemaju snage održati cijenu, a kamoli je još pogurati prema gore jednom kada se istroše, kao što smo vidjeli ovih dana.
Da ne pričamo o tome kako daytraderi u padu samo povlače svoje naloge prema dnevnom minimumu , istovremeno smanjujuci njihove iznose jer novce vec alociraju na daytrade u boljim, sigurnijim opcijama taj dan (npr. INGR…)

Izlazila je Hypo, a Hypo ipak ne spada pod kategoriju Hazard/Daytrade, trebali lovu ili ne ipak je to Čvrsta Ruka.
Ono što se sada može dogoditi je slijedeće –

1. STAGNACIJA sa blagim korekcijama gore dolje do 45 kn – Mr. i njemu slični špekulanti s velikim udjelom održavaju cijenu iznad 40 jakim nalozima na kupnji, kojima manipuliraju masu ispred sebe da dokupljuju na malo, a oni svoje naloge povlače +/- 9 % kako treba, da ne dodje do aktualne transakcije. U ovom slučaju promet može i ne mora pasti, ali teško da će rasti. Rast pri padu bio bi jedini siguran pokazatelj kvalitete dionice u srednjeročnom smislu.

2. PAD – Mr. seli svoj interes kratkoročno u neku drugu dionicu, shvaćajući da sada nije još vrijeme obrane DDJH, posebno što je posljednjim kupovinama na 26 do 30 kn pokazao svoj stil igre – dokupljivanje nisko da si smanji prosjek na masi dionica koje je plaćao po 100 i više kuna.
U ovom slučaju gubi se zaleđe najjačeg igrača a njemu slični ali manji špekulanti već su ili izašli, ili će nakon ovog zadnjeg spasa DDJH od pada ispod 40 pokusati izaci do kraja u pon do 44 kn.
Kada oni izadju past ce interes na kupnji koji je vecim dijelom sada vec samo fiktivna obrana prodavatelja, te će dionica nastaviti pad. U trenutku kada dotakne razinu 38,6 – 37,5 kn daljni pad ce izgledati baš kao i nedavni rast – strmoglava linija prema 28 – 30 kn.
Ovdje se opet uključuju mr. i njemu srodni špekulanti, gdje prvi smanjuje opet svoj prosjek a drugi ulaze da bi profitirali 30-50 % kao što su i ovaj put.
Pad prometa pri stagnaciji sa korekcijama prema dolje upućivat će na ovakav razvoj situacije.

Na sve ovo treba još dodati one koji su se istrošili kupujući na 35 do čak 50 kn u ovom naletu , i čiji su nalozi sada ili nestali, ili preselili iz očaja i panike na drugu stranu.

Konačno, koji će od ova dva scenarija uzeti maha ne mislim ovdje nagađati, to ostavljam vama.
Ja sam DDJH targetirao kao dobru kupnju na 31 kn, ali tromost me je koštala 4 do 12 kuna više po dionici , a prodao sam sve na 46,6 i 46,9 kn prošli tjedan kada sam osjetio da je na 52 bio vrh.

Eto, nadam se da sam vam pomogao i puno sreće svima idući tjedan, iako će opet kao i uvijek kada je pad odlučiti veliki igrači.

Kressho

Pomozi sam sebi, to će biti najbolje.

kod trgovanja postoji značajan efekt nesigurnosti, nepovjerenja i potrebe za likvidnoscu. buduci da se ljudi nece dogovoriti da nitko nece prodati dionice (bilo koje) cijena im može padati. Bas me zanima, da se zse zatvori na godinu dana, sto bi se prodavalo do zatvaranja, npr da je rok tjedan dana. Ja svakako ne bih prodao ddjh, ht, adris, viro, zvcv, jdpl..stosta, zapravo drustvo se cisti u isto vrijeme kada se oporavljaju ekonomije, jos malo potresa i nepovjerenja po evropi ali HR ima sto dati i prodavati, cekamo preuzimanja u regiji (HT, Adris vrlo izvjesno zar ne??, a ostalima zelim da pokazu znanje i da suradjuju bez obzira na politiku od danas do sutra…).

zgodno je proćitati komentare na poćetku teme tamo 06/07 tipa pa več je amer kupio pa to je gotova stvar i tako dalje
neko je izlistao top deset skoro što je jako poželjno znati pa mu priljepište jedinicu /kratki fitilji i kratkovidnost na oako uspavanoj ljepotici od dionice nisu dobri a samo malo truda i vratiti se i proćitati kojih ….. stranica pa bi vidjeli da se neka razmišljanja bazirana na novinskim vjestima ponavljaju/
potentna ali samo potentna i perspektivna i samo perspektivna dionica koja jako ovisi o politićkoj odlici zbog svoje djelatnosti
netreba zaboraviti a svakako bi bilo mudro uobziriti da u prošlosti su njemci imali svoje pogone ooure ili kako se to zvalo u vlasništvi za specijalne bitne dijelove svih bitnih proizvoda suradnja-veza i kontakt ja dugo građen
nebi odbacio ni informaciju kratku ali znakovitu o ponudi njemaćkih aviona za naše nebo i uuvjeta te kupnje kojipodrazumjevaju veliko investicijsko ulaganje u privredu /a nije poljoprivreda/
sad treba razlućiti što su probni baloni a što baloni da je dionaci pravi izazov to nije upitno
nije


Pomozi sam sebi, to će biti najbolje.

Pa brate ipak si ti Lojtra, ne ja… Postavi se visoko i pusti da se svi popenjemo preko tebe na 50 i lijepo skočimo van nakon toga…
Ha, što ti se čini ? Mislim da bi se mnogima ovdje moja ideja svidjela 😉
Eto, sve što trebaš napraviti u ponedjeljak staviti nalog da kupuješ 40 000 Djure na 49,99 kn i učinio si pravu stvar.
Svi će te pamtiti kao Lojtru godine 🙂

Kressho

Svi se gurate na bidu i šutite..nije lijepo od vas. Playboy, zar i ti?

New Report

Close