DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ministar priča diplomatski jer je svjestan da je đuro na burzi a istina je da su u đuri sklapali a to znači da je dokumentacija kod njih tako da je đuru teško zaobići u ovom poslu…. za kuvajt se natječe – patrija-đuro izrada 60-setk BOV-a… vjerojatno ćemo uskoro saznati… pozz

osim toga, otkad je vojna industrija transparentna. vjerojatno kuvajt ili neka druga zemlja ne želi da im susjedi čitaju po novinama koilko oružja kupuju ili moderniziraju…

Danas smo opet u uzlaznoj putanji. Napokon da se počelo malo službenije izlaziti u javnost s planovima.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

šTO SE ZNALO PRIJE GODINU DANA ZNA SE I DANAS…A ŠTO SE TIČE KUVAJTA MALO MI SMRDI SVE TO PO REDU…PRIJE 5 GODINA SU KUVAJČANI NAJAVILI PLANOVE MODERNIZACIJE TENKOVA KOJI SU PREKO 25 GODINA STARI (ISPLATI LI SE TO?????) ZNAČI DANAS JE TEHNOLOGIJA CCA. 30 GODINA STARA ISTIH TENKOVA!!!!!

PA JA PITAM…IMA LI SMISLA I ISPLATIVOSTI MODERNIZIRATI NEŠTO ŠTO JE TOLIKO STARO I KOLIKO TO KOŠTA U USPOREDBI S CIJENOM NAJNOVIJIH OKLOPNIH VOZILA U SVIJETU

A OBZIROM DA I NAŠI TENKOVI T-84 STOJE POD HANGARIMA I DOSLOVNO ZNAM DA JE ISPRAVNO TEK PAR KOMADA KOJI SE KORISTE DVA PPUTA GODIŠNJE NA NEKIM VJEŽBAMA ZA ZAKLJUČITI JE SLIJEDEĆE:
"TENK T-84 JE PREZASTARJELA TEHNOLOGIJA ZA SUVREMENE VOJSKE SVIJETA, PA LJUDI MOJI TO JE 30 GODINA STARO ORUĐE"

DAJ BOŽE DA SE TO IPAK DOGODI U ĐURI ĐAKOVIĆ ALI UPITNIK JE OGROMAN POGOTOVO ZATO JER SE KUVAJČANI NEMOGU ODLUČITI VEČ 5 GODINA….." HALOOOO, TO NEŠTO GOVORI

NEK SE ĐURO DRŽI PATRIJE I BOV-a TE VAGONA SVIH VRSTA I NEMA ZIME ZA NJEGA

povlači se ručna pomalo, što je bili bilo je sad na čeku ponovo…..mjesecima ova dionica ide dolje a danima ide gore, sad slijedi ono što slijedi pa na dokup

bit će ovdje dobrog vrhnja za pokupiti samo kad bude Vlast konkretnije radila dogovaranje poslova a ne samo pusta obečanja godinama a nitko nezna staviti potpis na papir (pogotovo nakon ovih zatvaranja premijera i ministara bojim se da će itko brzo nešto konkretno potpisatti)

Hrvatska je još u igri za posao s Kuvajtom vrijedan 400 mil. dolara
‘Đuro Đaković spreman obnoviti tenkove’
Hrvatska nije odustala od natjecanja za modernizacije 149 kuvajtskih tenkova M-84. Štoviše, u tu je zemlju poslana i službena ponuda preko državne agencije za promet naoružanja i vojne opreme RH Alan. Ivica Nekić, direktor RH Alana, potvrdio nam je da se uz Srbiju Hrvatska također natječe za taj posao, ali nije htio spekulirati o izgledima. "Teško je reći kolike su nam šanse, no mi smo za taj posao zainteresirani jer znamo da ga Đuro Đaković može kvalitetno obaviti", rekao nam je Nekić. Zdravko Stipetić, predsjednik Uprave Đure Đakovića, potvrdio nam je da se natječu za ovaj posao, ali o izgledima i eventualnoj suradnji sa Srbijom nije htio govoriti. Prije nekoliko dana je Dragan Šutanovac, srpski ministar obrane, izjavio kako očekuje da će Srbija dobiti posao modernizacije kuvajtskih tenkova, za koji se procjenjuje da je vrijedan oko 400 milijuna dolara. U tom bi slučaju, kaže Šutanovac, dio poslova radile i slovenske, hrvatske te bosanskohercegovačke tvrtke. U Hrvatskoj su zadovoljni takvim najavama, a čini se da je i Đuro Đaković spreman podijeliti poslove na pojedine tvrtke u regiji ako bude nositelj natječaja. Kuvajt ne raspisuje službeni natječaj, pa tako ni u ovom slučaju nije raspisan klasični natječaj, ali su njihovi predstavnici upoznali zemlje koje su sposobne obaviti modernizaciju s namjerama, pa su i ponude predane. Naši izvori kažu da će posao sigurno dobiti onaj za kojeg naručitelj procijeni da je najsposobniji i koji cijenom bude povoljan, a Hrvatska je navodno u laganoj prednosti.

Punto ponavljaš staru pjesmu … To što citiraš odavno je bilo po novinama i ne može više ostaviti efekt na cijenu dionice, koja je u očevidnom padu.
Ja sam svojih posljednjih 400 komada jutros pustio na 46,7 – 46,9 kn (stavit cu veceras naloge na blog i javit ovdje kad stavim) i mislim da sam odlicno prosao s obzirom na prosjek ulaska od 31 do 36.
Moglo je i bolje ali tako je kako je.
DDJH je u veoma crvenom području trenutno i svakom tko razumije dovoljno burzu je to jasno.
Vjerojatno pada i upravo sada dok pišem ovaj tekst.
Na izlazu se naguralo preko 3000 komada u rasponu cijene od samo jedne kune a to bi iznosilo 45 % dansanjeg prometa u narednih samo 49 minuta!!!
Nema šanse da svi izadju do 46kn osim ako se netko ne odvaži i postavi branu na 45 od 5000 komada a ne znam tko ima tolike ovlasti u brokerskim kucama.
***obrisano***
Na drugu ruku kupnja potpuno jenjava – svega 1500 u rasponu od čak 4 kune . dakle 2 puta manja potražnja u 4 puta širem opsegu !!!! .. i kako ove tisuću puta prožvakane vijesti polako blijede a priljevi iz INE se sada prelijevaju drugdje – u JNAF npr.
DDJH je trenutno jako prekupljena dionica i iako dugoročno možda preživi i dodje do 100injak kuna kroz koju godinu, kada se proknjiži posao sa BOV-ovima (bilanca 2012.) sada će potonuti još jednom minimalno na 35 kn.
Žao mi je, pozdrav svima koji sada još kupuju ovo čudo i puno sreće i strpljenja u idućem tjednu.
I živaca normalno.
E da, nalog na 1500 u kupnji je bio moj, služio je kao brana dok ne izadjem potpuno.

Kressho

Eto ga , čim smo se frend i ja maknuli sa kupnje prodaja popušta i cijena ponovno pada…
A siguran sam da je ostao još koji branitelj kojem je u interesu pustiti svoje do 40ak u silasku.
BIlo je lijepo družiti se s vama…
Ali odlazi cirkus iz našeg malog grada…
Odlazi cirkus i ja se pitam sada…
TKo je domaćin a tko je bio gost …?

Kressho


Hrvatska je još u igri za posao s Kuvajtom vrijedan 400 mil. dolara
‘Đuro Đaković spreman obnoviti tenkove’
Hrvatska nije odustala od natjecanja za modernizacije 149 kuvajtskih tenkova M-84. Štoviše, u tu je zemlju poslana i službena ponuda preko državne agencije za promet naoružanja i vojne opreme RH Alan. Ivica Nekić, direktor RH Alana, potvrdio nam je da se uz Srbiju Hrvatska također natječe za taj posao, ali nije htio spekulirati o izgledima. "Teško je reći kolike su nam šanse, no mi smo za taj posao zainteresirani jer znamo da ga Đuro Đaković može kvalitetno obaviti", rekao nam je Nekić. Zdravko Stipetić, predsjednik Uprave Đure Đakovića, potvrdio nam je da se natječu za ovaj posao, ali o izgledima i eventualnoj suradnji sa Srbijom nije htio govoriti. Prije nekoliko dana je Dragan Šutanovac, srpski ministar obrane, izjavio kako očekuje da će Srbija dobiti posao modernizacije kuvajtskih tenkova, za koji se procjenjuje da je vrijedan oko 400 milijuna dolara. U tom bi slučaju, kaže Šutanovac, dio poslova radile i slovenske, hrvatske te bosanskohercegovačke tvrtke. U Hrvatskoj su zadovoljni takvim najavama, a čini se da je i Đuro Đaković spreman podijeliti poslove na pojedine tvrtke u regiji ako bude nositelj natječaja. Kuvajt ne raspisuje službeni natječaj, pa tako ni u ovom slučaju nije raspisan klasični natječaj, ali su njihovi predstavnici upoznali zemlje koje su sposobne obaviti modernizaciju s namjerama, pa su i ponude predane. Naši izvori kažu da će posao sigurno dobiti onaj za kojeg naručitelj procijeni da je najsposobniji i koji cijenom bude povoljan, a Hrvatska je navodno u laganoj prednosti.

Sorry kolega, ali ovu priču čitam i slušam več par godina, a to da je "Hrvatska u laganoj prednosti" to su nažalost naše želje koje su nam u genima, kao i u sportu, gdje god mi idemo na neko nogometno prvenstvo ili ligu prvaka i sl. "mi smo NAJBOLJI, ići ćemo u finale, ove godine ćemo dočekati proljeće u europi" a na koncu redovno ispadamo, iznimka Francuska 98, (a prolječe u Europi će dočekati jedino Sanader ako mu se još netko ne pridruži u međuvremenu)

A zagonetan je također taj dio oko natječaja u Kuvajtu, zašto ne raspišu natječaj i to je to (riješeno u roku par mjeseci sve i sve se zna) oni funkcioniraju kao naša vlast htjeli bi nešto a vjerojatno ili nemaju novaca ili je nešto drugo posrijedi
Naša Vlada kupuje avione več deset godina a nikako da raspišu natječaj nego putuju po svijetu i tobože svima obečavaju da će "baš od njih" kupiti avione za koje nemaju prebijene lipe, ali posrijedi je POLITIKA (ja tebi obećam da ću kupiti tvoje avione a ti mene podupri u ulasku u EU ili nekom drugom projektu, PA KO KOGA TU NASAMARI…!) puste priče raadi ostvarenja nekih viših ciljeva ili osobnih interesa!

U cijelom tom đumbusu političkog laprdanja u 5 godina netko nekome i uspije srediti neki posao, pa tako ja osobno očekujem da će za neku godinu-dvije i Đuri netko uletiti da sklopi posao (taman će biti skoro 5 godina od kad je sa Finskom pokrenuta Patrija…., eto ja ti to statistički pratim obzirom da Đuro Đaković nije niti jure radić niti matulović dropulić pa to ide sa poslovima tako kako ide)

da kuvajt nema para … svašta… pozz


da kuvajt nema para … svašta… pozz

nisam rekao da nemaju para, čitaj kako piše a ne kako bi ti želio da piše…
Kod svakog postoje prioriteti pa imao ti para ili ne, ne bacaš ih kako drugom odgovara nego valjda kako tebi odgovara [angry]

Zanimljivo je kako ovdje ocjena post-a naglo padne čim netko realno prenese dešavanje sa burze…
Da me to ne ocjenjujete vi koji ste pokušali izaći iznad 44 danas ali nije vam uspjelo ?
Sutra možda još bude prilike do 45,36 kn , maximalno 46 par komada, a onda pravac prema 43, 42 , možda čak i niže.
Ako se pitate kako znam to – vrlo je jednostavno.
Znam tko izlazi, a kad taj izadje nestat ce sva kupnja u par dana
Pratiti dešavanje na skdd.hr ovaj tjedan – OBAVEZNA LEKTIRA za sve "Čvrste" na Djuri :))

Kressho

New Report

Close