DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da prekinem ove besmislene rasprave i pokušam se fokusurati na ono bitno, a to je poslovanje ddjh.
Lova od prodaje montaže trenutno omogućava đuri da ne otpušta radnike ali i da radi kakvim takvim tempom. Ova odluka nije donešena na razini firme već na razini većinskog vlasnika iliti države. Kompenzacija je obećanje od strane istih da će đuri osigurati poslove kojim će zaposliti svoje kapacitete (odustajanje od smanjenja količine BOV, HŽ…. , promocija mogućnosti tvrtke u bilateralnim razgovorima, itd…)
Po mom mišljenju đuro je jednako specijalna vozila i jedino u tom segmentu ja vidim daljnji razvoj tvrtke. Specijalizacija određene tvrtke , a ne masovnost je rješenje uspješnosti i u tom pogledu smatram prodaju montaže dobrim potezom. Suradnja sa državom ( u relativno kratkoročnom periodu – do prodaje vlasničkog udjela) ali poglavito suradnja sa zemljama bivše države prednost je koju treba iskoristiti uz kvalitetan marketinški pristup i zajednički nastup na svjetskom tržištu. Nažalost, sve ovo trebalo bi popratiti kvalitetno vođenje tvrtke što u trenutku dok je država većinski vlasnik nije moguće jer se uprava bira po političkom ključu. Tu vidim i dugoročnu prednost ove tvrtke jer sadašnje stanje nije održivo u pogledu vođenja firme već će doći do promjena koje će donijeti samo boljitak.No, vratimo se na sadašnjost. Đuri trebaju novi poslovi, a to poglavito u prvoj fazi znači poslovi sa državom (što smatram vrlo izglednim), kojim će uposliti svoje proizvodne kapacitete.
Današnja vrijednost ove tvrtke (gledajući tržišnu kapitalizaciju) je gotovo pa stečajna, a što po mom mišljenu, uzevši u obzir fundamente tvrtke, ipak ne zaslužuje (osim po načinju vođenja).
Zašto tako mislim, prvenstveno zato što ako pogledamo u bilancu tvrtke kratkotrajna imovina pokriva sveukupne obveze sa određenim ostatkom vrijednosti. Da ne dužim tko je čitao inteligentnog investitora zna što govorim, a konkluzija cijele ove litanije je čuvajte dionice DDJH jer u slučaju sasvim male promjene u vođenju i poslovanju ove tvrtke ista bi mogla postati biser našeg tržišta kapitala….

Da ne dužim tko je čitao inteligentnog investitora zna što govorim, a konkluzija cijele ove litanije je čuvajte dionice DDJH jer u slučaju sasvim male promjene u vođenju i poslovanju ove tvrtke ista bi mogla postati biser našeg tržišta kapitala….

dali su uspjeli šta u ovim razgovorima sa iračanima …hoče li šta raditi [pray]

Mene više zanima ovo:
Đuro Đaković Specijalna vozila i Patria će 23. travnja potpisati dopunu ugovora za proizvodnju i isporuku borbenih oklopnih vozila AMV 8×8 Oružanim snagama Republike Hrvatske. Također, iz Đ.Đ. Holdinga poručuju da se potpisivanje dopune ugovora i postizanjem proizvodne dinamike stvaraju preduvjeti za zajednički izlazak na treće tržište

Naša vrla premijerka ovo izjavi oko 15.04., tj. manje od 10 dana prije "potpisivanja" ugovora. I prođe polako i 23.svibanj, a ni glasa od premijerke ni od potpisivanja ugovora. I onda se mi pitamo zašto je država u ovakvom stanju. Pa ako prvi "čovjek", tj. dama ovako otvoreno pred svima može lagati, onda nam je još i dobro.

Naravno da su i iz Đure jasno objavili da neće potpisati ugovor, ili demantirali svoje izjave da će potpisati ugovor.

Naravno da su i svi novinari objavili da Đuro nije potpisao ugovor. Jer oni su ti koji su prenijeli da Đuro potpisuje ugovor. Zar je moguće da od par stotina medija nitko, ama baš nitko nije komentirao da ni mjesec dana od datuma potpisivanja ugovora, ugovor nije potpisan?! Po meni je ovo nemoguće da je slučajno. Tko to ima toliki utjecaj na novinare? Ili je možda novinarima puno zanimljivije objavljivati obećanja, i koje kakve nebitne tračeve,…

Jeli sve ovo farsa da se netko iskrca, ili možda ukrca?

Bravo Jadranka!
Bravo Đuro!
Bravo novinari!

Lijepa naša domovino…

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Mene više zanima ovo:
Đuro Đaković Specijalna vozila i Patria će 23. travnja potpisati dopunu ugovora za proizvodnju i isporuku borbenih oklopnih vozila AMV 8×8 Oružanim snagama Republike Hrvatske. Također, iz Đ.Đ. Holdinga poručuju da se potpisivanje dopune ugovora i postizanjem proizvodne dinamike stvaraju preduvjeti za zajednički izlazak na treće tržište

Naša vrla premijerka ovo izjavi oko 15.04., tj. manje od 10 dana prije "potpisivanja" ugovora. I prođe polako i 23.svibanj, a ni glasa od premijerke ni od potpisivanja ugovora. I onda se mi pitamo zašto je država u ovakvom stanju. Pa ako prvi "čovjek", tj. dama ovako otvoreno pred svima može lagati, onda nam je još i dobro.

Naravno da su i iz Đure jasno objavili da neće potpisati ugovor, ili demantirali svoje izjave da će potpisati ugovor.

Naravno da su i svi novinari objavili da Đuro nije potpisao ugovor. Jer oni su ti koji su prenijeli da Đuro potpisuje ugovor. Zar je moguće da od par stotina medija nitko, ama baš nitko nije komentirao da ni mjesec dana od datuma potpisivanja ugovora, ugovor nije potpisan?! Po meni je ovo nemoguće da je slučajno. Tko to ima toliki utjecaj na novinare? Ili je možda novinarima puno zanimljivije objavljivati obećanja, i koje kakve nebitne tračeve,…

Jeli sve ovo farsa da se netko iskrca, ili možda ukrca?

Bravo Jadranka!
Bravo Đuro!
Bravo novinari!

Lijepa naša domovino…


Dobar post ali ima jednu grešku. Ako je Kosorica dama ja sam pop. [undecid]

rješenje svih problema: napravimo oklopna vozila i to na struju, struju nabavimo od hep-a po super povoljnoj cijeni i onda ih vozamo po autoputevima da naplatimo cestarinu , pa jel može bolje od ovog


Mene više zanima ovo:
Đuro Đaković Specijalna vozila i Patria će 23. travnja potpisati dopunu ugovora za proizvodnju i isporuku borbenih oklopnih vozila AMV 8×8 Oružanim snagama Republike Hrvatske. Također, iz Đ.Đ. Holdinga poručuju da se potpisivanje dopune ugovora i postizanjem proizvodne dinamike stvaraju preduvjeti za zajednički izlazak na treće tržište

Naša vrla premijerka ovo izjavi oko 15.04., tj. manje od 10 dana prije "potpisivanja" ugovora. I prođe polako i 23.svibanj, a ni glasa od premijerke ni od potpisivanja ugovora. I onda se mi pitamo zašto je država u ovakvom stanju. Pa ako prvi "čovjek", tj. dama ovako otvoreno pred svima može lagati, onda nam je još i dobro.

Naravno da su i iz Đure jasno objavili da neće potpisati ugovor, ili demantirali svoje izjave da će potpisati ugovor.

Naravno da su i svi novinari objavili da Đuro nije potpisao ugovor. Jer oni su ti koji su prenijeli da Đuro potpisuje ugovor. Zar je moguće da od par stotina medija nitko, ama baš nitko nije komentirao da ni mjesec dana od datuma potpisivanja ugovora, ugovor nije potpisan?! Po meni je ovo nemoguće da je slučajno. Tko to ima toliki utjecaj na novinare? Ili je možda novinarima puno zanimljivije objavljivati obećanja, i koje kakve nebitne tračeve,…

Jeli sve ovo farsa da se netko iskrca, ili možda ukrca?

Bravo Jadranka!
Bravo Đuro!
Bravo novinari!

Lijepa naša domovino…

Točno, Domovina nam je samo lijepa i to je sve!

Nažalost

31.05 ce uskoro.

ima u današnjem tiskanom izdanju poslovnog mali članak koji govori da počinje proizvodnja okl.transportera i ništ više , nikakvi datumi [pray]

Vukelić: Vojska zbog krize štedi, ali i pokreće projekte

Obrambeni sustav se pripremio za krizu i provodi mjere štednje, rekao je u Saboru ministar obrane Branko Vukelić.

Pohvalio je angažman domaćih tvrtki za opremanje HV-a, pa je 14 tekstilaca dobilo poslove šivanja odora, a Đ. Đaković počinje proizvoditi oklopna vozila. Vlada je izradila i popis neperspektivnih vojnih nekretnina (216), a slijedi odluka o njihovoj namjeni.


Vukelić: Vojska zbog krize štedi, ali i pokreće projekte

Obrambeni sustav se pripremio za krizu i provodi mjere štednje, rekao je u Saboru ministar obrane Branko Vukelić.

Pohvalio je angažman domaćih tvrtki za opremanje HV-a, pa je 14 tekstilaca dobilo poslove šivanja odora, a Đ. Đaković počinje proizvoditi oklopna vozila. Vlada je izradila i popis neperspektivnih vojnih nekretnina (216), a slijedi odluka o njihovoj namjeni.

bravo vida to je taj članak,kak si ga pronašel probal sam više puta [smiley]

Svatko tko prati Đuru zna što ovo znači.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/vukelic-potvrdio-sklapanje-vojnog-sporazuma-sa-srbijom,79438.html

ode djuro u nebo
daj boze da ti lojtricu na ovom djuri uzmes velike pare skupa sa mnom

valentino i masta mogu svasta

New Report

Close