DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

upravo tako kolega! dokup pa tko ziv a tko mrtav…
da sam si pred 2-3 godine mogao zamisliti da cu nekad moci kupiti na "tisuce" dionice duke i jos drugih firmi ne bi znao kud bih od srece! nekome je smece bezveze a drugi na njemu zaraduju [cool]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

mislim da je pesimizam u odnosu na ovu dionicu ipak pretjeran bez obzira na sve loše vijesti… po ovoj cijeni dionice firma vrijedi oko 100 mil. kuna ili oko 14 mil. EUR??????? Tako loše ipak nije!!!

biom75

istina, istina… nema se sto dodati, no znate kaj? mozda bi nekome bilo u interesu da cijena opet padne na neki godisnji/dvogodisnji/trogodisnji minimum… a ja sigurno necu biti taj koji ce se buniti ako mi opet dodje prilika da kupim po 27 [thumbsup]
naravno ako se ponovi prodaja oko 60 i kusur opet se nebum bunio jer cu nakon prodaje uci ponovno prvom prilikom na swing low…

respect! [cool]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

HŽ poništio natječaj za nove vagone, Đaković ‘na ledu’

HŽ Cargo je poništio natječaj za nabavu 100 teretnih vagona, na koji su se javile tri tvrtke – hrvatski Đuro Đaković holding te jedna češka i jedna srbijanska tvrtka.
Đuro Đaković je pritom ponudio najvišu cijenu, kako neslužbeno doznajemo, 88.000 eura po vagonu odnosno oko 64 milijuna kuna za svih 100 vagona.

izvor?

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Radnici ‘Đure Đakovića’: Borit ćemo se za posao

HŽ otkazao je natječaj za teretne vagone za koji se prijavila tvrtka Đuro Đaković Specijalna vozila. Nije im jasno zašto se odugovlačilo s ugovorom
Radnici tvrtke Đuro Đaković Specijalna vozila d.d. iz Slavonskog Broda iznenađeni su odlukom HŽ-a i poništenjem natječaj za 100 teretnih vagona za čiju je proizvodnju konkurirala njihova tvrtka.
– Kako to da su se nakon tri mjeseca predomislili da im ne trebaju ti vagoni. Bili smo najpovoljniji ponuđač. Čim se toliko odugovlačilo s potpisivanjem ugovora bilo nam je jasno da se nešto kuha. Čekamo očitovanje HŽ-a koje je najavljeno za četvrtak kao i reakciju Uprave Specijalnih vozila. Nama nije bitno hoćemo li vagone proizvoditi za HŽ ili neke druge željeznice, bitno je da imamo posla. Bude li Uprava odlučila prekršiti kolektivni ugovor i pokrenuti val otpuštanja radnika spremni smo se boriti demokratskim pa i drugim metodama za svoja radna mjesta – rekao je Željko Gavran, predsjednik Koordinacijskog odbora Sindikata metalaca Hrvatske Đuro Đaković.
http://www.24sata.hr/news/radnici-dure-dakovica-borit-cemo-se-za-posao/167609/

sijem žito raste grahorica

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/62827/Hz-ponistio-natjecaj-za-100-teretnih-vagona.html

malo opsirniji clanak za sve DDJH-ovce
“‘ĐĐSV je u završnoj fazi pregovora te u najskorije vrijeme očekujemo i sklapanje jednog manjeg ugovora o proizvodnji vagona za austrijskog kupca. Radi se o kiper-vagonu za prijevoz rasutih tereta prilagođenom specifičnim zahtjevima kupca. Ovaj izvozni posao je svakako značajan za ĐĐSV, ne samo zbog pronalaženja novog kupca, nego kao signal o početku oporavka europskog tržišta, međutim, svojim volumenom ovaj posao ipak nije i ne treba biti kompenzacija za posao u Hrvatskoj za HŽ Cargo’, zaključuje Jerković.”

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Teško da radnicu tu nešto mogu na silu napravit.
Ne može se kontra gravitacije, određene struje u firmi mole boga da posla ne bude i da firma ode u stećaj, rasparčat će djuru na komade i lešinari će tu ugrabit svoj plijen, narafno jeftino.

Ostat će nam samo specijalna vozila preživljavati sa nekim vagonima ili proizvidit gubitak na državnom vojnom programu.

To je surova realnost.

Vlasnica sam 580 dionica DDJH kupljenih na 228kn.Kupila sam nedavno još(sa namjerom na popravim ulaz) 1500kom na 38kn i prodala na 37kn.Ostlo onih 580kom ,stalno gubici na DDHJ.

šuška se i ovdje o stečaju sve više kao što se šuškalo kod Đakovštine- DKVS. pazite da i ovdje sve ne izgubite kao kod DKVS [undecid]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


šuška se i ovdje o stečaju sve više kao što se šuškalo kod Đakovštine- DKVS. pazite da i ovdje sve ne izgubite kao kod DKVS [undecid]

Vrlo teško..ovo je ipak neka druga priča
Bez obzira na friziranje podataka kod dkvs ne bi trebalo izgubiti vjeru u fundamente kao takve..
to nam je jedino za što se možemo vezati
Ovaj gubitak posla s vagonima koliko je s jedne strane loš ima i svoju svjetliju stranu..
Postoji nada da bi se ustaljena šema po kojoj Đuro dobiva poslove a zatim kajmak prepušta kooperaciji mogla zaustaviti
O šerifu Sočkoviću ni riječi nije bilo a sada su se novinari raspisali ozbiljno
Sjećam se jednog posta od kolege Shane54 o toj problematici(politička elita…perkovci itd) a meni nije ništa bilo jasno..apsolutno ništa se nije moglo saznati o igrama u holdingu osim ako nisi imao nekog iznutra..sada je to ipak malo drugačija priča, i dobro je da je tako
Pritisak javnosti će ih malo usporiti ako ne i spriječiti u mutnim poslovima
Jedino mi je žao što radnici svoja prava pokušavaju izboriti na krivi način IMHo
Umjesto da pritiskaju vlast da im da posao trebali bi inzistirati na smjeni kompletne uprave
Ovako samo idu na ruku pljačkašima i lokalnim političarima koji sa svakim novim poslom maznu još malo.

sijem žito raste grahorica

Limeni vidiš da je Boro prvi progovorio i to direkt u saboru.

dr.Boro Grubišić se okomio na rukovodstvo Đuro Đaković Holdinga prozivajući ih za rasprodaju i za nesposobnost

http://www.sbiportal.hr/slavonski-brod/117/vijest/3580.html


Teško da radnicu tu nešto mogu na silu napravit.
Ne može se kontra gravitacije, određene struje u firmi mole boga da posla ne bude i da firma ode u stećaj, rasparčat će djuru na komade i lešinari će tu ugrabit svoj plijen, narafno jeftino.

Ostat će nam samo specijalna vozila preživljavati sa nekim vagonima ili proizvidit gubitak na državnom vojnom programu.

To je surova realnost.

Vlasnica sam 580 dionica DDJH kupljenih na 228kn.Kupila sam nedavno još(sa namjerom na popravim ulaz) 1500kom na 38kn i prodala na 37kn.Ostlo onih 580kom ,stalno gubici na DDHJ.

[sad]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close