DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne možeš kupit ni 1000 komda a da ne uteraš dionicu u blokadu

Nisam svatio, gdje ga se ne može utjerati; gore il dolje

@Vjeko9
Vrijeme za prodaju je bilo u ponedjeljak i utorak a danas sam opet unutra i baš mi se sviđa. Sad kada je i Croby ušao u plus i EU prelazi u zeleno će se promijeniti i slika na Đuri.
I futuresi u USA smanjuju crvenilo pa gledaj sad tko će se povlačiti. Samo ponuda.


Kako to mislite MACD presjeko SIGNAL ???? Jel to dobro ili nije ???? Nema budućnosti ako ima nekoliko ovih koji šortaju u dionici. Tu nema izgleda za dugoročniji rast. Pa pogledajte po transakcijama kako rade posao. I naravno odmah se stvori 5% razilke između kupnje i prodaje. IDEALNO ZA ŠORTIRANJE.

Povlačenje….ZA MNOM…..

Treba uzeti zasluženu zaradu i tražiti dalje.

Obično nije, al ajd znaj tko tu koga, te Vidra te termofor, te Vjeko7, nisam ni sam pametan

I sigurno je vrijeme za prodaju na -4%, svakako! Mislim, hvala dobrim ljudima koji su mi omogućili jeftin ulaz, Bog neka im plati!!! :-)))


Kako to mislite MACD presjeko SIGNAL ???? Jel to dobro ili nije ???? Nema budućnosti ako ima nekoliko ovih koji šortaju u dionici. Tu nema izgleda za dugoročniji rast. Pa pogledajte po transakcijama kako rade posao. I naravno odmah se stvori 5% razilke između kupnje i prodaje. IDEALNO ZA ŠORTIRANJE.

Povlačenje….ZA MNOM…..

Treba uzeti zasluženu zaradu i tražiti dalje.


Daj ne piši gluposti, đuro je nelikviduša samo kokošari šortaju na takvim dionicama.
DDJH nije šort dionica na njoj niti imaš za kupit niti za prodat a da pri tome ne napraviš blokadu .

LIstajući malo prijašnje poslove DDJH mislim da će Đukica dobiti posao za Vagone te da će posao biti na razini od 80-100 milijuna kuna. Obratite pažnju na vagon Eamos-z , mislim da je HŽ raspisao natječaj samo za DDJH te da drugi nemaju nikakve šanse.
http://www.duro-dakovic.com/proizvodni_program_grupacije/tracnicka_i_specijalna_vozila/default.aspx
Do kraja godine nek dobiju još 100 kom i DDJH ima lijepo za raditi, ne uračunajući druge poslove. [thumbsup]

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

"DDJM je radio cca 450 mn prihoda sa 500 k KN dobiti ( minimalne marze ). DDJM je bila hrpa radnika bez mehanizacije i opreme , i bili su gubitasi godinama dok nije dosao gradjevinski bum u HR. "

Ovo nije tocno. DDJM je zaposljavao oko 1000 ljudi dok je bio u sastavu DDJH.
Da je bez opreme nije tocno. U sastavu DDJM su/bile firme tipa DDJM DIzalice, Montaza Izolak i jos par koje su itekako dobro opremljene. Inace su montazeri vrlo sposobni ljudi koji imaju ohohohho referenci gdje god zelis. Tako da nemojte pisati svasta. Osim toga imaju jos firmu u Zupanji koja radi kombajne i njima ide jako dobro.

Tocno je da je to zadnja jaca firma koja ako kihne onda ce Slavonija ostati bez icega.
Ostaje jos Nasicecement sama samcata. Tako da se nesto mora napraviti da DDJH dobije posla.
Problem je da DDJH nema proizvod kao uostalom i vecina nasih firmi.
Ako je predsjednik uprave mislio razvijati DDJH na proizvodu kao sto su teretni vagoni onda se pitam kako to da on moli Vladu RH da mu da 100 vagona za HZ da ih radi.
Ako je to tako, zasto predsjednik uprave ne ide malo po svijetu i natjece se na drugim natjecajima nego se natjece za HZ. Radili jesu u proslosti za Deutsche Bahn i za austrijske zeljeznice ali cini se da vise ne rade.


Kolega ste li sigurni da znate što pričate?……
Pa Đuro nema posla, strojevi stoje, kamate idu, hale prazne (javio mi pajdo iz sl.broda) radnici su očajni, a država dekintirana….20 kuna je i previše za takovu kompaniju bez perspektive.
Vojska nema ni za toaletni papir a vi se tu nadate da ćete zaraditi! Gledam i ne vjerujem. mislim da vas je tu navuklo povicima Zamnom i slično. vidim Sad viču povlačenbje Zamnom?
Al kad vidim da je tu došo i kolega Games, mislim da je stečaj izgledan, on ulazi samo u takove

ni tehnička ne izgleda bolje….evo macd presdjeko signal

Slažem se sa dosta toga što ste napisali kolega.Osim da me itko navuko… jer sam kupovao prije "parola"[wink]. A sve i da nisam, razlika od 2 ili 3 kune meni ne igra ulogu jer imam nešto viši target.

Potpuno sam ista pitanja i ja postavljao ovo ljeto ponajboljem stockpickeru u regiji, Plavome, kad se utrpavao u ADPL po 40 kuna sa 80% portfelja. "Pa jesi ti normalan?" "Pa kaj te nije strah? Cijelim portfeljem?" Pa ovo pa ono… A on će meni, kaže…: "Ja sam si postavio sasvim jednostavno pitanje. Može li gore? Cijena je mjesecima bila na 40-ak kuna, i bilo je očito da gore ne može… i krenuo sam kupovati… na 0,3BV"

Ajmo mi sada na Đuru po 33 kune (kada se nije znalo o potencijalnim poslovima koji bi mogli promijeniti fundamente i očekivanja na "bolje")… može li gore? Ja mislim da ne može. A ako ne može gore, onda će valjda bolje [undecid]

p.s. svejedno nemam puno Đure i nije mi bogzna kako zastupljen u portfelju niti očekujem spektakle, tek toliko nek se nađe… čak bih gakupio još, ali samo ako padne ispod 36, da ne kvarim prosjek…

pozz..


"DDJM je radio cca 450 mn prihoda sa 500 k KN dobiti ( minimalne marze ). DDJM je bila hrpa radnika bez mehanizacije i opreme , i bili su gubitasi godinama dok nije dosao gradjevinski bum u HR. "

Ovo nije tocno. DDJM je zaposljavao oko 1000 ljudi dok je bio u sastavu DDJH.
Da je bez opreme nije tocno. U sastavu DDJM su/bile firme tipa DDJM DIzalice, Montaza Izolak i jos par koje su itekako dobro opremljene. Inace su montazeri vrlo sposobni ljudi koji imaju ohohohho referenci gdje god zelis. Tako da nemojte pisati svasta. Osim toga imaju jos firmu u Zupanji koja radi kombajne i njima ide jako dobro.

Tocno je da je to zadnja jaca firma koja ako kihne onda ce Slavonija ostati bez icega.
Ostaje jos Nasicecement sama samcata. Tako da se nesto mora napraviti da DDJH dobije posla.
Problem je da DDJH nema proizvod kao uostalom i vecina nasih firmi.
Ako je predsjednik uprave mislio razvijati DDJH na proizvodu kao sto su teretni vagoni onda se pitam kako to da on moli Vladu RH da mu da 100 vagona za HZ da ih radi.
Ako je to tako, zasto predsjednik uprave ne ide malo po svijetu i natjece se na drugim natjecajima nego se natjece za HZ. Radili jesu u proslosti za Deutsche Bahn i za austrijske zeljeznice ali cini se da vise ne rade.


Radili su vagone za lising kompanije, ne samo za ove koje si naveo, u 2008-oj su narudzbe pale zbog krize, no vani se stvari pokrecu i moguce je ocekivati nove narudzbe, ako u medjuvremenu nesto odrade za HZ sve pet :).
DDJM , sam si napiosao 1000 ljudi , kazem ti to je bila hrpa radnika sa vrlo malo opreme…e sad dali su krali i dobit skrivali, to je drugi par rukava..

Osim Nasica, ima jos dobrih firmi po toj Slavoniji, IPKK, BLJE, Domil Zupanja, Kutjevo, SNBA, VIRO, to su one koje su listane pa su ti mozda poznatije, pored njih u svakom gradu imas po nekoliko manjih odlicnih, tako da Ricardo, nije bas sve tako kako se cini na prvu. Lp D



Puno je onih na ovom forumu koji se pretvaraju da su "Boži pastiri" koji žele pomoći jadnim dioničarima u nevolji i liše ih njihovih "precjenjenih" dionica, međutim prije bih rekao da su pacovi koji čekaju plijen pa da napadnu.

Prijatelju samo za tebe jedna "pacovska" od Božjeg pastira !!
P.S: Pozdravi Stipetića !! [bye]
[/quote]
A sada bih se samo osvrnuo na 1509 str (prilog graf). Oni koji su me poslušali dobre novce su uštedjeli. Koliki je ono bio pad u dva dana ?? Evo sada nadopuna prijašnjem grafu tzv. REBUS !!
P.S: Pozdrav Stipetiću !! [bye]

I very much love INGRA !!


Ja to gledam ovako. Istina da Đuro d.d ne stoji sjajno, ali pri cjeni od cca 34 kune mislim da je sve negativno bilo u cijeni. Recentni news flow digao je cijenu za 15-ak%.

Bilanca je OK. Za sada ne vidim bilo kakve opasnosti, dapače bilanca je jedna od stabilnijih na ZSE, a cijena je na cca 0,4 BV što je po tom kriteriju poprilično jeftino. Poslovanje im nije jača strana, budimo realni, ali svaka roba ima svoju cijenu.

Ukoliko upale ovi poslovi o kojima se priča, dionica bi mogla kratkoročno narasti. Koliko? Nemam pojma. Ukoliko se poslovi ne dobiju mislim da neće ispod 33-34 gdje je, kažem, dosta toga negativnoga i bilo u cijeni. Dugoročno sve ovisi o izvješćima a negdje sam pročitao (mislim da je netko stavio na forum) da predsjednik uprave ne očekuje gubitke u 2010. To je za ovu cjenovnu razinu dionice vrlo dobro jer ovaj omjer P/B trenutno sugerira teže poremećaje po bilanci a (trenutno)mislim da to ovdje nije slučaj.

IMHO fundamentalna marža sigurnosti je tu, što je OK, a spektakle ne bih očekivao. Pa sada tko kako voli. Ono što meni osobno fali u ovoj dionici, a možda se varam, je neki jači kupac koji bi malo pritegnuo strukturu kao što je bio slučaj (i vjerujem još uvijek jest) na ADPL.

pozz…

Kolega Terminator (S Fenjerom u Ruci), kako se ovo vaše pisanje slaže s onim što ste pisali na temi HDEL??? Bojim se nikako!!

Niste li vi čak pljuvali Đuru kad sam ja rekao da će se ovdje moći odraditi par trejdova bez problema.
I eto nakon što sam ja svoje zaradio, a čini mi se da ću još zaraditi, šortajući Đuru upravo vama, sad vi odjednom mijenjate ploču na B stranu i sad ste odjednom progledali u svezi glede vrijednosti Đure.

Najednom je ……."bilanca OK"???
"Poslovanje im nije jača stana"………."ali to nije bitno"
"Ukoliko upale ovi poslovi"………"dionica bi mogla kratkoročno rasti"
"Fundamentalna marža je tu…."
"To je za ovu cjenovnu razinu vrlo dobro, jer P/B trenutno sugerira….."

Kolega, jeste li vi dobro? Jesu vam fundamenti svi doma? Da niste nedavno skidali dioptriju na poliklinici Sunce??

Vrijede li svi ovi nabrojani argumenti i za Hidroelektru ili vrijede isključivo za dionice koje vi kupite?

[smiley]

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega Terminator (S Fenjerom u Ruci), kako se ovo vaše pisanje slaže s onim što ste pisali na temi HDEL??? Bojim se nikako!!

Niste li vi čak pljuvali Đuru kad sam ja rekao da će se ovdje moći odraditi par trejdova bez problema.
I eto nakon što sam ja svoje zaradio, a čini mi se da ću još zaraditi, šortajući Đuru upravo vama, sad vi odjednom mijenjate ploču na B stranu i sad ste odjednom progledali u svezi glede vrijednosti Đure.

Najednom je ……."bilanca OK"???
"Poslovanje im nije jača stana"………."ali to nije bitno"
"Ukoliko upale ovi poslovi"………"dionica bi mogla kratkoročno rasti"
"Fundamentalna marža je tu…."
"To je za ovu cjenovnu razinu vrlo dobro, jer P/B trenutno sugerira….."

Kolega, jeste li vi dobro? Jesu vam fundamenti svi doma? Da niste nedavno skidali dioptriju na poliklinici Sunce??

Vrijede li svi ovi nabrojani argumenti i za Hidroelektru ili vrijede isključivo za dionice koje vi kupite?

[smiley]

kolega, niste mogli šortati Đuru meni osim ako to niste činili na 36 kuna. Ali sve i da jeste, opet ponavljam, meni je to OK. Ja ne patim od kompleksa tko je kome što po koliko prodao ili od koga kupio, niti sam dnevni špekulant. A ovu firmu nikada nisam pljuvao, ne znam odakle vam to.

glede bilance DDJH i HDEL, one su dijametralno suprotne. DDJH ima stabilnu bilancu sa malim dugom i solidnim stanjem gotovine ne računu, dok HDEL ima 3 puta veći dug od kapitala, uz nikakvu zalihu gotovog novca.

Nadalje…ali ne i manje bitno.. dionica HDEL je udnosu na kapital preko 50% skuplja od dionice DDJH.

Ako vi smatrate da je HDEL bolji buy od DDJH, slobodno prodajite DDJH i kupujte HDEL, ja nemam ništa protiv. dapače… da nema suprotnih stajališta ne bi niti bilo burze,

sportski pozdrav.

New Report

Close