DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako je, a dosta ljudi to zaboravlja 🙂

Zaboravio si dodati da DDJH ima opciju na prodaju ostatka DDJM po minimalno istoj cijeni po kojoj je prodao i prvi puta, tako da su i to neki novci na koje moze racunati u buducnosti, jer sigurno nema interesa drzat te dionice za uvijek. BTW, po meni su oni prodali DDJM u pravom trenutku i to je bio odlican posao za DDJH.

Nadam se da si se salio kada si ovo napisao. Najozbiljnije, da li je ovo bilo ozbiljno ili sala ?
Cijena koja je postignuta je bijeda i mizerija. Za firmu DDJM dobiti 65m. pa to granici sa ……. .
Pogledaj prihode i ugovorene poslove tada pa ako jos jednom kazes da je dobar posao ides na ignore.


6. E da, kad se vozite po djuri, ono tutnjanje u autu dolazi od izrovanog asfalta a to je samo uspomena na tenkove koji su izlazili iz hala. To je bio najbolji proizvod koji je bivsa juga dala.
Patria je odjednom bolja i mi moramo slati ljude na obuku negdje na sjever da nam pokazu kako se radi borbeno vozilo.

odjednom? [huh]
jeste vi prespavali ovih zadnjih 20 godina kolega?

Zaboravio si dodati da DDJH ima opciju na prodaju ostatka DDJM po minimalno istoj cijeni po kojoj je prodao i prvi puta, tako da su i to neki novci na koje moze racunati u buducnosti, jer sigurno nema interesa drzat te dionice za uvijek. BTW, po meni su oni prodali DDJM u pravom trenutku i to je bio odlican posao za DDJH.

Nadam se da si se salio kada si ovo napisao. Najozbiljnije, da li je ovo bilo ozbiljno ili sala ?
Cijena koja je postignuta je bijeda i mizerija. Za firmu DDJM dobiti 65m. pa to granici sa ……. .
Pogledaj prihode i ugovorene poslove tada pa ako jos jednom kazes da je dobar posao ides na ignore.


DDJH je to prodao za 85 mn, samo je naplatio 65 u prvom krugu :). DDJM je radio cca 450 mn prihoda sa 500 k KN dobiti ( minimalne marze ). DDJM je bila hrpa radnika bez mehanizacije i opreme , i bili su gubitasi godinama dok nije dosao gradjevinski bum u HR. To sto se u to vrijeme u nas hrvata trgovao IGH, DLKV, VDKT i ostali gradjevinari sa P/S 5 ili vise to je bio nas problem ( vidi cijene sada ). Iskreno nisam dugo pratio DDJM, niti znam kakvi su im rezultati sada, no siguran sam da i oni prozivljavaju sudbinu svog sektora, ma gdje god bili angazirani.

Ja to gledam ovako. Istina da Đuro d.d ne stoji sjajno, ali pri cjeni od cca 34 kune mislim da je sve negativno bilo u cijeni. Recentni news flow digao je cijenu za 15-ak%.

Bilanca je OK. Za sada ne vidim bilo kakve opasnosti, dapače bilanca je jedna od stabilnijih na ZSE, a cijena je na cca 0,4 BV što je po tom kriteriju poprilično jeftino. Poslovanje im nije jača strana, budimo realni, ali svaka roba ima svoju cijenu.

Ukoliko upale ovi poslovi o kojima se priča, dionica bi mogla kratkoročno narasti. Koliko? Nemam pojma. Ukoliko se poslovi ne dobiju mislim da neće ispod 33-34 gdje je, kažem, dosta toga negativnoga i bilo u cijeni. Dugoročno sve ovisi o izvješćima a negdje sam pročitao (mislim da je netko stavio na forum) da predsjednik uprave ne očekuje gubitke u 2010. To je za ovu cjenovnu razinu dionice vrlo dobro jer ovaj omjer P/B trenutno sugerira teže poremećaje po bilanci a (trenutno)mislim da to ovdje nije slučaj.

IMHO fundamentalna marža sigurnosti je tu, što je OK, a spektakle ne bih očekivao. Pa sada tko kako voli. Ono što meni osobno fali u ovoj dionici, a možda se varam, je neki jači kupac koji bi malo pritegnuo strukturu kao što je bio slučaj (i vjerujem još uvijek jest) na ADPL.

pozz…

E ovdje će bit zanimljiv rasplet – vidra i terminator u istoj dionici, s istom pričom..
Inače me Đuro ne zanima, ali pratit ću ako ništa vica radi..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Uh Vidra i Termintator u istom loncu. Treba biti oprezan. Smanjujem terget na 45 kuna. Ipak su to veliki šortaši. Oni gdje vide kunu odmah je uzmu.

Nije dobro kad dođu takvi investitori jer oni imaju naloge na kupnji i prodaji. Uvijek te dočekaju.

Ni sam više ne znam da li je dokup dobar.

Povlačenje….ZA MNOM….

Dajte nemojte svaki božji dan slati zahtjeve za prijateljstvom !!!

Na koga se kladiti? Na građevinare? Rano je još. Brodare? Isto tako. Kod Đure je situacija jasna, poslova nema i ljudi su na čekanju. Dostigao je minimum i sad može samo dalje rasti kako se bude popravljala situacija s novim poslovima. Gore ne može s obzirom na gotovinu kojom raspolaže u ovim vremenima nelikvidnosti.
Kad se objavi da je posao dobiven biće igra najbržeg prsta.


Ja to gledam ovako. Istina da Đuro d.d ne stoji sjajno, ali pri cjeni od cca 34 kune mislim da je sve negativno bilo u cijeni. Recentni news flow digao je cijenu za 15-ak%.

Bilanca je OK. Za sada ne vidim bilo kakve opasnosti, dapače bilanca je jedna od stabilnijih na ZSE, a cijena je na cca 0,4 BV što je po tom kriteriju poprilično jeftino. Poslovanje im nije jača strana, budimo realni, ali svaka roba ima svoju cijenu.

Ukoliko upale ovi poslovi o kojima se priča, dionica bi mogla kratkoročno narasti. Koliko? Nemam pojma. Ukoliko se poslovi ne dobiju mislim da neće ispod 33-34 gdje je, kažem, dosta toga negativnoga i bilo u cijeni. Dugoročno sve ovisi o izvješćima a negdje sam pročitao (mislim da je netko stavio na forum) da predsjednik uprave ne očekuje gubitke u 2010. To je za ovu cjenovnu razinu dionice vrlo dobro jer ovaj omjer P/B trenutno sugerira teže poremećaje po bilanci a (trenutno)mislim da to ovdje nije slučaj.

IMHO fundamentalna marža sigurnosti je tu, što je OK, a spektakle ne bih očekivao. Pa sada tko kako voli. Ono što meni osobno fali u ovoj dionici, a možda se varam, je neki jači kupac koji bi malo pritegnuo strukturu kao što je bio slučaj (i vjerujem još uvijek jest) na ADPL.

pozz…

Kolega ste li sigurni da znate što pričate?……
Pa Đuro nema posla, strojevi stoje, kamate idu, hale prazne (javio mi pajdo iz sl.broda) radnici su očajni, a država dekintirana….20 kuna je i previše za takovu kompaniju bez perspektive.
Vojska nema ni za toaletni papir a vi se tu nadate da ćete zaraditi! Gledam i ne vjerujem. mislim da vas je tu navuklo povicima Zamnom i slično. vidim Sad viču povlačenbje Zamnom?
Al kad vidim da je tu došo i kolega Games, mislim da je stečaj izgledan, on ulazi samo u takove

ni tehnička ne izgleda bolje….evo macd presdjeko signal

Ne možeš kupit ni 1000 komda a da ne uteraš dionicu u blokadu

Kako to mislite MACD presjeko SIGNAL ???? Jel to dobro ili nije ???? Nema budućnosti ako ima nekoliko ovih koji šortaju u dionici. Tu nema izgleda za dugoročniji rast. Pa pogledajte po transakcijama kako rade posao. I naravno odmah se stvori 5% razilke između kupnje i prodaje. IDEALNO ZA ŠORTIRANJE.

Povlačenje….ZA MNOM…..

Treba uzeti zasluženu zaradu i tražiti dalje.

Dajte nemojte svaki božji dan slati zahtjeve za prijateljstvom !!!

Stvarno vjerujete da će DDJH u stečaj, pa to je jedina industrija u Slavoniji osim hrane? Nema šanse da se to dopusti.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close