DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KOLIKO VRIJEDE SVI NOVI OVOGODIŠNJI POSLOVI ????
Koji to poslovi ? 100 vagona za HZ ? to je sitnica.
Koji ostali poslovi osim toga ? Spremnici u Sisku i Omislju ? Tko ce ih raditi u grupaciji DD ?
Odmah odgovor, VAM-ING, Montaza koja nije u valsnistvu DD nego Bildiger Bergera, ako se dobro sjecam.
Elektromont vjerojatno ali to je 100 tinjak ljudi, ne vise.

Nego, ako si takav strucnjak, reci mi molim te koji je to proizvod razvio DD u zadnje vrijeme.
1990 je imao tenka, ali sta ima sada ?

One hale koje izgledaju kao svemirski brodovi su VAM-ING i TEP. Nisu DD, ne ne …

prestani navlaciti ljude

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=140347


NE ZABORAVIMO: CROBEX ODRADIO 100%, A ĐURO 20%.

kolega, ako dopustite ja bih samo ukazao na jednu gresku koja se vjerujem potkrala (ako mislimo na proslu godinu i ATL te rast tijekom godine): duka je naime bio na 27 i nesto sitno (znam jer sam osobno oderao po dnu) te je zatim dosao do razina 68-70 krznenih do pocetka lipnja. nakon toga je krenuo downtrend i do kolovoza je pao opet do razina 45 da bi se oporavio jos jednom do razine od 58 kn prije pada sada nedavno nazad na 33kune.

da ne bih bio krivo shvacen, daleko od toga da ne smatram dionica vrijedi. takoder nije mi namjera ikoga uvrijediti vec samo ostaviti razuvjerene buduce zlonamjernike koji bi se htjeli hvatati za slamke. da ne ocekujem da ce za prvi korak duka prijeci barem 50 ne bih ga ni uzimao ponovno. u drugom koraku budemo vidjeli situaciju u tada, ovisno o okolnom raspolozenju i nekim najavljenim natjecajima pa kojima nam je onda smjer i target…

respect!

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

je li ovo natječaj ili je ovo namještaljka po Hrvatskim standardima kako obično ide s poslovima i zaposlenjima?


je li ovo natječaj ili je ovo namještaljka po Hrvatskim standardima kako obično ide s poslovima i zaposlenjima?

nema tu namještanja kad su došle čak 2 inozemne ponude, da su sve naši, ajde de, ali ovako velika je opasnost da ovaj posao dobiju stranci, a onda smo propali i to doslovno, ključ u bravu i gotova priča [cry]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


je li ovo natječaj ili je ovo namještaljka po Hrvatskim standardima kako obično ide s poslovima i zaposlenjima?


E pa možeš se zapitati kako je bilo u takozvanim demokratskim zemljama prije 30ak i više godina. Protekcionizam je prisutan i danas u nekim segmentima u tim demokracijama. Oni nas optužuju, a svi su imali isti protekcionizam, ako ne i veći nego mi. Samo mi smo ipak mala zemlja, i mogu nas ucjenjivati s milijun stvari (EU). Dobar primjer ti je i tekstilna industrija. Kina proizvodi dosta jeftinije proizvode, i normalno bi bilo da tekstilna industrija u EU propadne, ali kroz dosta različitih mjera sprečava (umanjuje) se proboj na tržište EU.

A sad o Đuri: zašto dati nekome drugome posao zbog 100000 kn jeftnije ponude? Onda Đuro daje otkaze radnicima, država im plaća naknadu za nezaposlene, nema doprinosa od njih, neće kupovati,… Može se raspisati međunarodni natječaj, svi predaju ponude, i Đuro također. Onda se ponude otvore, i Đuri se kaže da je netko dao ponudu od 1 mil., Đuro izmjeni ponudu i stavi 950 000.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


A sad o Đuri: zašto dati nekome drugome posao zbog 100000 kn jeftnije ponude? Onda Đuro daje otkaze radnicima, država im plaća naknadu za nezaposlene, nema doprinosa od njih, neće kupovati,… Može se raspisati međunarodni natječaj, svi predaju ponude, i Đuro također. Onda se ponude otvore, i Đuri se kaže da je netko dao ponudu od 1 mil., Đuro izmjeni ponudu i stavi 950 000.

Hrvatska je donijela Zakon o javnoj nabavi koji je usklađen EU zakondovstvom i koji svim firmama iz EU jamči potpuno jednak položaj na natječajima u HR. Ovo što ti predlažeš je kazneno djelo koje te vodi u Remetinec [bye]

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove



A sad o Đuri: zašto dati nekome drugome posao zbog 100000 kn jeftnije ponude? Onda Đuro daje otkaze radnicima, država im plaća naknadu za nezaposlene, nema doprinosa od njih, neće kupovati,… Može se raspisati međunarodni natječaj, svi predaju ponude, i Đuro također. Onda se ponude otvore, i Đuri se kaže da je netko dao ponudu od 1 mil., Đuro izmjeni ponudu i stavi 950 000.

Hrvatska je donijela Zakon o javnoj nabavi koji je usklađen EU zakondovstvom i koji svim firmama iz EU jamči potpuno jednak položaj na natječajima u HR. Ovo što ti predlažeš je kazneno djelo koje te vodi u Remetinec [bye]
[/quote]
Kolega molim te da ne izvlačiš riječi iz konteksta. Ključne riječi su Može se. Niti jednom riječi nisam napisao Da će se [thumbsup]

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!




A sad o Đuri: zašto dati nekome drugome posao zbog 100000 kn jeftnije ponude? Onda Đuro daje otkaze radnicima, država im plaća naknadu za nezaposlene, nema doprinosa od njih, neće kupovati,… Može se raspisati međunarodni natječaj, svi predaju ponude, i Đuro također. Onda se ponude otvore, i Đuri se kaže da je netko dao ponudu od 1 mil., Đuro izmjeni ponudu i stavi 950 000.

Hrvatska je donijela Zakon o javnoj nabavi koji je usklađen EU zakondovstvom i koji svim firmama iz EU jamči potpuno jednak položaj na natječajima u HR. Ovo što ti predlažeš je kazneno djelo koje te vodi u Remetinec [bye]
[/quote]
Kolega molim te da ne izvlačiš riječi iz konteksta. Ključne riječi su Može se. Niti jednom riječi nisam napisao Da će se [thumbsup]
[/quote]

Ekipa to se ne radi tako već na način da se u natječaj ubace određeni uvjeti za koje se zna da samo firma za koju želimo da dobije posao može zadovoljiti.

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


Ekipa to se ne radi tako već na način da se u natječaj ubace određeni uvjeti za koje se zna da samo firma za koju želimo da dobije posao može zadovoljiti.

Ne radi se više ni tako, to je također zabranjeno i kažnjivo zakonom o javnoj nabavi. Radio sam na tome pa znam. Sad sve ovisi o ponudama, pa moguće da dobiju stranci posao. Loše je što je DDJH već skočio +20% kao da je posao dobiven

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove



Ekipa to se ne radi tako već na način da se u natječaj ubace određeni uvjeti za koje se zna da samo firma za koju želimo da dobije posao može zadovoljiti.

Ne radi se više ni tako, to je također zabranjeno i kažnjivo zakonom o javnoj nabavi. Radio sam na tome pa znam. Sad sve ovisi o ponudama, pa moguće da dobiju stranci posao. Loše je što je DDJH već skočio +20% kao da je posao dobiven
[/quote]

ili još bolje ddjh ide s dumping cijenom da dobije posao a onda se naknadno radi aneks ugovora [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

http://ponuda-jn.nn.hr/eTender.aspx?id=C2C7AA68-D1A7-4D9E-8002-F6B2D95569D0&action=show
U gornjem linku je s oglasnika javne nabave poziv na nadmetanje za predmetne vagone u kojima je ključna riječ ekonomski najpovoljnija ponuda koja određuje cijeli niz parametara kojima se MOŽE pogodovati određenom ponuditelju, a ne najniža cijena tako da sam UVJEREN da će Đuro dobiti posao .
Za dodatne podatke molim na private.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close