DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



DDJH ima priliku nešto napraviti od keša koji će dobiti od montaže. Ako se i ta lova istopi i u slijedećim kvartalima ne vidimo veću zaradu po dionici onda slijedi ponor. nažalost sklon sam vjerovanju da će biti ponor s obzirom na upravu ove tvrtke.

Tako da se ti odmah istreseš na 60. E ne bude kolega išlo. Taj cash ide na nove poslove i modernizaciju, za budućnost kompanije i radnika i cijele županije, a ne na one kojima je dosta 10% i da više ovdje ne napišu posta.

Bullshit, pa neće 60milja kuna podijeliti na bonuse menadžerima. Najbolje bi im bilo da kupuju DDJH dionicu
[/quote]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dragi svi…. da li je netko od Vas vidio bilo kakav razvojni plan i program u koji će se potrošiti novci od montaže? Slušamo smao tlapnje kako će se modernizirai proizvodnja …. koja proizvodnja, koji strojevi, koja oprema, što će se proizvoditi… to se ništa ne zna. Osim možda da će Elektromont nabaviti novi laser, i specijalci što moraju dovršiti novu bojaonicu…
Ostalo je magla….

Za te pare što sam izgubila na đuri mogla sam i svatove imat.
Ovako ce bit smo vecera za užu rodbinu , kumove i dve najbolje prijateljice.

Ana
***obrisano***
Nevjerovatno je zapravo kako su uspjeli umrtvit ovu dionicu.
Uvijek je tu bilo neke ljutnje na špekulante i trejdere,a pa ljudi moji dragi evo kako to izgleda bez njih..tuga i plač.
Čim nismo odreagirali na prodaju montaže sve je bilo jasno.Dobar je primjer danas janaf i kako se to radi,na najmanji mig odoše u nebo..
A ti legice;udaj se i rodi puno djece a mužić nek se brine za pare [lol] [thumbsup]
A moje i tvoje već će neko potrošiti,nema dvojbi što se toga tiče [bye] [bye]

sijem žito raste grahorica

IMHO ne treba slijediti nečije ulagačke politike i zbog toga biti zadovoljan jer je "netko drugi kriv" za osobne ulagačke promašaje, ako uzmemo u obzir slijedeće, osnovne, pokazatelje:
p/e 21,66
bvps 116,48
eps 2,12
dug/kapital 117%
Svatko može donijeti svoje ulagačko mišljenje/djelovanje u ovoj tvrtci.


Ana
***obrisano***
Nevjerovatno je zapravo kako su uspjeli umrtvit ovu dionicu.
Uvijek je tu bilo neke ljutnje na špekulante i trejdere,a pa ljudi moji dragi evo kako to izgleda bez njih..tuga i plač.
Čim nismo odreagirali na prodaju montaže sve je bilo jasno.Dobar je primjer danas janaf i kako se to radi,na najmanji mig odoše u nebo..
A ti legice;udaj se i rodi puno djece a mužić nek se brine za pare [lol] [thumbsup]
A moje i tvoje već će neko potrošiti,nema dvojbi što se toga tiče [bye] [bye]

bome da lime, ne sjećam se kad sam toliko dugo čekao na bidu. umrtvljeno i anestezirano. ali ajd više nema barem raprodaje ispod 50. koliko je sveukupno prošlo?

u ovih 6 trgovinskih dana što smo ispod 50,00kn sveukupno je bilo 263.454,58 kn prometa odnosno 5538 protrgovanih dionica. nećeš se pobuniti što su rijetki spremni prodat ispod zar ne? ja neću, iako bi htio još pokoju drhtavu ručicu da me okine.

Zaboravih reći od ovih 5538 komada 400 je mojih kad sam greškom zadao prodaju umjesto kupnje na 43,50 pa sam opalio po bidu. a zatim 413 komada koje sam uspio natrag kupiti za te iste pare, fala bogu pa greška me nije stajala već čak donijela nešto sitno korisnog.

Ako oduzmete moju brzopletost ostaje vam 4725komada.
[lol]
a znam da si i ti trgovao lime bar malo [tongue]

dobro se još mi i držimo, s 50k idemo na 52,00 u minuti, nije loše zapravo ako gledamo dalekovod, igh, koei i slične zadnjih tjedan dva koji su pali preko 20-30%

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


IMHO ne treba slijediti nečije ulagačke politike i zbog toga biti zadovoljan jer je "netko drugi kriv" za osobne ulagačke promašaje, ako uzmemo u obzir slijedeće, osnovne, pokazatelje:
p/e 21,66
bvps 116,48
eps 2,12
dug/kapital 117%
Svatko može donijeti svoje ulagačko mišljenje/djelovanje u ovoj tvrtci.

što ti znači trenutni P/E kad imaš sljedeće godine profit od BOVova konačno, i deal za janaf od većih poslova. pa kupuje se za ubuduće sklopljene poslove, ne? malo nas je razmazila atlantska, jadroplov i slični s niskim P/E. ova vrijednost je sasvim u redu i signal za buy. nismo mi viro da imamo P/E 500

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Rekvijem, moje mišljenje je da ovoj tvrtki samo nedostaje kvalitetniji menađment. Tvrtka ima fenomenalnu perspektivu ali to treba iznjedrit unutarnji menađment a ne inercija (politika).
Osobno sam više puta bio u pogonima DDJH i to stvarno izgleda impozantno.

Rekvijem, 05.02.2009. u 22:56
Rekvijem, moje mišljenje je da ovoj tvrtki samo nedostaje kvalitetniji menađment. Tvrtka ima fenomenalnu perspektivu ali to treba iznjedrit unutarnji menađment a ne inercija (politika).
Osobno sam više puta bio u pogonima DDJH i to stvarno izgleda impozantno.

potpisujem 100%

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


IMHO ne treba slijediti nečije ulagačke politike i zbog toga biti zadovoljan jer je "netko drugi kriv" za osobne ulagačke promašaje, ako uzmemo u obzir slijedeće, osnovne, pokazatelje:
p/e 21,66
bvps 116,48
eps 2,12
dug/kapital 117%
Svatko može donijeti svoje ulagačko mišljenje/djelovanje u ovoj tvrtci.


E kad bi bilo to tako kao što ti kažeš.
Pročitaš desetak brojčica i sve znaš..nebi moglo.Uostalom da si dobronamjeran vjerujem da bi iznio sve brojčice a ne samo probrane.Hehe dobar pokušaj
Iako trgovanje na burzi baš i nema puno veze sa fundamentima u ovim trenucima.
A što se tiče promašaja ne vjerujem da niko nikog krivi,zašto i bi..pa svi smo odrasli ljudi.

sijem žito raste grahorica

Evo dajem ti stotku iz razloga što gledaš fundamente (iako misliš da sam ih naveo zlonamjerno, a što nije istina), a moja namjera u pisanju posta stvarno nije ni najmanje bila zlonamjerna nego sam samo želio ulagačima otvoriti oči da ulažu na osnovu fundamenata (kao što i sam činim), a ne na osnovu toga tko je uložio u tvrtku i slično.

Gledanje tih pokazatelja je za DDJH svakako gledanje u retrovizor. Za pocetak, ne znam jesi li gledao zadnje godisnje fin. izvj. ili zadnja 4 dostupna kvartala, ali ovo su podaci za zadnja 4 kvartala:
– P/B = 0,40
– P/S = 0,15
– P / novac i kratkotrajna fin. imovina = 1,5 (!prije prodaje DDJM)
– P / EBITDA = 2,3.

To su odlicni pokazatelji. Ali to je proslost, a za ovu dionicu je bitan potencijal. Tu je barem jedan mega posao (BOV) i kako vidim spekulacije za jos neke (JANAF?). A tu je takodjer gotovina od prodaje DDJM ali i partnerstvo s BB koje ce vjerojatno povuci i Holding u bolje poslove.

Firme s ovako odlicnim pokazeteljima ako ne propadnu, a DDJH nema razloga, vrijede puno vise.

New Report

Close