DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 14:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Rocky:

Nego reci ti meni … jes ti onaj isti Rocky koji je tu prije nekih godinu dana tupio da radnici neće dobiti dijonice i kleao se da imaš 100% sigurnu informaciju, te sviju uvjeravao da ne prodaju svoje dijonice iznad 250 kn ???

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



@Rocky
:

Nego reci ti meni … jes ti onaj isti Rocky koji je tu prije nekih godinu dana tupio da radnici neće dobiti dijonice i kleao se da imaš 100% sigurnu informaciju, te sviju uvjeravao da ne prodaju svoje dijonice iznad 250 kn ???

Moram te razočarati, nisam taj… [rolleyes]

Btw, nitko sretniji od mene da DDJH naraste, imam još par komada s kojima sam u debelom minusu. A mislio sam da sam na 13x kn dobro kupio… [lol]

Koliko znam kupola na M-84 je ljevane izvedbe. Ljevala se u Željezari Jasenice u Sloveniji.


Evo jedno nagradno pitanje – sa koliko % proizvodnih kapaciteta DDJH trenutno radi?

Drugo nagradno pitanje – što mislite da će biti sa kvalificiranim kadrovima za 5-10 godina kad dio starije ekipe ode u penziju? Hoće li stipendije srednjoškolcima i studentima pomoći?

Treće nagradno pitanje – (možda ima nešto o tome ranije ali tko će čitati parsto stranica) – zašto su prodali onu prešu s kojom su radili kupole tenkova? Zna li se tko je to kupio?

Ovo pod dva je vrlo ozbiljno dugoročno pitanje koje nažalost u Hrvatskoj malo tko shvaća a pogotovo kojekakvi ekonomisti i menađerčići koji sjede po upravnim odborima proizvodnih firmi.
Proizvodnja visokotehnološkog vojnog vozila zahtijeva visokvalificiranu radnu snagu tj. znatan
broj visokoobrazovanih i specijaliziranih inženjera iz različitih područja strojarstva i elektrotehnike.
Tu nailazimo na tri problema:
1. Jednostavno nedovoljan broj završenih studenata strojarstva – samo oko 70-80 godišnje što
je katastrofalan broj za Hrvatsku i dugoročno ne osigurava niti minimum radne snage iz tog područja.
Pitajte samo u nekoj firmi koliko je teško naći inženjera strojarstva.
2. Rupa u zapošljavanju u 90-tim godinama kada su proizvodne firme jedva preživljavale dovela je
do toga da evo uzmimo Đuru i npr. Končar nemamo inženjera srednjih godina tj. prekinuo se kontinuitet obrazovanja i prenošenja znanja u firmama. Ostali su samo stariji koji čekaju penziju
i nisu zainterisirani i mlađi koji iako su još uvijek začudo motivirani nemaju dovoljno znanja i iskustva. A za proizvodnju ipak nije dovoljan Štef sa lemilicom i student sa faksa.
3. Male plaće. O tome je bespredmetno i govoriti. Svakome tko vriijedi i nešto zna ne pada napamet
raditi za neku crkavicu dok netko tko preprodaje kineske šlape zarađuje tri puta više.

To sve vodi ka tome da proizvodnja "proizvodi" gubitke a to vrlo dobro znam jer sam i sam inženjer.
Loši inženjeri i loše rukovodstvo mogu pokopati i najbolju perspektivnu firmu.
Pustite sada finacijske izvještaje i razne P/E i P/B pokazatelje koji su se kakti popravili. To su
napravili ekonomisti za ekonomiste i tu se svačega može nasrati a to nitko živ ne može provjeriti.

Đuro je koma. I Končar isto. Preživljavaju kako znaju i umiju i nikakvog oni plana nemaju niti
tko u tim firmama drži konce u rukama. Pravi kaos. To znam jer znam dosta kolega koji tamo rade.
Ja trenutno radim za strance i tek kada sam se kod njih zaposlio shvatio sam koliko su naše firme
smeće. Puno dima a iza toga ništa.

Ne bi bilo veselijeg od mene da se to promijeni i da krene na bolje ali ja to sada ne vidim.
Dođe mi samo ponekad da uzmem pištolj i pucam po hrvatskim "menađerima".
Iz tog razloga su Đuro i Končar tu di jesu (čudo je da nisu puno niže) i tu će i ostati još dugo vremena.
Iako je Đuro za 110 kuna vrlo primamljiv (sjetite se samo cijena od 290-300 kuna) suzdržat ću se
od kupnje jer čini mi se da mogu samo spušiti.

Da djuro je koma, zato se i radnici koji prodaju svoje dionice čude zašto je cijena toliko niska. Nijedan koji je prodao djuru u zadnjih godinu dana nije rekao da je stanje u firmi katastrofa nego su svi do jednog rekli da se stanje iz dana u dan popravlja i da djuro ima sve više posla. A da će ostat tu gdje je neće sigurno, brzo se zaboravljaju svi dogovoreni poslovi izgleda i svako priča svašta kako mu odgovara.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

@ Kerefek:

Prvo kažeš da su PB i PE pokazatelji koje su izmislili ekonomisti za ekonomiste i da se tu svačeg može nasrati, a onda iza toga tvrdiš da je Đuro po 110 primamljiv , jerbo je prije bio na 300 kn …..
Ali ipak ga nećeš kupovati jer ti se čini da samo možeš ispušiti…

Razmisli malo o ovome što si nadrobio pa reci kako si onda došao do zaključka da je sad primamljiv i po čemu ti onda procjenjuješ firmu i uspoređuješ ju sa drugima …. ako to uopće radiš…

čini mi se da ti ipak procjenjuješ firme po tome što njeni zaposlenici misle …

Pozdrav i sretno sa procjenama.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

kerefek76 … ok ti je post … komunistički mastodont … svako o svom poslu i sl.

no vidiš, u ovome što si pisao se i krije tajna uspjeha jednog dioničara …

kažeš da su firme trenutno koma … ok, ali to ti je signal za buy … jel kada firme ne budu koma, a perspektivu ima, kada budu dobro radile ona cijena ne će biti 100,00 kn …

e sad pitanje je vremena … možda uđeš sada pa čekaš sljedeće 2 godine … možda cijena poleti uskoro … tko zna …

ovo o radnoj snazi ne bih, ali čim sam vidio fakultet uz tvorničke hale, željeznička pruga prolazi kroz pogone, autocesta, blizina zračne luke, plovni put …

hm … ne znam meni se čini kao strong buy …

no s druge strane, trljava uprava … baš i ne znam …

UPRAVA ODLAZI!

I love the Smell of Profits in the Morning

Činjenica je da je stvar procjene svakog od ulagača dali ući u dionicu ili ne. Zasad su oni koji čekaju debelo u PLUSU. A oni koji su se radovali kupnji na 120, sad se tješe, vrijediti će to opet. Hoće, ali pitan je koliko će dugo morati čekati.
Mnogi tu nisu vjerovali da đuro može ispod 120, a vidi ga danas.


Činjenica je da je stvar procjene svakog od ulagača dali ući u dionicu ili ne. Zasad su oni koji čekaju debelo u PLUSU. A oni koji su se radovali kupnji na 120, sad se tješe, vrijediti će to opet. Hoće, ali pitan je koliko će dugo morati čekati.
Mnogi tu nisu vjerovali da đuro može ispod 120, a vidi ga danas.
mnogi nisu vjerovali da ce tržiste ovako past pa je palo

1. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
2. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 216.454 6,69 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.430 6,50 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 61.798 1,91 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 50.585 1,56 Skrb. račun
8. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.104 1,46 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HI-GROWTH OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 22.695 0,70 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 22.093 0,68 Skrb. račun

Breza kupila vise od 1000 komada u zadnjih tjedan dana…

Naravski da kupuju kad je ovo bagatela. Nisam išao gledati, ali sigurno je trenutna cijena daleko ispod dvogodišnjeg prosjeka trgovanja ovom dionicom na ZSE. Čim se u FI počnu iskazivati rezultati od proizvodnje/prodaje BOV-ova, ova dionica imat će strelovit uspon. Tu je još i prodaja DDJM, povećane narudžbe za vagone itd.
Šteta da je ZSE doživjela ovakav neselektivan pad pa je DDJH na smiješnim razinama, ali je i neponovljiva prilika da se jeftino kupe odlične dionice. Sadašnim kupnjama stvaraju se temelji buduće velike zarade.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Breza kupila vise od 1000 komada u zadnjih tjedan dana…

Vjerojatno brane cijenu!

New Report

Close