DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



za toga koji prodaje dionicu na toj puno nižoj razini od kupnje , ima nekoliko varijanti:
a)ili je skroz poludio;
b) ili ga je neka velika nevolja natjerala da proda dionicu jer mu hitno treba cash
c) kockanje

Sa ovakvom strukturom dioničara (luđaci, siromasi, kockari) nije ni čudo gdje je Đuro doguro. Bolje stajati po strani.

Umjesto da 1-ce dijelite – demantirajte me nekim činjenicama.
[/quote]

nemoj generalizirati stvari.
ovdje su samo navedeni pojedini slučajevi .a to što ddjh pada osobno mi je drago i ne stojim po strani kad je đabalesko.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



za toga koji prodaje dionicu na toj puno nižoj razini od kupnje , ima nekoliko varijanti:
a)ili je skroz poludio;
b) ili ga je neka velika nevolja natjerala da proda dionicu jer mu hitno treba cash
c) kockanje

Možda da stavimo; d) Investitor prati događaje na tržištu, usporedbom ostalih dionica, dolazi do zaključka da će njegova dionica još padati.

[/quote]

ovo spada pod c =kockanje , taj zaključak je samo pretpostavka i može ga zahebati

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

A sto ste se uspjenili… 🙂

Mene jedino zanima kolika ce dobit biti kada budu poceli dolaziti novci za BOVa, kada se objave poslovi Patrie i Đure Đakovića za treca trzista (koji su dogovoreni po offset ugovoru), itd…

Dobit ce biti visestruko veca od trenutnih 10ak miliona po godini, a i cijena dionice ce biti takva… hoce li to biti za 2,3 ili 5 godina, apsolutno mi je svejedno… 🙂

Uzivajte u ljetu i manite se beskorisnog prepucavanja… 😉

Puno se govori da je djuro djakovic sad jako jeftin, prilika koja se ne propusta.
Mozda je i tako, zasto i ne, molio bih samo one upucenije u ddjh da mi objasni sto se to promjenilo u 3 god. u poslovanju djura, na dan 22.08 godine 2005, djuro je bio 35.11kn.
Danas je oko 110, znaci 3 puta skuplji, jel zna neko zasto je djuro po 110 kuna jao jeftin?

demant iz morh-a :

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,8,8,,129257.jl

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

DDJH-r-a 2005. godine
Valuation Methods
Izdano dionica 3.237.068
Market Cap (price*shares) 113.297.380
Book Value (kapital/shares) 107,55
Price/Book (price/book value) 0,33
EPS (net/shares) -2,37
Price/Earnings (price/EPS) -14,75
Price/Sales (price/(rev/shares)) 0,20
Profit Margin (neto/prihod) -1,35
Net/profit margin (neto/posl prih) -1,52
Net/sales margin (neto/prodaja) -4,60

ROA (net/assets) -1,07
ROE (net/equity) -2,21
Total debt/equity (obaveze/kapit) 0,37

Dividends/share 0,00
Dividend yield 0,000000
Dividend payout 0,00
Date of last payment 0.1.1900

Obrtni kapital 110.984,00
Current ratio 1,42
Cash ratio 0,19

DDJH-r-a 2007

Izdano dionica 3.237.068
Market Cap (price*shares) 346.366.276
Book Value (kapital/shares) 114,30
Price/Book (price/book value) 0,94
EPS (net/shares) 7,16
Price/Earnings (price/EPS) 14,94
Price/Sales (price/(rev/shares)) 0,39
Profit Margin (neto/prihod) 2,59
Net/profit margin (neto/posl prih) 2,65
Net/sales margin (neto/prodaja) 7,30

ROA (net/assets) 2,90
ROE (net/equity) 6,27
Total debt/equity (obaveze/kapit) 0,41

Dividends/share 0,00
Dividend yield 0,000000
Dividend payout 0,00
Date of last payment 0.1.1900

Obrtni kapital 119.628,00
Current ratio 1,36
Cash ratio 0,06

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Puno se govori da je djuro djakovic sad jako jeftin, prilika koja se ne propusta.
Mozda je i tako, zasto i ne, molio bih samo one upucenije u ddjh da mi objasni sto se to promjenilo u 3 god. u poslovanju djura, na dan 22.08 godine 2005, djuro je bio 35.11kn.
Danas je oko 110, znaci 3 puta skuplji, jel zna neko zasto je djuro po 110 kuna jao jeftin?


@romanista
,

evo par stvari:
1. tada je ddjh bio gubitaš, sada nije , (pogledaj na zse)
2. završena 1. faza modernizacije pogona za proizvodnju vagona koji već generiraju dobit
3. najveći gubitaš i balast holdinga su spec.vozila , a s tim u vezi država je sklopila ugovor za 84 + eventualna 42 bov-a u 9.,mjesecu. sve ide po planu , a proizvodnja i prava dobit se već očekuje sredinom slijedeće godine.
4. još nije stigao službeni demant da je kuvajt odustao od modernizacije tenkova T-84, a što je prije par dana i stipetić govorio
5. u postupku je proces privatizacije određenih dijelova holdinga , novac koji je velik će se koristiti u modernizaciju ddjh, pogotovo spec.vozila
6. ulaskom u nato , ddjh postaje produžena ruka patriji u opskrbi ostalih članica nato-a (misli se prvenstveno na albaniju i makedoniju)
7. fundmanetalni pokazatelji ddjh sada su:
Pokazatelji vrednovanja društva

Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E
27,68

Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S
0,42

Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV
0,93

u principu p/e koji je 27,68 je veći od prosjeka tržišta , ali p/s je smiješnih 0,42 i p/bv je 0,93 koji jasno govore da je dionica jako podcijenjena .

nadam se da ti je sada jasnije zašto je dionica đabalesko.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Mislim da ovaj članak nije postan, pa evo za dežurne pesimiste da si malo daju na razmišljanje…

"Tenkovska bitka za strana tržišta
Kuvajt nije odustao od M-84

Prvi čovjek Hrvatske industrije oklopnjaka govori o spekulacijama da je Kuvajt odustao od dogovora za modernizaciju njihovih tenkova hrvatske proizvodnje kao i o suradnji s finskom Patriom"

http://www.nacional.hr/articles/view/47751/3/

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Mislim da ovaj članak nije postan, pa evo za dežurne pesimiste da si malo daju na razmišljanje…

"Tenkovska bitka za strana tržišta
Kuvajt nije odustao od M-84

Prvi čovjek Hrvatske industrije oklopnjaka govori o spekulacijama da je Kuvajt odustao od dogovora za modernizaciju njihovih tenkova hrvatske proizvodnje kao i o suradnji s finskom Patriom"

http://www.nacional.hr/articles/view/47751/3/


Ono što je najsmješnije u ovoj priči.S.Dalmacija objavi članak pun laži i netočnih navoda,i što se dogodi?
Od MORH do direktora sp.vozila pa i Stipetića,svi pobijaju neistine a o Slobodnoj i autoru teksta ni
riječi.
Čudi me da udruga malih dioničara nije odreagirala pa makar i sa nekim očitovanjem ako već ne sa tužbom.Kada već holding nije.
Moglo bi 28.08.na skupštini biti zanimljivo.

sijem žito raste grahorica

Evo jedno nagradno pitanje – sa koliko % proizvodnih kapaciteta DDJH trenutno radi?

Drugo nagradno pitanje – što mislite da će biti sa kvalificiranim kadrovima za 5-10 godina kad dio starije ekipe ode u penziju? Hoće li stipendije srednjoškolcima i studentima pomoći?

Treće nagradno pitanje – (možda ima nešto o tome ranije ali tko će čitati parsto stranica) – zašto su prodali onu prešu s kojom su radili kupole tenkova? Zna li se tko je to kupio?

1. pitanj je glupo i vidi se da pojma nemaš … kao prvo DDJH radi od 7 do 3, što bi se reklo … Specijalna vozila rade vagone u dvije smjene, a vojni pogoni im još uvijek zjape prazni … sam si računaj postotak

2. na koje kvalificirane kadrove misliš? zavarivače, armirače, tokare, ekonomiste … specificiraj …
po mom mišljenju ako Specijalna vozila budu radila za Patriu i postanu regionalni centar, morat će uvoziti radnu snagu,

3. Prešu su prodali da bi preživjeli, može se raditi i bez preše, a preša se može i kupiti kada se proda DDJM.

I love the Smell of Profits in the Morning


1. pitanj je glupo i vidi se da pojma nemaš … kao prvo DDJH radi od 7 do 3, što bi se reklo … Specijalna vozila rade vagone u dvije smjene, a vojni pogoni im još uvijek zjape prazni … sam si računaj postotak

2. na koje kvalificirane kadrove misliš? zavarivače, armirače, tokare, ekonomiste … specificiraj …
po mom mišljenju ako Specijalna vozila budu radila za Patriu i postanu regionalni centar, morat će uvoziti radnu snagu,

3. Prešu su prodali da bi preživjeli, može se raditi i bez preše, a preša se može i kupiti kada se proda DDJM.

1. Oprosti ali zašto je to glupo pitanje? Mene to stvarno zanima, kako za pojedine članove holdinga, tako i na bazi cijelog holdinga.

2. Zavarivači, kovinotokari, strojari (inžinjeri)… sve su to kadrovi kojih vrlo malo ima u SB, a kako vrijeme teče ima ih sve manje. Da li ima ovdje netko iz SB tko zna da li ima kakvih pozitivnih naznaka od onih stipendija srednjoškolcima? A da je tako jednostavno uvesti radnu snagu, mnogi bi to odavno učinili.

3. Ovo što si ti napisao je u najmanju ruku suludo. Ponovno kupovanje preše je vrlo skupa igra. Uostalom gdje bi oni našli takvu rabljenu prešu? A nova bi bila papreno skupa. Da su postojale indikacije da će im u budućnosti ponovo trebati ta preša onda bi radije dignuli kredit da prežive (a imaju dosta imovine na temelju koje su mogli dizati kredite), ovakva igra bi ih koštala daleko više. A ako stvarno ponovo nabave prešu onda će to nešto reći o dalekovidnom razmišljanju uprave.

New Report

Close