DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 14:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ono što je osnovni problem sada kada su svi veliki otišli, tko će napumpati opet cijenu na 300?

Ako ustanovima da s tridesetak tisuća dionica postaješ vlasnik 1% Đure, što i nije neka lova, uz perspektivu koja je vidljiva i slijepima, interes za kupnju sigurno će se brzo pojaviti. Pogledajte to ovako, dobit od svakog stotog isporučenog vagona, oklopnjaka, moderniziranog tenka ili nešto sl. pripast će takvom dioničaru. Po ovim cijenama ispada da je svaka zgrada u Zagrebu skuplja od Đure. Što biste radije iznajmljivali stan ili dijelili jedan posto dobiti s perspektivnim proizvođaćem oklopnog oružja.



Tako i DDJH. Što se nekad činilo dobar ulaz, sad je odličan izlaz.

Pogodak u sridu!
[/quote]

znaci, 200 kn
[proud]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


ddjh kao firma nikad u zadnjih 15 godina nije bolje stajao.
Dionica je pala kao da je smak svijeta sa 300kn na 110kn.
Zašto:
odgovor jako je puno špekulanata koji su ušli u ddjh prošle godine i početkom ove.
Najveći prometi su napravljeni iznad 220kn. Sada market makeri koriste podršku PR razvaljuju ovu dionicu i ponovno kupuju od onih kojima su prodavali na 270-290kn.
Takva je burza.
Mali će se opet priključiti onda kada dionica počne rasti, kada se budu slikavali oklopnjaci u hangarima DDJH, kada Makedonci, Albanci i slični potpišu ugovore za BOV-e.
I sl. Ali tad cijena neće biti 110 kn.

Pozdrav svim dugoročnim investitorima, dobor razmislite prije kupovine ili prodaje svojih dionica.

Pitanje je, da li će nakon ovog Makedonci i Albanci kupovati đukine bovove.

E sad, što je dugoročni investitor, onaj koji gubi malo ili malo više? Ako dionica pada, kad ju treba prodati? Nprimjer uzmimo neku xy dionicu. Investitor ju je kupio po 230, dionica je pala na 190, on ju još drži. Dionica i dalje pada, došla je na 150. Naš "inteligentni investitor" vidi da je trend pada neumoljiv. Odluči ju prodati. Ipak on vjeruje u tu xy firmu i na nižim razinama ponovo ulazi u nju!

Kupovo sam na razinama od 118–116—112 a sad sam postavljen na razini blizu 105 pa ako doje dobro dosla a i dalje stojim iza svoje rjeci do 21.9 ce postic cjenu 160 kuna a to je 50% od sadasnje živi bili pa vidili [cool]

E sad, što je dugoročni investitor, onaj koji gubi malo ili malo više? Ako dionica pada, kad ju treba prodati? Nprimjer uzmimo neku xy dionicu. Investitor ju je kupio po 230, dionica je pala na 190, on ju još drži. Dionica i dalje pada, došla je na 150. Naš "inteligentni investitor" vidi da je trend pada neumoljiv. Odluči ju prodati. Ipak on vjeruje u tu xy firmu i na nižim razinama ponovo ulazi u nju!

za toga koji prodaje dionicu na toj puno nižoj razini od kupnje , ima nekoliko varijanti:
a)ili je skroz poludio;
b) ili ga je neka velika nevolja natjerala da proda dionicu jer mu hitno treba cash
c) kockanje

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Kupovo sam na razinama od 118–116—112 a sad sam postavljen na razini blizu 105 pa ako doje dobro dosla a i dalje stojim iza svoje rjeci do 21.9 ce postic cjenu 160 kuna a to je 50% od sadasnje živi bili pa vidili [cool]

Dokup na nižim razinama radi "smanjivanja" prosjeka ulaska. Jedna od najčešćih grešaka investitora-početnika.
Bolje pročitaj nešto o stop-loss strategiji. Ulagati stalno u jednu te istu dionicu koja tone mi se ne čini "perspektivno" ulaganje.

Meni samo letimičan pogled na graf DDJH govori da nije vrijeme za kupnju. Prije bi rekao da će 21.9. biti na 80 kn, a ne na 160. Ali, kako ti kažeš, živi bili pa vidjeli.
[cool]


za toga koji prodaje dionicu na toj puno nižoj razini od kupnje , ima nekoliko varijanti:
a)ili je skroz poludio;
b) ili ga je neka velika nevolja natjerala da proda dionicu jer mu hitno treba cash
c) kockanje

Sa ovakvom strukturom dioničara (luđaci, siromasi, kockari) nije ni čudo gdje je Đuro doguro. Bolje stajati po strani.

Umjesto da 1-ce dijelite – demantirajte me nekim činjenicama.


za toga koji prodaje dionicu na toj puno nižoj razini od kupnje , ima nekoliko varijanti:
a)ili je skroz poludio;
b) ili ga je neka velika nevolja natjerala da proda dionicu jer mu hitno treba cash
c) kockanje

Možda da stavimo; d) Investitor prati događaje na tržištu, usporedbom ostalih dionica, dolazi do zaključka da će njegova dionica još padati.


stojim iza svoje rjeci do 21.9 ce postic cjenu 160 kuna a to je 50% od sadasnje živi bili pa vidili [cool]

nebih se zaletao sa datumima u skoroj buducnosti… cca 1.9 počinje školska godina… branitelji će još malo rasprodati svoje dionice jer djecu treba otpremiti u skolu… 21.9 će se već obilato raditi pripreme za nadolazecu podjelu dodatnih dionica ht-a…

no sa druge strane i ove prognoze "ide to na 80" pa jačini argumenata idu u isti koš…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...


Kupovo sam na razinama od 118–116—112 a sad sam postavljen na razini blizu 105 pa ako doje dobro dosla a i dalje stojim iza svoje rjeci do 21.9 ce postic cjenu 160 kuna a to je 50% od sadasnje živi bili pa vidili [cool]

Kako će jedna dionica u kojoj nema fondova,( osim fime), postati tako cijenjena?
Usporedimo našeg đuku sa končarom, (znam da usporedba nije baš najbolja ali u nedostatku slične branše), Končar ima pvečanje prihoda, uz to je još i fondovska dionica pa gdje je.

Ja se samo pitam šta bi se stvarno moglo desiti u 9 mjesecu kad braniteljima zatreba novac posle godišnjeg?

Ova zadnja transakcija od 107kn kom 30 nekako mi se čini isprovocirana (a i ne samo ona) jer taj koji je prodao mogao je puno prije to učiniti da je imao volje!?

Oni koji su vidjeli projekcije dobiti ddjh-r-a u narednih par godina znaju zašto imaju ovu dionicu. Oni koji znaju nešto o ovoj dionici nepišu jer im se neda zajebavati sa ovima što drukaju prema dole. Ok po vama je ova dionica shit. Nemojte ju kupiti i dobro. Vidim po pisanju da čekate 80 kn, ok i šta onda? Onda bi trebala nekim čudom otići na 1000 kn jel tako. Na ovim razinama prodaju samo branitelji jer su oni jedini koji imaju dobit po cijeni od 100 kn al neće ni oni dovijeka prodavati. Pozdrav

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

New Report

Close