Dakle, što smo danas doznali? PDV od ožujka 25 posto, kreće i porez na imovinu

Naslovnica Forum Komentari članaka Dakle, što smo danas doznali? PDV od ožujka 25 posto, kreće i porez na imovinu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

naravno ništa od toga crveni kmeri nisu rekli u kampanji ali neka
tako nam i treba sada kada na slavko lipo zadavi s porezom na imovinu
budemo plakali za Sanaderom
on je barem djelio naraodu premda nas je i pokrao
ovaj će samo da krade

Mislim da ce s ovom stopom pdv-a najvise profitirati bosna, slovenija, srbija i madarska. sve sto budem mogao kupiti preko cu kupiti. propast hrvatskog gradjana do kraja sa svim tim novim porezima. lopovi setaju slobodno i nikad nece vratiti ukradeno al ce zato hrvatski gradjanin to sve morati vratiti kroz nove oblike poreza i nameta. ma nek uvedu stopu pdv-a 250%, zasto stati na 25%? ljudi su do grla u dugovima, ionako jedva placaju rezije, koliko njih je pod ovrhom, sad ce se jos taj broj povecati. bas ste fino izglasali, svaka cast!

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

U kompletu potencijalno pozitivni koraci. Trebalo ih je napraviti prilično davno.

a ti rajo i dalje budi ovca pa nemoj na ulice
dobro su nas oni iz tele2 prikazali

mi smo ipak zemlja slučaj

Ako netko ništa ne izvozi i rast BDP temelji na zaduživanju onda treba problem rješavati tamo gdje je nastao ali ne na način da uzima od socijale. Prvo je potrebno smanjiti vlastite beneficije a o tome nema ni riječi. Ovakvim mjerama će se ono što je dobro zatući a ono što je loše ostati. Ne znam kakve veze ima hrpa neaktive imovine s dividendom malog dioničara. Ako je netko uložio u 100 dionica (s rizikom da izgubi na vrijednosti) i dobije dvd to nema veze s vezom što banka ima 100 stanova i neće ih prodati jer ne mora a nada se zaradi od 100%. Kod nas se ekonomija burze neće niti razviti jer se ovakvim potezima siječe u korjenu.

Radim u Osijeku i tu sam podstanar s obitelji, a posjedujem jednu imovinu u Zadru u kojoj nisam jer ne mogu niti ja niti supruga dobiti posao u ZD.
E pa za tu imovinu plačam sve komunalne doprinose kao da sam i stalno u ZD , plaćam komunalne doprinose i prirez OD 13% za OS. Također plaćam redovni godišnji porez ” porez na imovinu” u ZD, jer tamo nestanujem.
Čini mi se da su zakonom porezi već dobro uređeni samo pojedina lokalna smouprava nije provodila zakon o oporezivanju.
Prvo treba definirati što će se oporezivati.
Ako primjera radi imaš dvije kuće u OS i dva stana u OS ili primjerice ZG, ne plaćaš nikakav porez .
Ovo što sam napisao je istiniti podatak ni sam ne mogu vjerovati.
Nakon žalbe ministarstvu sam dobio odgovor da u RH svi moraju plaćati porez na prostor koji se povremeno koristi, bilo da se radi o o kući ili stanu koji ima višak prostora od propisane nominale koja pripada po članovima obitelji.
ZAMISLITE SE MALO, I pitam koliko još da plaćam poreza.
Jedna imovina treba biti neoporeziva bilo gdje da se nalazi na prostoru RH, jer se traži mobilnost radne snage.
S poštovanjem svima koji su pročitali moj komentar

Radim u Osijeku i tu sam podstanar s obitelji, a posjedujem jednu imovinu u Zadru u kojoj nisam jer ne mogu niti ja niti supruga dobiti posao u ZD.
E pa za tu imovinu plačam sve komunalne doprinose kao da sam i stalno u ZD , plaćam komunalne doprinose i prirez OD 13% za OS. Također plaćam redovni godišnji porez ” porez na imovinu” u ZD, jer tamo nestanujem.
Čini mi se da su zakonom porezi već dobro uređeni samo pojedina lokalna smouprava nije provodila zakon o oporezivanju.
Prvo treba definirati što će se oporezivati.
Ako primjera radi imaš dvije kuće u OS i dva stana u OS ili primjerice ZG, ne plaćaš nikakav porez .
Ovo što sam napisao je istiniti podatak ni sam ne mogu vjerovati.
Nakon žalbe ministarstvu sam dobio odgovor da u RH svi moraju plaćati porez na prostor koji se povremeno koristi, bilo da se radi o o kući ili stanu koji ima višak prostora od propisane nominale koja pripada po članovima obitelji.
ZAMISLITE SE MALO, I pitam koliko još da plaćam poreza.
Jedna imovina treba biti neoporeziva bilo gdje da se nalazi na prostoru RH, jer se traži mobilnost radne snage.
S poštovanjem svima koji su pročitali moj komentar

New Report

Close