CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na tom tragu su i moja razmišlljanja. Ali samo razmišljanja, drago mi je da imate info da je to zaista tako.

Imam zapisano tako u biljeskama ,izvadio sam iz FI tako da zaista mislim da je to glavni razlog


Jel može tko obrazložit pad prihoda i pad tržišnog udjela?

Pad je očekivan i minimalan jer konkurencija radi svoje, jednostavno nije realno da Cros ima trećinu tržišta nakon liberalizacije i dolaska jakih igrača iz vana.

Ono što je važno je pozicija financijskih ulaganja, a ona iznose mlrd eura uz sve veće tehničke pričuve.

Book jako raste jer nema dividende na RA, tako da je pitanje vremena kad će cijena debelo gore, a mogla bi upravo divka biti okidač. Book je ovdje novac.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Generali je preuzeo Izvor, vidjet ćemo jesu li ga platili više nego AS.



Jel može tko obrazložit pad prihoda i pad tržišnog udjela?

Pad je očekivan i minimalan jer konkurencija radi svoje, jednostavno nije realno da Cros ima trećinu tržišta nakon liberalizacije i dolaska jakih igrača iz vana.

Ono što je važno je pozicija financijskih ulaganja, a ona iznose mlrd eura uz sve veće tehničke pričuve.

Book jako raste jer nema dividende na RA, tako da je pitanje vremena kad će cijena debelo gore, a mogla bi upravo divka biti okidač. Book je ovdje novac.
[/quote]

divke nema dok Adris ne preuzme dio u vasništvu RH…a to bi trebalo ići u privatizaciji prema direktivama EU…

…pri toj privatizaciji cijena bi mogla x2 ukoliko se pored Adrisa bude još netko nadmetao.

A tko bi se javio pored Adrisa za taj udjel i još ga platio x2?

To je k’o i ovi na LRH koji očekuju da se dogodi čudo u Mrdusi donjoj?! I da Lursseni ili svemirci pokupe sve barem do 5.500 kn. I to valjda za vrijeme trajanja ponude…. 🤥

A kada ce Adris kupiti savare ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ključna je prodaja paketa od RH a naravno da kupcu nije u interesu da cijena raste 🙂
Činjenica jest da to vrijedi punooo više od trenutne cijene, ali…

 

trenutno najpodcjenjenija na burzi








































P/S0,89
sveobuhvatne)”>P/E7,29
P/B0,72
BVPS8.656,55
EPS850,98

a što vlasnici vele za keš/dividendu koja je ovdje-kakvi su im planovi

“Aegon has agreed to sell its insurance, pension and asset management business in Hungary, Poland, Romania and Turkey for EUR 830 million to Vienna Insurance Group AG.

The proceeds amount to EUR 830 million and represent a multiple of 2.6 times the book value on June 30, 2020…The total net underlying earnings of Aegon’s businesses in Central and Eastern Europe amounted to EUR 54 million for 2019, implying a transaction multiple of 15 times net underlying earnings.”

https://www.businesswire.com/news/home/20201129005399/en/Aegon-to-sell-its-Central-and-Eastern-European-business-to-VIG

 

Energia naturalis (PPD) ušla u SLPF (SZAIF D.D., 22,16%):

1. HPB D.D. (87939104217)/FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK (22388237533) 760.000 24,95 Skrb. račun

2. ENERGIA NATURALIS D.O.O. (65900776536) 675.132  22,16  Osnovni račun

 

kojem je najvrednija imovina udio u CROS-P-A (25,06%):

1. ADDIKO BANK D.D. (14036333877)/SZAIF D.D. (06371858079) 2.193  25,06  Skrb. račun

 

New Report

Close