CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako ćeš usporediti cijenu po kojoj je preuzet slovenski AS, CROS vrijedi 15.000. Po pokazateljima poslovanja također je tu negdje.


Ako ćeš usporediti cijenu po kojoj je preuzet slovenski AS, CROS vrijedi 15.000. Po pokazateljima poslovanja također je tu negdje.

nije isto slovenija i rh – slovenija je ozbiljna drzava koja pazi na svoje gospodarstvo i svoju burzu, rh je bantustoborgistan

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Profitabilnost nema nacionalnost.


Profitabilnost nema nacionalnost.

aha, isto kao što zemlje nemaju kreditni rejting nego sve plaćaju onoliku kamatu koliku plaća njemačak. sjedi 5.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Preporučam da malo ozbiljnije pogledaš sektor osiguranja u regiji, preuzimanja, dinamiku, a posebno cijene. Nakon toga prouči je li se promijenilo poslovanje CROSa otkako ga je preuzeo Adris, koliko je Adrisu vrijedio Cros, što se u međuvremenu promijenilo i koliko Cros vrijedi sada.


Preporučam da malo ozbiljnije pogledaš sektor osiguranja u regiji, preuzimanja, dinamiku, a posebno cijene. Nakon toga prouči je li se promijenilo poslovanje CROSa otkako ga je preuzeo Adris, koliko je Adrisu vrijedio Cros, što se u međuvremenu promijenilo i koliko Cros vrijedi sada.

sve sam ja to proučio odavno. ali usporedivati rh i sloveniju je opravdano, ali ne moze biti rh i sklovenija isto jer nisu isto. slovenija je ozbiljan drzava, mi smo bantustan. zato mi imamo lex agrokor, a oni ga ne priznaju i ne daju na sebe

i ne mogu za rh i sloveniju vrijediti iste valuacije kad slovenij aplaca dvaput niz ekamate, ima rast i hgopodarstba i stanvnistva, i ozbiljnoi pravosude itd, a mi smo bantustan.

slovenija ima gorenje, mi nemamo. mi imamo adpl koji je jadnako dobar kao gorenej ali moze se oteliti, nece psotici cijenu kao gorenje.

mogu ja napisati da cros virjedei 20 000 kn, ali da sam htio pricati budalastine i na tom ezaradivati, mogao sam ići u političare.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Profitabilnost nema nacionalnost.

aha, isto kao što zemlje nemaju kreditni rejting nego sve plaćaju onoliku kamatu koliku plaća njemačak. sjedi 5.
[/quote]
Rizik zemlje kao sto je Hrvatska zacijelo smanjuje moguci reward na mogucem profitu. Slovenija je neusporediva s Hrvatskom. Tj obrnuto. A posebno u poslovima koji se bave riziicma tj to im je core.Sto mislite gdje je rizicnije imati osiguravajucu kucu i trziste osiguranja u Hrv ili Slo ? Ipak profit ima nacionalnost.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Dobro, vidim ja da ovdje ima puno pametnih ulagača. Povlačim se.

Trebalo bi napraviti stock split 1:100, pa kad bi dionica vrijedlia 55kn puno više malih bi se uključilo i bila bi bolje izbalansirana cijena, puno bliža p/b


Dobro, vidim ja da ovdje ima puno pametnih ulagača. Povlačim se.

Ima nekih osiguravajucih kuca u hrv koje su bolje u upravljanju rizicima od cros i adrisa. Te kuce sada ulazu u austriju. Zasto ? Ili zasto npr neki veliki ulagaci diverzificiraju svoja ulaganja u sloveniju i hrvatsku ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pri tome ne mislim da je rizik hrvatske 3 x veci od slovenije . I mislim da cros ima mjesta za rast. Ali do 15 000 sada ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

austrija-slovenija-hrvatska-bih

i sad meni netko hoće reći da je isto imati i poslovati u austriji i u bih. aha.

ako je isto, vrijedi isto vrednovanje. ako nije, ne vrijedi. prosto ko pasulj. to je ja da se cudimo zasto hotel u zg nije prodan po istoj cjeni kao hotel u pragu. treba li doista ratzuman covjek cuditi se necemu tako racionalnom i realnom.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close