CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prošle godine projekcije su bile 226mil dobiti, na kraju je bilo 253mil. Ove godine projekcije su 304mil, a za očekivati je oko 340-350mil.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

#Pomalo#Siguricakobund

http://vipmagazin.ba/2018/01/trziste-osiguranja-u-bih-tko-je-dobitnik-a-tko-gubitnik-godine/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Prošle godine projekcije su bile 226mil dobiti, na kraju je bilo 253mil. Ove godine projekcije su 304mil, a za očekivati je oko 340-350mil.

Zapravo Cros je već na 350mil gledajući zadnja 4 kvartala iako ovaj mjesec nije uračunat jer su dali rezultate 1-5 mj. 2018. To daje p/e 6,75.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Znači da je ubrzo dostižna i brojka od 400 mil dobiti. Na cijenu od 5500kn p/e=5,9
Čekamo kraj godine ali trend je jasan. Adrisov udio tada bi bio 250mil kn.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

#Bitceto#Bombona

A 400 mil dobiti znači da CROS vrijedi barem p/e12 odnosno x2 na sadašnju cijenu.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

CROS vrijedi 15.000 kn kao što je Marić izjavio. Ozbiljno to mislim, ne zezam se. I nije mi jasno što AV čeka – treba tih 30% što prije pokupiti. Ili će to biti predmet buduće nagodbe Adrisa i države?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


CROS vrijedi 15.000 kn kao što je Marić izjavio. Ozbiljno to mislim, ne zezam se. I nije mi jasno što AV čeka – treba tih 30% što prije pokupiti. Ili će to biti predmet buduće nagodbe Adrisa i države?

Bila je i dokapitalizacija, znači nove dionice s kojima je ADRS od državnih 39,05% došao na 60ak%.
Ipak tada je to bila firma koja je ubrzano gubila tržište, imala 800 zaposlenih viška, omjer prodajnog i neprodajnog osoblja 30:70, a treba biti suprotno, 4x manje dobiti, zapravo tipična državna firma za tada hsls kvotu.
I danas me čudi zašto se na natječaj nije javio nitko od svjetskih igrača. Ove brojke sadašnjeg Cros-a tada su bile znanstvena fantastika, kao i Marićevih 15000.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


CROS vrijedi 15.000 kn kao što je Marić izjavio. Ozbiljno to mislim, ne zezam se. I nije mi jasno što AV čeka – treba tih 30% što prije pokupiti. Ili će to biti predmet buduće nagodbe Adrisa i države?

Tebi sve sto držiš vrijedi preko nekoliko puta od fer vrijednosti, a ono sto nemaš, ne vrijedi ništa. Tipični Medjimorac.

&DonJuan
ti si još zelen i mlad. Što ti znaš što je to fer vrijednost. I molim ne piši ono što ne stoji: za koju sam ja to dionicu pisao da ne vrijedi ništa?
Osim toga nemaš pojma što sam sve držao i što sada držim. Jučer si otkrio burzu i već popuješ

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


&DonJuan
ti si još zelen i mlad. Što ti znaš što je to fer vrijednost. I molim ne piši ono što ne stoji: za koju sam ja to dionicu pisao da ne vrijedi ništa?
Osim toga nemaš pojma što sam sve držao i što sada držim. Jučer si otkrio burzu i već popuješ

cros ne vrijedi 15 000 kn, to je neralna brojka neutemeljena u poslovanju.

ali sad vec vrijedi 10 000 kn, a vrijedit ce i vise jer se dogada ono sto se moralo dogoditi – ante je to uzeo pod svoje i tu nema mile lale – ili ce nsoiti med ili ih nece biti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close