CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


700 milijuna kn za 42 % vlasnistva u CO, koliko navodno misle prodati, je 5268 kn po dionici. Volio bi da mi netko od onih koji kupuju dionice po sadašnjoj cijeni 6000-7000 kn objasni kako misle zaraditi na opimističnoj željenoj cijeni Vlade polubankrotirane države. Ili misle da je naša vlast koja očajnički treba novac za krpanje šupljeg proračuna vrlo konzervativna u svojim očekivanjima?[emo_namigusa]

procjena vrijednosti je ispod svakog nivoa, odličan za potenc. kupce , ali čak i njima ispod svakog nivoa, što je onako, tehnički , smiješno. dionica ne pada ispod 6 k. a trenutna okupacija je na 6400.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


dionica ne pada ispod 6 k. a trenutna okupacija je na 6400.

samo strpljivo, past će cijena i na burzi kad dođu službene ponude od 4000-4500 kn



dionica ne pada ispod 6 k. a trenutna okupacija je na 6400.

samo strpljivo, past će cijena i na burzi kad dođu službene ponude od 4000-4500 kn
[/quote]

svaka čast tolikom optimizmu, ali ovi iznosi su ipak malo preoptimistični.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

index.hr
Zbog prikrivanja korupcije u CROATIA OSIGURANJU, Jadroplov izgubio 1,7 miljardi kuna

CROATIA osiguranje stavljena je na bubanj, prodaja bi trebala popuniti posustalu državnu blagajnu, no bivši predsjednik Uprave Jadroplova Zvonko Toula uvjeren je da se neće napraviti dobar posao. Indexu je objasnio zašto.

Smišljen plan, uhodana shema

“Prodajom korumpiranog Croatia osiguranja, država će dobiti manje novca nego što je izgubila na prikrivanju kriminala s lažnim štetama isplaćenim Jadroplovu, koji je u posljednjih 6 godina napravio nevjerojatnih 1,1 milijardu kuna gubitka, što s gubitkom iz 90-ih iznosi astronomskih 1,7 milijardu kuna. To je valjda bila cijena prikrivanja kriminala i korupcije sa štetama. Slučaj sam otkrio i prijavio, a danas, 13 godina nakon podizanja optužnice protiv vodećih ljudi Nikše Giovanellija i Ratka Božića, ništa nije riješeno. Nevjerojatno je da ni Croatia osiguranje u ovih 13 godina nije zatražila povrat isplaćenog novca, nego sam ja kao predsjednik Uprave Jadroplova 2000. godine podnio tužbu protiv njih kako bih vratio novac. Sve ovo što se događalo upućuje na prikrivanje velikog kriminala u državnim tvrtkama, a slabo i neučinkovito pravosuđe samo dodatno osnažuje argumente da se zapravo radi o dobro smišljenom planu i uhodanoj shemi, čije su posljedice katastrofalne po državni proračun”, kaže Toula.

Predmet protiv Giovanellija i Božića zapeo na sudu punih 13 godina?!

Ne čudi razočarenje, jer postupak protiv Božića i Giovanellija oteže se punih 13 godina na Općinskom sudu u Splitu. Predmet je do 2007. godine vodio sudac Zoran Kežić, a kasnije ga je u ruke dobio sudac Mario Franetović. Početkom godine zbog izmjene KZ-a poslao je spis na Županijski sud kako bi se utvrdilo koji je sud nadležan za djela koja se stavljaju na teret Giovanelliju i Božiću. Prije toga je, pak, pune dvije godine iz razno raznih razloga odgađao raspravu na kojoj je Toula trebao pojasniti kako su se krivotvorili računi. Prava je tragedija što Toula kaže da mu za dokazivanje falsifikata treba pet minuta po računu, ili sve skupa 300 minuta pošto ima 58 računa. Dvije godine bilo je, međutim, premalo sucu Franetoviću da nađe vremena za to. Dok se odluči o nadležnosti, sva je prilika da će se nepovratno izgubiti pune tri godine, i to baš kada je došlo vrijeme da se sve u potpunosti razjasni i objasni.

Croatia osiguranje: Nema lažiranih šteta?!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nitko ne misli da je procjena nesto točno ili ekzaktno-to je izvan svake pameti. No pitanje je bilo na osnovu čega mislite da će procjena vrijednosti budučeg kupca biti veća od procjene prodavca, koji očajnički treba novce, a koji ju je naručio i platio? Nije li vam malo čudno da se po medijima lamentira o 700 mil. kn zaradi kao o već gotovoj stvari, a da se Vlada od toga ne ogradi i ne reagira? Bile su dvije procjene Vladinog procjenjitelja, prva mnogo niža, druga koja se plasira u javnosti. Prvu su napravili po svom nahođenju. Po uručenim rezultatima Linić ih je uhvatio za prsa i izderao se na njih. Normalno da gazdu koji te krasno plaća i uz to tako lijepo zamoli ne možeš odbiti. I onda je napravljena nova procjena. Linić je shvatio da je nova procjena maskimum od maksimuma koji može dobiti i zato je pušta u javnost “kao procjenu” a onu prvu drži za sebe kao nešto mnogo realnije.
Zato, još jednom: na osnovu čega očekujete veće ponude od ponude Vlade polubankrotirane države, koja je dobivena iznudom a koju je naručila i platila i tako velikodušno je prepustila javnosti?

pa ti se rundo kužiš u sve: visoku politiku, makroekonomiju, financije, pravo, M&A, šta će ti naše mišljenje…


pa ti se rundo kužiš u sve: visoku politiku, makroekonomiju, financije, pravo, M&A, šta će ti naše mišljenje…

Ma ni kraj pameti mi nije bilo priupitati za mišljenje današnje kupce da bi se njime možda okoristio ili ga uzeo u obzir. Čisto me interesira što današnji kupci CO po 7000 kn misle dok kupuju. Na ist način me interesiralo što su mislili kupci dionica CO 2007. kojima sam i ja između ostalog mjesecima prodavao svoje dionice između 17500 i 19000 kn. Istina, situacija nije sasvim analogna. Za razliku od 2007., čijim kupcima nisam davao nikakvu šansu za zaradu, ovi današnji, ipak imaju jedan scenarij u kojem bi mogli zaraditi. Svi ostali ukazuju na gubitak.
Nadam se da sada nisu samo razlozi za kupnju, kao nekada, temeljeni na rekla-čula-kazala argumentima, “stručnim” savjetima brokera, “provjerenim” insajderskim informacijama, te “osjaćaju” pojedinaca da će cijena rasti, tj. čistom kockanju.

Sedam igrača u utrci za Croatia osiguranje

[emo_dolar][emo_dolar][emo_dolar]

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

Sedam igrača u utrci za Croatia osiguranje

Mislim da će ovdje biti ipak znatno više od tržišne!

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

danas osjetni rast cijene.ovdje tek slijedi prava kupovina ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


danas osjetni rast cijene.ovdje tek slijedi prava kupovina ….

vauuu, cijeli dan protrgovano je velikih 5 dionica [emo_palacd]

U jeku privatizacije CO gubi dva velika posla s državom


[emo_beztona]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close