Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@prognostik

Koji Crobex? To ne diram.
Dajte malo napravite backtest RSI; pa to podijelite s nama.

NG radim samo daytrade. Ne brinite, uhvatio sam lijepo svaki dan na njemu.

@alias

Konačno nešto smisleno napisano.
Bojim se da ste krivo razumijeli našeg "Teddy Bear" prognostičara.
On bi u istom trenutku kupio i long i short DAX, onda sačekao vidjeti kojim smjerom sve ide, a prodao onaj koji stvara gubitak.
Strategija dostojna Wile Coyote iz crtića.


osobno sam danas upravo razmišljao da to učinim, pokrijem short longom, za svaki slučaj, jer nisam htio prodavati short, jer on kada proleti prema dolje, blitzkrig je za njega spor kao naš Crobex

Moller

Da, pogodili ste 🙂

Kada pogledam analize i grafove koje kolega stavi ovdje, odmah sam miran. Kopiram ga i zarađujem brutalan novac, sve jer su tako dobri grafovi.

Recimo, ovo avangardno remek djelo, kojeg se niti Guggenheim muzej ne bi postidio da ima u svojoj kolekciji.

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/93/938bd68fe5af150505360f2bc6299108.png

Naravno, što je to na futuresima staviti raspon od 700 bodova na DAX gore dolje, prava sitnica.
Tako se može samo na demo računu trgovati.
Na ES koristim stop od 3-5 bodova, targete od 8-10 bodova uglavnom. Čisto usporedbe radi.


Moller

Da, pogodili ste 🙂

Kada pogledam analize i grafove koje kolega stavi ovdje, odmah sam miran. Kopiram ga i zarađujem brutalan novac, sve jer su tako dobri grafovi.

Recimo, ovo avangardno remek djelo, kojeg se niti Guggenheim muzej ne bi postidio da ima u svojoj kolekciji.

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/93/938bd68fe5af150505360f2bc6299108.png

Naravno, što je to na futuresima staviti raspon od 700 bodova na DAX gore dolje, prava sitnica.
Tako se može samo na demo računu trgovati.
Na ES koristim stop od 3-5 bodova, targete od 8-10 bodova uglavnom. Čisto usporedbe radi.


ne vidim tu ništa čudno, stvar je trenutka u kojem se nešto događa,( pogledajte danas DAX između 11-13 sati, kretao se u +-10-20 bodova, neprepoznatljiv, već me počeo živcirati) jer se upravo to i dogodilo, danas je bio važan dan radi poteza ECB i teško da će se ovako nešto ove godine još koji puta ponoviti

Mislim da nisam jasno napisao sve. Moja greška.

Najpametnije je kod ECB, FED, BOJ konferencija ne biti izložen, nego čekati rekaciju tržišta. Ostalo je kocka koja nema smisla. Tržište često pretjerano reagira, zašto biti izložen tome?
Danas je jedna rečenica koju je Mario Draghi rekao spalila dosta FX računa. To je besmislen rizik.

Sada sam pogledao volumene na certifikatima. Iskreno, kapa dolje onome tko tamo trguje. Veliki je to mazohizam, gore od penny stock.

Hvala kolega Moller.
Ma ne obazirem se ja ova 2 provokatora.
Ok, kolega Alias je okrenuo novce na kozmodisku iako je precijenjen
i počeo je padati, a kolega Malloy je u biti nepoznat na forumu niti je ikad
išta postao niti dao neke targete.
Obrazac DAX-a je jasan, tko ne zna osnove TA ne treba ni gledati grafove.
Tko će neukima objasniti pattern? Niti se trudim objašnjavati niti želim,
dakle stavio sam pattern gdje je sve bilo jasno 1 dan prije ovog danas.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?



@prognostik

Koji Crobex? To ne diram.
Dajte malo napravite backtest RSI; pa to podijelite s nama.

NG radim samo daytrade. Ne brinite, uhvatio sam lijepo svaki dan na njemu.

@alias

Konačno nešto smisleno napisano.
Bojim se da ste krivo razumijeli našeg "Teddy Bear" prognostičara.
On bi u istom trenutku kupio i long i short DAX, onda sačekao vidjeti kojim smjerom sve ide, a prodao onaj koji stvara gubitak.
Strategija dostojna Wile Coyote iz crtića.


osobno sam danas upravo razmišljao da to učinim, pokrijem short longom, za svaki slučaj, jer nisam htio prodavati short, jer on kada proleti prema dolje, blitzkrig je za njega spor kao naš Crobex
[/quote]
Pa to radi masu profi trejdera, dakle imaju matematički sistem trejdanja sa longom i shortom.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ja ću reći ovako.

Upravo zato što se DAX danas toliko tromo kretao prvih par jutarnjih sati, što je totalno netipično kad se radi o ECB danu, odnosno njihove odluke i kasnije izjave, nisam se ufao nista poduzimati po pitanju longa, premda je bilo za očekivati da će ga pošteno napucati gore, barem do 13:45.

Dakle, tko je pravi kockar mogao je danas dvaput okrenuti – prvi strasan long od jutra do 14:30, a nešto nakon toga još strasniji short.

Ali sve je to ubi Boze ubitačno za zivce.
Ja se nerviram kad stavim neku siću u te certifikate, a kamoli da sam upucao veliku lovu unutra i satima se grizao kako ce to ispasti.
Nikakva zarada nije toga vrijedna da zbog toga izgubis zivce za idućih 10 godina zivota……

A u ovakvim danima se upravo takvo što dogadja.

Ovo što su danas okrenuli na DAX-u – prvo od cca 9700 – 10000, pa nazad do kraja dana do 9500 je totalno bolesno.

Nema tu ništa bolesno kolega ako ste sigurni u ono što vidite.
Dakle danas je vjerovatan odbijanac DAX-a minimalno do 9720
iako vjerujem da će i to prošišati.
Vrh je i dalje oko 10.000 i vjerujem u postizanje istoga.
Ako se prijeđe preko vrha ide se još više, cca 10.500.
Dakle recept je long, ali ne ispod 9550 jer je pattern onda
doveden u pitanje.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Da li ja mogu, i kako, postati profi trejder? Zamolio bi moderatora da mi svaki post koji prognostik objavi pošalje na mail, kako bi u istoj sekundi bio upoznat s najnovijim podacima vezanim za tržište, kao i targetima. Krenuti ću skromno, ali kako se taj novac bude duplao na tjednoj, nekad i dnevnoj bazi, dio ću dijeliti i s prognostikom. Nakon godine dana se mislim povući s burze i živiti kao Džajić i filantrop. Ako bi mi mogao prognostik ovdje ukratko napisati u šta trenutno ulaže kako bi ja mogao biti kao i on. Bio bi jako zahvalan. Znači napišite mi kao do sad:

Nafta: trenutno 40$, target ili 35 ili 45$.
DAX: trenutno 9591, target ili 10300 ili 8300 itd itd.

Tako da mi sve bude jasno. I samo mi dajte targete jer se ne razumjem ni o Gapovima ni patternima. Za GAP znam da su dućani za odjecu, ali nikad nisam skužio kakve oni imaju veze s TA. Hvala

kvart 99@ Ovo što su danas okrenuli na DAX-u – prvo od cca 9700 – 10000, pa nazad do kraja dana do 9500 je totalno bolesno.

Dakle, tko je pravi kockar mogao je danas dvaput okrenuti

analize za proslo svrseno vrijeme

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/93/938bd68fe5af150505360f2bc6299108.png

Naravno, što je to na futuresima staviti raspon od 700 bodova na DAX gore dolje, prava sitnica.
Tako se može samo na demo računu trgovati.

niti demo ,,osim ako stavis bezbroj nula racun onda moze 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/93/938bd68fe5af150505360f2bc6299108.png

Naravno, što je to na futuresima staviti raspon od 700 bodova na DAX gore dolje, prava sitnica.
Tako se može samo na demo računu trgovati.

niti demo ,,osim ako stavis bezbroj nula racun onda moze 🙂
[/quote]

Sada sam detaljnije pogledao, pa to se zabavlja s proizvodima na našoj burzi. Bio sam uvjeren da su futuresi u pitanju. Vidim volumene, šokiran sam.

Dužan sam ispriku svima, mislio sam da se radio o nečemu drugom. Neću više zafrkavati.
Kolega prognostik, samo Vi nastavite. Jednom ćete otkriti da postoji i likvidno tržište.
Da odgovorim na onu trulu provokaciju, Vi ste ovdje ja na CME i CBOT. Razmislite o tome.
Nadam se da Vam je jasno da je ovdje certifikat Henry Hub posve drugačiji od onoga s čime ozbiljni ljudi trguju, npr. NGJ16 i NGK16.

Naime, na jednom DAX ugovoru, jedan bod je 25 eura. To pomnoženo sa 700 bodova je stop loss koji predlaže kolega prognostik. Nadam se da je sada jasno zašto ga smatram neozbiljnim.
http://acs.barchart.com/sample/specs/specsdy.htm

Sada kada vidim volumene, cijene i sve ovdje, pa ovo je Amerika. Pravi “bucket shop”, a kolega prognostik je naš Jesse Livermore.

Da budem on topic. Ako se SP500 uskoro dovuče do 2040, pod time mislim do FED sastanke kratite ga, odlično mjesto za ući u short.

New Report

Close