Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Natural gas, još manji pad i val završen i ide jači odbijanac.
Ovo je odlična prilika, nešto slično kao nafta na 26USD.
Dakle 1,58 bi po meni bilo dno.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Kako sam i rekao, DAX iz -0,45% u plus. Predvidljiv dan.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Evo i extra prilike jako skoro, možda je mudro sačekati odbijanje prije kupovine.
Dakle prirodni plin je jako blizu dna. Po meni dno cca 1,52 USD i onda odbijanje
po meni do 2,7 ili 3,4 USD. RSI pozitivna divergencija, još malo fali i krećemo.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

dax napada 10 -10.2

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Evo i extra prilike jako skoro, možda je mudro sačekati odbijanje prije kupovine.
Dakle prirodni plin je jako blizu dna. Po meni dno cca 1,52 USD i onda odbijanje
po meni do 2,7 ili 3,4 USD. RSI pozitivna divergencija, još malo fali i krećemo.

Odbiti se sigurno hoće s ove zone, možda 15-20 posto maksimalno.

Ali ove cifre od 2.7 do 3.4 su čista bezvezarija. Nema niti jednog fundamentalnog razloga da plin toliko skoči. To se sljedećih par godina neće dogoditi, osim da se neki totalni ekstrem ne desi.
Trenutno je cash od NG 1.551; ugovori sve do 2020 nisu preko 3.00.
Proizvodnja je velika, potražnja ne prati proizvodnju; El Nino je donio toplu zimu, najavljene 5-10 stupnjeva veće temperature od prosjeka na Midwestu, predviđa se El Nina, a Vi pričate ovakve nebuloze?

Čak ni da Trump pobjedi, ne bi katapultirao NatGas tako visoko.
Ako uđete u ovo, oko 1.8-185 je mjesto za prodati odbijanac.

cekanje jos za gas , evo tip za trejd, poluga 15

https://hr.products.erstegroup.com/Retail/hr/Products/StructuredProducts/Turbos/Factsheets/Turbos/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A1KJL5&ID_NOTATION=

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

GAS je definitivno BUY signal i ne treba čekati.
Odbija se do 2,3 ili 2,6 USD i stoga BUY certifikati u ponedjeljak
svi i osiromašimo fondove.
Od 900 bušotina samo 97 u radu i futuresi pokazuju rast.
Isto je bilo sa naftom na 27 USD.
Plin je BUY i treba ga pazariti oko 1,66 USD i čekati 2,3 tj 2,6 USD za prodaju.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Odlični US podaci će dići SP500 do 2080, a DAX bi trebao šišati sve
do 10700. I dalje je trend UP. Ne kupovati shortove.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

prognostik

Kakvi certifikati kod nas? Nisam lud plaćati 5 posto spread.

Drugo, koji to futuresi pokazuju rast?
Zadnji izvještaj je pokazao da su short ugovori puno veći nego long. Kod n.c. su 200 k ugovora više u short nego u long, ukupno ima 25 k više short ugovora.
Mali špekulatori su rekordno bullish na Nat Gas, preko 63 posto, veliki špekulatori su 63 posto bearish.

Odmah da dodam da trgujem s nat gas, i nitko sretniji od mene da se toliko odbije.

Ali ove brojke su budalaština. Ne treba ovakve stvari pisati i ljudima davati ofrlje savjete koji nemaju uporište u ničemu, osim u 3 crte na grafu s investinga.
Hoće li se napraviti dno i dogoditi nekakvo odbijanje prema gore? Hoće i moglo bi uskoro. No, sve iznad 1.9 je veliki otpor, moraju se fundamentalne promjene desiti kojih nema na vidiku.
Ali da bi skočio plin u kratkom roku 40% mora se desiti ogromna promjena koja se nigdje, ali baš nigdje ne nazire.
Postoji mogućnost cijene na 1.4, ekstremne prognoze pokazuju 1.2. Što onda ako ste ga sada kupili na 1.7, ostavljate i dalje držite sve dok se ne odbije 😉 ?
Plin u odnosu na naftu ima veće probleme. Malo sam samo spomenuo koji, ali vidim da je to stvar koja se ignorira.
Potencijalno pokretač rasta može biti, na to me kolega uputio, bankrot CHK. Ali pitanje je hoće li oni uopće ići u Chapter 11.
Ostalo nije dobro za nat gas. Sve pokazuje rekordnu proizvodnju, nisku potražnju, sezonalnost ne ide na ruku, vremenske prilika nikako nisu dobre. EIA storage i prognoze jako loše s obzirom na ovo doba godine.

Jedan citat sa specijaliziranog foruma o tome.

“We will be real full and injections from mid-March through early May should be very large due to the lack of significant power burn — in total terms due to the time of year, not due to percentages or anything. Plus, South Central storage is still real high and I think that is potentially a really big problem. Production hasn’t dropped enough to help yet. The second train isn’t going to be online for quite a while.

I can see being bullish about the way that things may be looking in terms of S/D at the END of the seasons. But, the BEGINNING of the season is shaping up to look like it is going to be a giant pooch screw. I’m thinking we are going to build to a level that is so high so quickly that the market will flip.

I’m also thinking that there may well not be enough storage space for all the South Central producers in the South Central region. I’m almost laughing thinking about someone’s face as the evaluate one of the few alternatives: Paying to send it to the NE to store. The NE, where you are sure to make lots of money these days ”

Najviše me smeta što drobite nepregledne količine bezveznih crteža, bez ijednog stopa. Siguran sam da ne trgujete niti 1 posto onoga što napišete. I to ne bi bio problem da radite samo za sebe, nego je problem ako drugima uspijete prodati ideju da sve to ide tako lako.

http://www.naturalgasintel.com/articles/105558-barclays-reduces-2016-natgas-price-outlook-sees-breakout-in-2017

Što se tiče nafte, ona se bliži svom vrhu, po meni cca 38-42 USD i onda
se opet vraća veliki medo.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Nemam želju dalje u diskusiju. Da je netko pratio nacrtane ideje i grafove u zadnja 2 mjeseca, 3 puta bi bankrotirao, obzirom kolike su poluge u pitanju.
Imam samo dva pitanja.

Trgujete li uopće s Nat Gas i naftom?

Kako mislite da će pad nafte uzrokovati to da će prirodni plin rasti?

New Report

Close