Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je zove izgubiti zbog gluposti 2000kn u samo 6 minuta…..(13:11:20 – 13:17:19)

K – 650kom – 41,7E (po asku)
P – 650kom – 38,7E (po bidu)

I sad ih kupuje nazad po asku (650kom) po 39,8E……


pa opet prodaje po 36,30, pravi ples s vukovima iz Frankfurta

3x fulao…..1x pogodio……

Dobro je…..bitno da još ima ovakvih entuzijasta….


3x fulao…..1x pogodio……

Dobro je…..bitno da još ima ovakvih entuzijasta….


pogodio na 36 a došlo do 46, to je u stvari najveći promašaj, ali dobro, hrabrost se cijeni

Kad je DAX bio osvojio kotu 12000, “znalci” su počeli mudro prognozirati kako ide na 13000.
Naravno da su tako mnoge (uključujući i mene) pokolebali da zauzmu ozbiljnije short pozicije, premda je bilo evidentno da su tadašnje razine već suludo visoke.

Došao je, pak, do cca 12350 i tada je krenula silazna putanja, koja je, dobrim dijelom (uz manje odbijance) bila izuzetno oštra i dovela nas je do današnjih dana i vrijednosti ispod 9000 bodova.

Dakle, pad je (do sada) bio cca 30%-tak posto i ne usudjujem se ni pomisliti kakva je to potencijalna zarada uz ovakve poluge certifikata mogla biti – čak i za relativno manje ulozene iznose.
Mislim da bi mnogima od nas ona bila dovoljna za cijeli radni vijek proveden na burzi.

Naravno da je moguće da je ovo tek početak pravog sloma, ali ipak bih rekao da su “lagani novci” već mogli biti do sada zaradjeni – a na ono dalje se ne bih kladio.

Sve ove male igrice 50 bodova gore-dolje na dnevnoj bazi su neusporedive što se moglo uzeti na ovom shortu unutar zadnjih par mjeseci – naravno, da je bilo pameti – i hrabrosti, u pravo vrijeme.

Ipak, treba uzeti i pogled iz druge perspektive.

Ja sam (kao, sigurno i mnogi) već od 10000 bodova početi zazivati jaču korekciju, koja je, evidentno, tek došla nakon rasta od više od 20% nakon toga…..tako da se mnogi od nas nisu dobro proveli koji su u ono vrijeme vjerovali da “tek što nije počelo padati”….a počelo je, naravno – kad je dobar dio odustao od “bear campa”…..


Kad je DAX bio osvojio kotu 12000, "znalci" su počeli mudro prognozirati kako ide na 13000.
Naravno da su tako mnoge (uključujući i mene) pokolebali da zauzmu ozbiljnije short pozicije, premda je bilo evidentno da su tadašnje razine već suludo visoke.

Došao je, pak, do cca 12350 i tada je krenula silazna putanja, koja je, dobrim dijelom (uz manje odbijance) bila izuzetno oštra i dovela nas je do današnjih dana i vrijednosti ispod 9000 bodova.

Dakle, pad je (do sada) bio cca 30%-tak posto i ne usudjujem se ni pomisliti kakva je to potencijalna zarada uz ovakve poluge certifikata mogla biti – čak i za relativno manje ulozene iznose.
Mislim da bi mnogima od nas ona bila dovoljna za cijeli radni vijek proveden na burzi.

Naravno da je moguće da je ovo tek početak pravog sloma, ali ipak bih rekao da su "lagani novci" već mogli biti do sada zaradjeni – a na ono dalje se ne bih kladio.

Sve ove male igrice 50 bodova gore-dolje na dnevnoj bazi su neusporedive što se moglo uzeti na ovom shortu unutar zadnjih par mjeseci – naravno, da je bilo pameti – i hrabrosti, u pravo vrijeme.

Ipak, treba uzeti i pogled iz druge perspektive.

Ja sam (kao, sigurno i mnogi) već od 10000 bodova početi zazivati jaču korekciju, koja je, evidentno, tek došla nakon rasta od više od 20% nakon toga…..tako da se mnogi od nas nisu dobro proveli koji su u ono vrijeme vjerovali da "tek što nije počelo padati"….a počelo je, naravno – kad je dobar dio odustao od "bear campa"…..


nismo mi navikli na živu burzu, kod nas je sve umrtvljeno godinama i to je na mnoge utjecalo,
danas bi ono od jučer bila jako lijepa priča

Da…..samo mislim da nije baš previše mudro hvatati vlak koji je već došao do treće stanice……odnosno, kupovati nešto po 55 (kao danas) sto se jos jučer nudilo po 34…..

Druga bi priča bila da se radi o zdravoj korekciji u bull marketu, ali ovo je sve samo ne to….


Da…..samo mislim da nije baš previše mudro hvatati vlak koji je već došao do treće stanice……odnosno, kupovati nešto po 55 (kao danas) sto se jos jučer nudilo po 34…..

Druga bi priča bila da se radi o zdravoj korekciji u bull marketu, ali ovo je sve samo ne to….


mislio sam na prodaju kupljenog jučer

DAX ima target po meni 9130 i nakon toga provalija dolje!
Prijelaz preko 9200 bi značio izlaz i padajućeg trenda,
al ne vjerujem da će do toga doći.
Pripremite se za kupnju shortova.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Pozdrav

Zna li netko koja je fora s omjerom na indeksnim certifikatima, ili ja ne shvacam o cemu se radi ili Erste opako mulja ulagace. Ako sam dobro shvatio omjer bi trebao znaciti u kojem postotku certifikat prati kretanje temeljne imovine , znaci ako je omjer 0,9 to bi znacilo da za skok temeljnog instrumenta od 10%, cijena certifikata skocit ce za 9% i obrnuto kod pada.

Indeksni certifikat nafte pratim vec duze vrijeme i primjetio sam da se omjer na tom certifikatu konstantno smanjuje. Pocelo je s tim da je omjer bio 0.997, prije par mjeseci sam gledao i omjer je bio 0.875, a danas je taj omjer 0,7788. Istovremeno na stranici certifikata nema nikakvih obavijesti o promjeni omjera.

To bi znacilo da se Erste igra s omjerima kako god zeli i namjesta ih tako da je sve teze zaraditi na indeksnom certifikatu.

Moze li netko objasniti o cemu se radi i zasto omjer konstantno pada?

...

Inače target za naftu cca 24,5-25,5 USD

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Bud po bidu egb-s-lwlo…..

Opet se (nepotrebno) strasni novci gube na ovim certifikatima…..

Ma nije mi jasno tko uopce ima posla sa ovim certifikatima, radije bi novce zapalio nego sa Ersteom imao posla…

Prije pola godine, roknuli su mi Long DAX u trenutku kad je bio +4% (oko 10h ujutro) zato što je taj isti dan oko 7h ujutro dodirnuo izvršnu cijenu… I onda žalba ZSE, oni nemaju posla s tim, već sve usmjeravaju na Erste, a tamo me frajer traži mail na koji mi šalje P/S Bloomberga kako oko7h ujutro probija Izvršnu…

Da čovjek nebi vjerovao…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close