Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Izlaz sa 15000 komada na 2,84 nakon sto je većina kupljena po prosjecnoj cca 3,50

Izgleda da je danas dan za realizaciju gubitaka.

I meni isto tako na DAX shortu.:(

Ista situacija i kod mene…samo s daleko manjom količinom.

A jeste vidjeli "svinjariju" jučer? Certifikat NatGas long je već od jutra trebao biti ugašen, ali nije…i do kraja dana se uredno trgovalo njime. Pretpostavljam da se radi o onoj odluci rollover-a ali jednostavno ju ne razumijem. Cijena NatGas-a za Nov 2015 je već dotaknula i 2,001 USD, što bi reklo da je probilo i izvršnu cijenu…pa me baš zanima da li će se i danas trgovati tim certifikatom.

Ako se trgovanje nastavi i danas u popodnevnim satima ulazim (vjerojatno na cijeni do 1,00 kn) a od sutra se prati Dec 2015 koji je trenutno na razini oko 2,335 USD, dakle nekih 30 centi skuplje pa bi i vrijednost certifikata sutra trebala drastično skočiti.

Ili je last trading date ipak 28.10. za Nov 2015?
http://www.energysolutionsinc.com/ace-files/NYMEX_Calendar.pdf

Ah te vremenske zone…
[/quote]

meni isto sada ništa nije jasno…jučer je cijena pala do 2,12 USD, a odlukom erstea od neki dan (vidi gore!) granična cijena dignuta je na 2,23 USD, a izvršna na 2,13 USD što znači da su obje cijene probijene i da danas više uopće smjelo biti trgovanja?!? kakvo je sad ovo muljanje?!?

p.s. kakav je ovo očajan izgled foruma?!? totalno bez veze i nepregledno!!! ovo još nisam vidio da na nekom portalu svaka promjena koja se napravi bude gora od prethodne verzije!!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!




Izlaz sa 15000 komada na 2,84 nakon sto je većina kupljena po prosjecnoj cca 3,50

Izgleda da je danas dan za realizaciju gubitaka.

I meni isto tako na DAX shortu.:(

Ista situacija i kod mene…samo s daleko manjom količinom.

A jeste vidjeli "svinjariju" jučer? Certifikat NatGas long je već od jutra trebao biti ugašen, ali nije…i do kraja dana se uredno trgovalo njime. Pretpostavljam da se radi o onoj odluci rollover-a ali jednostavno ju ne razumijem. Cijena NatGas-a za Nov 2015 je već dotaknula i 2,001 USD, što bi reklo da je probilo i izvršnu cijenu…pa me baš zanima da li će se i danas trgovati tim certifikatom.

Ako se trgovanje nastavi i danas u popodnevnim satima ulazim (vjerojatno na cijeni do 1,00 kn) a od sutra se prati Dec 2015 koji je trenutno na razini oko 2,335 USD, dakle nekih 30 centi skuplje pa bi i vrijednost certifikata sutra trebala drastično skočiti.

Ili je last trading date ipak 28.10. za Nov 2015?
http://www.energysolutionsinc.com/ace-files/NYMEX_Calendar.pdf

Ah te vremenske zone…
[/quote]

meni isto sada ništa nije jasno…jučer je cijena pala do 2,12 USD, a odlukom erstea od neki dan (vidi gore!) granična cijena dignuta je na 2,23 USD, a izvršna na 2,13 USD što znači da su obje cijene probijene i da danas više uopće smjelo biti trgovanja?!? kakvo je sad ovo muljanje?!?

p.s. kakav je ovo očajan izgled foruma?!? totalno bez veze i nepregledno!!! ovo još nisam vidio da na nekom portalu svaka promjena koja se napravi bude gora od prethodne verzije!!!!
[/quote]

Vaš link …
čemu gubit vrijeme sa ersteovim certifikatima kad ovdje imaju višestruko niže provizije a o mogućnostima da i ne pričamo

Sve sam pohvatao o čemu se radi…

Siguran sam da umjesto pomicanja granične vrijednosti sa 2,02 na 2,22 nije trebalo ići sa 26.10. nego s 28.10. jer je 28.10. bilo prebacivanje future-a s Nov2015 na Dec2015 koji su međusobno imali odstupanje od cca 20 centa.

Da su sve napravili upravo tako onda samo ostaje problem pregleda toga svega na njihovim stranicama…e to je tamo informativnog karaktera pa slijedom toga je nebitno i beznačajno.

E sad…ako future za Dec2015 padne ispod 2,22 e onda će se certifikat sigurno ugasiti.

Problem toga dalje je to što onda više nemamo opcije za Long NatGas, a dolazi zima. A možda i nije to problem s obzirom da je danas objava novog NatGas Storage-a koji će pokazati još jedan korak bliže rekordu od 4.000 Bcf.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

I što sad…više nemamo niti jedan Nat Gas long certifikat…a zima kuca na vrata. 🙁

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Hm…short S&P500 ili možda ne?

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

NAT gas 7 short cerifikata,,,niti jedan LONG ?????? e moj erste .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovaj Ht-ov certifikat me mami, ali to je toliko očito long da mora bit neka caka. Bojim se da ne bi strgali certifikat na 137, pa onda long. Da ne spominjem spread od 8%…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Potencijalna prilika za odbijanac na nafti!
Najgore što certifikat ima granicu 40USD.
Ekipa, što mislite?
Da li ići u long?

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Preopasna situacija pa ne dirati!
Mislim da će puknut certifikat jer se ide na cca 35USD.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Potencijalna prilika za odbijanac na nafti!
Najgore što certifikat ima granicu 40USD.
Ekipa, što mislite?
Da li ići u long?

ne ,preblizu ti je granica pucanja, vrlo lako bi nafta mogla testirati 39 opet,

Erste Group Bank AG – postavljanje nove izvršne i granične cijene za EGB-S-LWLK

17.11.2015 16:48:41

Dana 17.11.2015 godine Zagrebačka burza zaprimila je Zahtjev od Erste & Steiermaerkische bank d.d. za postavljanjem nove izvršne i granične cijene za Turbos WTI light sweet (nafta) long, oznake EGB-S-LWLK. Od dana 17.11.2015. godine nova izvršna cijena biti će 37,4902 USD, a nova granična cijena 39,9902 USD za EGB-S-LWLK.

… e sad su stvarno prešli svaku granicu … cert imao graničnu vrij 38.90 i preko noći digli na 39,90 … nafta porasla sa 40,xx na 42,xx a cijena certifikata ostala ista (umjesto bar 20% zarade) … PRESTRAŠNO !
Zna li netko jeli ovo utuživo (ili teoretski mogu slomiti certifikat preko noći mičući graničnu vrijednost) ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

… e sad su stvarno prešli svaku granicu … cert imao graničnu vrij 38.90 i preko noći digli na 39,90 … nafta porasla sa 40,xx na 42,xx a cijena certifikata ostala ista (umjesto bar 20% zarade) … PRESTRAŠNO !

To je zato da osiguraju definitivno pucanje certifikata idući put kad padne ispod 40……
Znači – uskoro…..

I onda ti trguj sa takvim perfidnostima…..

New Report

Close