Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@allias

drzis natgas?


Naravno. Zato kupujem manje poluge na kojima mirno spavam. Ovakve stvari su sasvim normalne na plinu. Čak i dokupljujem i smanjujem ulaz. Još i dolar pada pa ga još vuće niže. Oboje se ne bojim 🙂
[/quote]

opet dobronamjerno allias, prvi put sam te upozorio na 2.64, pukle sve potpore na natty-u, danas+ 98 bcf, do kraja shoulder seasona smo sigurno preko 4 tcf, el nino efekt ce imati da cemo u 11 imati velike probleme ako uopce bude povlacenja, stvari gore izgledaju nego kad je natty 2012 dotaknuo 1.9., slazem se da nije neka sreca prodavati na 2.4 ako si vec u long poziciji, ali rizik na downside jos uvijek postoji, osobno jos uvijek hold, moze biti da smo blizu dna, ali jos uvijek ne vidim niti jedan bullish faktor na horizontu.

Ma sve 5. Lijepo od tebe. Vidim i ja da dobro tone. Ali kažem, mene to ne brine. Ja ne ulažem tolike novce u certifikate da i da pukne da bi me to financijski uništilo. Više ne dokupljujem nego pratim situaciju. Iako ću vjerovatno dokupiti ako jos nešto ode dole. Ocito je s vremenom u SAD-u veći problem nego sam mislio, ali hej, ipak je ovo kocka. Bullish faktor je ovdje jedino vrijeme. Ali trebaš gledati i dosta kompanija koje lagano već počinju bankrotirati od niske cijene nafte, a posljedično i od plina. Ove godine mexiko kupuje od SAD-a puno više plina nego inace, a nikad se manje ne uvozi iz Kanade od 84.god. Rade se i LNG terminali koji uskoro ulaze u uporabu. Industrija sve više prelazi na plin. Novi pipelini itd. 5 godišnji prosjek je gotovo isti. Prošlogodišnji 18% veći. U certifikatima sam davno naucio da treba biti strpljiv. Ovo je još daleko od prodaje za mene. Ali svejedno hvala da si me upozorio

Prirodni plin !!!

izgleda da dobar danasnji promet znaci prvi dan zime !!

Short s&p 🙂

plin bi mogao naći još jedno novo dno ali ne puno niže od sadašnjih 2.4 … čekam razvoj pa se možda ukrcam uskoro

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ne bi kupovao prirodni plin. Mislim da je mr. wiseguy dobro rekao kad je govorio o el nino-u. jučer sam malo dublje sve proučio zadnjih 50 godina i sličan el nino je ovakav bio 97 i 98 godine (ovako jak). Tada je plin došao do 1,05$ iako još nisu crpili kao danas. Od zadnjih 5 el-nino-a, 3 su imala hladnije u prosjeku, a 2 toplije zime i to ovi najnoviji. Na bloombergu su spominjali nešto slično. Isto su spomenuli da je vecina fondova vani u shortu što nije dobro. Ja sam u longu i dokupio nešto u petak ali mislim da ću sutra bar izači s djelom koji sam dokupio na 3,60. Zima ne pokazuje zube i moguće je da će bar do 11 mj plin još malo narasti ali ako do onda ne zahladi vjerovatno niti neće tek do 2 mj. 12 i 1. mj. bi zbog toga plin mogao dosta potonuti. S vremenom se nikad ne zna, ali bi preporučio da ne ulazite. Naravno na vama je da odlučite. Ovo je samo moje mišljenje

treba gledati i čekati pa ukoliko bude obećavajuće ulaz … nema žurbe a možda ni ulaza

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

eto zatvorili danas ispod 2.4, slijedeca potpora 2.2, ali predlažem decki da daljnju raspravu oko prirodnog plina prebacimo na odgovarajuci topic na trzistu kapitala svijet.

a gle ovu svinjariju erstea!
http://www.zse.hr/default.aspx?id=62085

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

stari poštenjaci … [emo_mrgud]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Izlaz sa 15000 komada na 2,84 nakon sto je većina kupljena po prosjecnoj cca 3,50

Izgleda da je danas dan za realizaciju gubitaka.

I meni isto tako na DAX shortu.:(


Izlaz sa 15000 komada na 2,84 nakon sto je većina kupljena po prosjecnoj cca 3,50

Izgleda da je danas dan za realizaciju gubitaka.

I meni isto tako na DAX shortu.:(

Ista situacija i kod mene…samo s daleko manjom količinom.

A jeste vidjeli “svinjariju” jučer? Certifikat NatGas long je već od jutra trebao biti ugašen, ali nije…i do kraja dana se uredno trgovalo njime. Pretpostavljam da se radi o onoj odluci rollover-a ali jednostavno ju ne razumijem. Cijena NatGas-a za Nov 2015 je već dotaknula i 2,001 USD, što bi reklo da je probilo i izvršnu cijenu…pa me baš zanima da li će se i danas trgovati tim certifikatom.

Ako se trgovanje nastavi i danas u popodnevnim satima ulazim (vjerojatno na cijeni do 1,00 kn) a od sutra se prati Dec 2015 koji je trenutno na razini oko 2,335 USD, dakle nekih 30 centi skuplje pa bi i vrijednost certifikata sutra trebala drastično skočiti.

Ili je last trading date ipak 28.10. za Nov 2015?
http://www.energysolutionsinc.com/ace-files/NYMEX_Calendar.pdf

Ah te vremenske zone…

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

New Report

Close