Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rekla je Yellen da mogu dignuti i već sljedeci mj ili na nekoj ne-redovnitoj sjednici. Ali ako nije sada neće ubrzo. Tehničku analizu bi pratio da sam možda u devizama, ali je ovako ne koristim uopće ili je koristim vrlo malo. Ne znam ni jednog tehničara koji se obogatio na njoj. Više sam fundamentalisti i onda kupujem po događanjima. Imam osjećaj da nije gotovo s kinom. Tamo su svi investitori neuki (to smatram zato što je 85% investitora malih) i kad krene stampedo to će biti bolno. Kao što se nedavno dogodilo. Zato bi s daxom još pričekao. Baš sam pročitao Shillera o krizama i upravo spominje ovakve situacije kakve su u kini kao početak sloma. Isto sam pročitao u mnogim drugim knjigama i smatram da kad počnu svi ulaziti na tržište (kao kod nas 2008 g) i kad svi počnu pričati samo o dionicama (kao i kod nas 2008. g) da uskoro kreće slom. Takvo je sad stanje u Kini. Otvaraju se posebne dvorane s kompjuterima gdje mali dolaze kupovati i prodavati dionice. Milijuni svakoga dana otvaraju racune. To bi moglo biti stvarno strasno

@Alias
Redovno pratim dionicka trzista u Kini,Thailand,Singapore,Australia.
Uopce vise ne trgujem tamo za sada jer gotovo svi investiciski savjetnici u velikim bankama vide dalje padove index a slijedece 2 do 3 godine!!!
Domicilne valute u Thailandu i Maleziji,Australia,N.Z pale su 25 i vise posto u odnosu na $,a i dalje slabe !Slicno je u nizu drugih velikih azijskih ekonomija!
Sva ta trzista su neuporedivo veca od Hrvatskog,a prometi su neusporedivi.Vecina ekonomija tamo ima daleko vece stope rasta nego NASA i bolji kreditni renting!!!
Mislim da je trgovanje na Forexu definitivno sada bolja opcija(uz velike rizike takoder)!!!
Pozzz

@bisakovi

Da. Padaju upravo zbog kamatnih stopa u SAD-u jer su se u njemu zaduživale. To će, kako je narastao dolar (i onda uz još rast kamata) jako pogoditi njihove ekonomije. Ali oni već padaju od završetka QE-a u Americi i onda još više tresnu na svakom sljedećem FOMC-u. A još im i centralne banke pomažu u tome kako bi sebi povecale izvoz. Ja moram priznati da se najmanje bavim valutama jel se već bavim svime, a kada o nećemu učim treba mi jako dugo vremena jer volim proci sve. Ne možeš se baš za sve specijalizirati, tako da se držim onoga što znam. Vani kad tražiš posao analitičara te recimo traže samo analitičar banaka ili industrije tj. samo jednog sektora. Kod nas misle da bi trebao znati sve i svašta. I ovako imam dosta toga za ulagati pa se držim podalje od valuta.

Evo i mene medju vama. Short obveznica sa sitnom lovom pa cemo vidjet.


Evo i mene medju vama. Short obveznica sa sitnom lovom pa cemo vidjet.

Nemoj sad dok burze padaju. Ali možda se krenu i vracati [emo_smijeh]

Jednom se zivi 😀
Ma budemo vidjeli, ako nista barem cu nesto nauciti.

Pa da probam i ja… nešto naučiti…
Uzeo short na naftu u ovom roller coasteru na kraju dana…
Mislio sam da ću stići i izaći…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@allias

drzis natgas?


Jednom se zivi 😀
Ma budemo vidjeli, ako nista barem cu nesto nauciti.

To je najvažnije. Ja sam na ovim certifikatima u pocetku gubio dok nisam pohvatao sve i učio o svemu i to znanje se ne može naplatiti. Kad imas nesto ti veci gušt o tome učiti. Iako ne ulažem puno u njih bio sam nekih 8000kn u minusu a sad sam i u plusu i sa znanjem i uloženom lovom u njima


@allias

drzis natgas?


Naravno. Zato kupujem manje poluge na kojima mirno spavam. Ovakve stvari su sasvim normalne na plinu. Čak i dokupljujem i smanjujem ulaz. Još i dolar pada pa ga još vuće niže. Oboje se ne bojim 🙂


Pa da probam i ja… nešto naučiti…
Uzeo short na naftu u ovom roller coasteru na kraju dana…
Mislio sam da ću stići i izaći…

Pa Rusi ušli u rat sa Sirijom.
Rezultat.
Nafta će kratkoročno rasti.

Možda dođe do 50 $. A onda tko zna. Ako probije 50$, može i do 60$

Ne mogu burzovni mešetari bez rata.

Stvarno mi nije jasan ovaj maher na egb-s-lng8, koji je upravo pukao.

Danima ponosno izlaze 9000kom na asku, koje je prikupio kad je prosjecna bila cca 1,5.

Prije 3 dana je imao priliku lijepo izaći na cca 2,0…..ali je radije čekao isplativiji trenutak i eto mu ga sad….[emo_zacudjen]

New Report

Close