Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svaka cast i onome ko je jutros oko 10 izasao iz shorta , i usao u long – ako sam dobro skuzio na jedno 30 minuta . uhvatio odbijanac i opet prodao oko 9940. i to s dobrom lovom

ja izašao odmah ujutro iz shorta, sada vidimo da sam mogao i bolje, ali iskreno sam mislio da će rasti… prije kraja radnog vremena ušao u long LDXH na 65kn… i to sam mogao bolje, ali ne treba biti pohlepan…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

sto ocekujete sutra jel cekamo 9880 ?

Pa bilo bi malo licemjerno od mene da kažem da ne očekujem rast a ušao sam u long… Evo trenutno gledam…baš smo oko 9880, ali treba vidjeti što će biti sutra…

http://tools.godmode-trader.de/German30/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

i ja cu pokusat na 9900 pa se nadat da ce u cetvrtak ameri opet pogurat objavama

Korelacija između eura i dax-a zanjih 200 dana poprilično jaka, -86. Znači kad euro slabi, dax raste. Mislite da će se nastaviti i u idućoj godini?

Misli lokalno, djeluj globalno!

pa zar nije logicno da je negativna korelacija… nisam bas upoznat monetarnom politikom amerike i europe ali (glavni trend) bi se trebalo nastaviti u ovom smijeru buduci da FED ukida a ECB (navodno 22.1.) smanjuje kamate. Jutros je na bloombergu recenu da je za ocekivat sredinom godine 1,15. Ako dode do tog scenarija podijelimo EUR/USD / EUR/USDt * 0.86 znaci da bi DAX trebao ni kriv ni duzan rast oko 7% u prvom polugodistu

ForexFX

Evo jedna knjiga koja jednostavno objašnjava razlog jake korelacije između valute i snage ekonomije, a što posljedično vodi i do jakog tržišta kapitala: http://katalog.kgz.hr/pagesResults/bibliografskiZapis.aspx?&action=search&currentPage=1&searchById=1&sort=0&spid0=1&spv0=Forex&selectedId=11011176

Inače, radi se o forex tržištu i knjiga se zove forex [emo_smijeh].

@ andeo1

Znam da nije potrebno veliko znanje pri ulaganju, ali neke osnove se ipak moraju znati. nemojte ulagati bez nekog osnovnog znanja. a pogotovo ako mislite ulagati u certifikate jer će vam erste pojesti sve. Ovo stvarno ne mislim zlonamjerno. ECB trenutno ima kamatnu stopu od 0,05% pri kojoj posuđuje novce bankama, dok ima -0,2% za prekonočno čuvanje novaca bankama. Znači negativan omjer. Zato neke banke u njemačkoj trenutno uzimaju novce klijenata za čuvanje njihovih depozita (pasivna kamatna stopa). Nezamislivo. FED je ukinuo kupnju obveznica u visini 85 milijardi mjesecno (što se zove QE iliti famozni Quantitative easing), a kamatne stope ima oko 0% kao ECB već jako dugo. Korelacije i množenja nemaj veze s trenutnim stanjem na tržištu koje je zbog centralnih banaka potpuno ne-čitljivo. ECB misli početi 22.1 taj QE a ne smanjenje kamatnih stopa jer više niti ne mogu smanjivati odnosno nema smisla

@Alias

Svakako hvala na savjetu.
Sto se tice ECB u pravu ste, krivo sam napiso
Sto se tice korelacije mislio sam vise prikazati u teoriji u kojoj mjeri pad eura u trzistu bez vanjskih faktora moze utjecati na trziste kapitala

Imate pravo totalnu glupost sam napiso 😀

@ andeo1

ma nije nikakav problem nego su ti certifikati strasno opasni s velikom polugom i ako se samo malo pogriješi može se dosta izgubiti. Meni je uvijek draže kad dobiva igrač, a ne kuća [emo_smijeh]

LDXG , odlicno mjesto za zaraditi Bozicnicu . a neko je to zaradio za cjelih 41 minutu .

Kapa dole

New Report

Close