Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i novog “skandala”.

Preko Agrama se trenutno ne moze kupiti SDXA (nije uopće u ponudi).
Vidim da se LDXB već trgovao danas, a i drugi short certifikat je dostupan.

@kvart99
štite te od gubitaka [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Sad mi tvrda je navodno kolega “nešto krivo upisao”.
A što je najbolje – jučer ga se moglo kupovati. [emo_namigusa]

EDIT – Vidim sad da je netko na bidu. Očito nije preko Agrama. [emo_zacudjen]

Svratim, prelistam malo unazad, nesto standardne kuknjave o certima i ostalo cista mentalna_masturbacija. Mislim nemam nista protiv mentalne_masturbacije tu i tamo, ali samo MM ne ide to bas tako, a nista imate pozdrav!

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil_leonidas_primitivac po priznanju….


Svratim, prelistam malo unazad, nesto standardne kuknjave o certima i ostalo cista mentalna_masturbacija. Mislim nemam nista protiv mentalne_masturbacije tu i tamo, ali samo MM ne ide to bas tako, a nista imate pozdrav!

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil_leonidas_primitivac po priznanju….


sve što si napisao upravo ti pristaje, pogotovo ovaj zadnji post, kao i uvijek. Ne vidim jednu korist od tvojih postova unazad koliko želiš.

Nego vidim veliku oscilaciju DAX-SP500, kao da samo trebaju na DAX ubiti long LDXBpa će izravnati s SP500? Inače DAX ruše upravo dionice u Američkim rukama ili Siemens, Bayer, Mercedes i BASF.


Niti Hanfa niti ZSE nemaju pojma ćemo služi dražba uravnoteženja na certifikatima, niti će vam ponuditi jasan odgovor .

dražba uravnoteženja služi samo za zaštitu MM-a jer njihovi nalozi rastu i padaju automatski prema indexu koji prate pa kad dođe do dražbe uravnoteženja onda oni odluče isplati li im se ostati na K/P ili će radije povući naloge dok situacija ne bude povoljnija za njih… to mogu raditi jer 40% radnog vremena uopće ne moraju biti prisutni na ZSE!

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

da, a ako pogledate da trgovanje derivatima je moguće 24 sata onda Erste ima obvezu samo 20% vremena biti prisutan kao MM na ZSE.

Međutim zanimljivo je kako mijenjaju granične vrijednosti certifikata ( open-end), pa tako short i long kroz LDX-B i SDX-A će se uskoro sudariti, ako tako nastave .

Jeli moguće da i dalje raspravljate oko erste MM- a? Pa imate vani mali milion brokera pa izvolte…

Ima li kakav komentar na tekst s naslovnice? Baš na ovdje ranije spominjane Admiral Markets.

Hanfa upozorava: Forex nereguliran i bez zaštite

Točan odgovor je...

LDXB otisao u povijest.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Gdje je prospekt certifikata LDX-A, Erste ga je još jučer povukao, pa pucanje istog je nepoznanica ?


Ima li kakav komentar na tekst s naslovnice? Baš na ovdje ranije spominjane Admiral Markets.

Hanfa upozorava: Forex nereguliran i bez zaštite



Ja sam ostao malo šokiran iz prva jer mi ništa nije bilo jasno, a još i imam pare tamo. Onda sam ponovno išao pogledati na stranice Hanfe i uvjerio se da je ovo moguće jedino kod nas! http://www.hanfa.hr/HR/nav/232/notifikacija-iz-drzava-clanica-eu—tk.html
Admiral ima passport za pružanje usluga a oni iz Hanfe kažu da nema, a na njihovim stranicama, što znači da su ih oni tamo stavili, stoji da imaju sve potrebne dozvole. Pa ti vidi ko je lud ovdje!
He he očito da su previše klijenata uzeli Erste-u pa ih sada pokušavaju ocrniti što više mogu!
Na ovaj način mi se nikada nećemo maknuti sa mjesta!

New Report

Close