Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam jeste li primjetili da je danas objavljeno da je USA GDP za 1Q -1%, a neki kažu na zerohadgeu da nije famoznog Obamacare da bi pad bio i 2%.
ishod navedenog, SP up 0,5%. a dow skromnih +0,4%.
nova paradigma je, kada privreda pada, kupuješ dionice kao sumanut.

izgleda da bi SDX8 mogao danas preseliti u vječna lovišta

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Formula za izračun DAX-a je ipak S&P500 x 5,19XX
XX jer ekipa nadzora DAX-a i SP-a toliko precizno upravlja DAX-om da XX ovisi o tečajnoj razlici USD/EUR

Sve skupa veliko kazalište ovo tržište dionica, gdje već puno godina gl. ulogu imaju isti glumci i isti režiser.

DA LI NETKO PRECIZNO ZNA TKO TRGUJE DAX-OM OD 18-24 SATA gdje lakoćom pumpa ili prazni i 70 bodova ???
Ja sam stigao do fondova iz Londona, ali volio bi znati koji fondovi ?


Puno se priča o korekciji indexa i rastu metala, međutim da li se uzima u obzir što ako bude drugačije budući da sve visi o nit.

Silver ispod 19,30
Gold ispod 1200
Dax preko 9900
S&P preko 1900

? netko ?

01.04.2014. e daaaaaaaa

Erste banka za svaki certifikat od SP500 i DAX30 ima granične vrijednosti.
Erste banka tim graničnim vrijednostima točna zna kuda ide DAX ili SP500, svejedno, jer su uvijek u omjeru 1 : 5,1xx ( ovisno o tečaju USD/EUR).

Drugim riječima Erste banka točno zna da isti ljudi nadziru SP500 i DAX bez obzira na volju tržišta, jer oni su tržište, a ostali, mali dioničari, su predmet i žrtva muljaže. U suprotnom granične vrijednosti bi bile drugačije .

Tako imamo za LONG certifikate ( SP500-DAX) granične vrijednosti 1686,7 : 8500, pa imamo 1586,7 : 8000 itd., uvijek je omjer 1 : 5,1xx.
Iz ovoga je vidljivo da Erste banka zna i točno kuda će omjer svjetskih valuta.

Zaključno, za pretpostaviti je da se i sama Erste banka nalazi u vlasništvu ljudi koji upravljaju “tržištem” dionica. Tome u prilog ide siguran omjer SP500 : DAX koji je konstanta, ali i činjenica da “tržište” dionica uvijek ide u smjeru graničnih vrijednosti certifikata, iznenađenja jednostavno nema .

KADA BI ERSTE BANKA PONUDILA CERTIFIKAT NA XETRU UMJESTO DAX-A, ni riječi primjedbe ne bi imao, ali nadzor Xetre je vrlo rizičan i skup za razliku od DAXa

TOLIKO O UROTAMA.

Dow
16,666.62
-32.12 (0.19%)
Jos samo malo ( 0,04 ) , pa ce biti price i o Da Vincijevom kodu i sl . Ha Ha

Odi i otvori racun kod bilo kojeg brokera sa CFD-ovima (u UK-u su najbolji).
Spread je apsurdno nizak naspram Ersteovom.
Takoder mozes tocno trgovat sa pravom cijenom i nema knock outa.


Odi i otvori racun kod bilo kojeg brokera sa CFD-ovima (u UK-u su najbolji).
Spread je apsurdno nizak naspram Ersteovom.
Takoder mozes tocno trgovat sa pravom cijenom i nema knock outa.

Za Engleze se slažem, imaš li link i postupak ?

Što se dešava s Long srebro, imam vidljivo da je najniža 18,645, a po prospektu je granica 18,363
zašto je pukao ?

PLUS 500 je sasvim OK,ja zadovoljan njima i isto su u UK.

@svejed123

Slažem se, ne mogu se načudit frendovima koji plaćaju blizu 50 puta veći spread Ersteu nego ja plaćam svojem brokeru za trgovanje DAXOM.


@Farabuto

Imaš i kod nas brokere koji imaju indekse – Admiral Markets http://www.admiralmarkets.com.hr/[/url]

Imaju podružnicu i u UK sa licencom FCA pa ih možeš kontaktirat da ti objasne kako sve ide.


@oficir

Plus500 ima super platformu, kao da su je za prvačiće pravili, sve šareno i jednostavno, ali imaju loše uvjete u odnosu na ozbiljnije brokere.

Misli lokalno, djeluj globalno!

Ova 3 znam da su dosta provjerena:

CMC markets
IG markets
FXCM uk — te ja koristim

Stvarno je puno lakse tradeat nego preko certifikata.

New Report

Close