Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno da smo i mi okinuli sa njim [emo_namigusa]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Dobro jutro kolege. Ja sam danas prvi put odigrao na par long SP/short DAX.

dobro jutro kolega i tebi.
da li ja to dobro citam sto ti igras?
objasni mi da li igras na hedge dobitka ili hedge gubitka? [emo_smijeh]

free flow information



Dobro jutro kolege. Ja sam danas prvi put odigrao na par long SP/short DAX.

dobro jutro kolega i tebi.
da li ja to dobro citam sto ti igras?
objasni mi da li igras na hedge dobitka ili hedge gubitka? [emo_smijeh]
[/quote]

vrlo jednostavno, očekujem da će DAX više padati od SPXa, međutim bojim se ove volatilnosti i smjer tržišta mi baš i nije zicer pa onda short dax hedgeiram sa long SPXom.
jučer se jako dobro pokazalo, a danas koliko vidim sam s long SPX u lijepom plusu, a DAX mi je neutralan.

Igram se s ovim našim certifikatima nekih pol godine i činjenica je da možeš leći 2-3.000 kuna u minuti, a to nije baš ugodno. Zato ne biti pohlepan i pokušati se malo zaštititi od gubitaka.

a vidi naftare kako lijepo prati obrazac [emo_smijesak]

inače, da nije sada ovog s Ukrajnom, vjerojatno bi išao obrnuto long DAX / short SPX.


inače, da nije sada ovog s Ukrajnom, vjerojatno bi išao obrnuto long DAX / short SPX.

Da ne budem dosadan (i sam sebi :)), ali mislite li da bi taj njihov neki sastanak u četvrtak mogao malo preokrenuti trend?

Točan odgovor je...

ne znam, ali za sada mi se čini da je u igri strah od izbijanja sukoba.
to će djelovati na cijenu barem još mjesec dana. ako sukob eskalira, onda možda bude jednokratan pad od nekoliko posto i zatim ponovno brzi rast i stabilizacija cijene na nešto nižoj razini.

ako se potvrdi da sukoba neće biti, ode to sve opet snažno gore.



inače, da nije sada ovog s Ukrajnom, vjerojatno bi išao obrnuto long DAX / short SPX.

Da ne budem dosadan (i sam sebi :)), ali mislite li da bi taj njihov neki sastanak u četvrtak mogao malo preokrenuti trend?
[/quote]

stvar je vrlo jednostavna, a dogovoriti će se da će se dogovarati odnosno igrati živcima građanima Ukrajine. Silama odgovara manji rat uvijek.

Rusi plaćaju ruske skupine da stvaraju nemire u istočnoj Ukrajini
Ameri plaćaju pro-zapadne Ukrajince da im se suprotstave i potiču nemire

I jedni i drugi vide biznis u obnovi porušenog i dilanju kredita za obnovu
Hebe se i Rusima i Amerima za Ukrajinu, stvar je biznisa .

Ova priča s trasom plina bla, bla, je bla, bla , interesi su interesi i interesi će se nastaviti samo je pitanje tko će više profitirati s obnovom i nabavom .

Znači DAX se kreče prema zadanom profilu interesnih skupina odnosno lagani oporavak, možda do 9300 pa nazad na 8850 tamo negdje oko 21-22.04.2014.

ispravak,
molim kolege da moje procjene uzmu s velikom rezervom jer ih radim onako, na brzinu, a sada sam već vidio da oporavak dax može ići i do skoro 9400, a 8850 prije bi očekivao do 24.04.14, zato najbolje ne igrati ovdje ili sami si kalkulirate :…..
Neki su spomenuli opciju i 8500, ok, ali prvo oporavak negdje od 8850 pa možda 8500 jer se on vidi samo na tjednom grafu…………..itd…..

Gosn Moderni me pobrisao, to je dobro, znaci ipak je do mene i mog nerazumijevanja kvalitete ove pisanije ovdje jerbo i kolega ocito razumije i podrzava ovj visoki nivo koji je ovdje dosegnut!

Ja bih molio da me se pod obavezno stavi ponovno pod moderiranje jer ponekad evo svratim ovdje i imam potrebu napisati nasto, a posto su to vecinom niskoristi, radi zastite forumasa molio bih da me se moderira obvezatno
Unaprijed zahvalan

E da evo cisto da ljudi znaju kako izgleda neki graf bilo kakovi najjednostavniji

E da evo cisto da ljudi znaju kako izgleda neki graf bilo kakovi najjednostavniji

barem napisi koji je to index ,pretpostavljam da je stoxx50 ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Koje masakriranje DAX-a. Kako će naivni Nijemci fasovati oko igrica sa Ukrajinom. [emo_vrtimise]

New Report

Close