Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a evo i dokaza

Wall Street: Cijene porasle, unatoč slabim gospodarskim podacima


prvo ste se cudili ,,kako dax raste na lose rezultate (PRIJEVARA) dax na vrhu dosli dobri rezultati dax pada (PRIJEVARA) .pojavljuju se opet losi rezultati ,rast (OPET PRIJEVARA) [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] koji je zakljucak?

jos i dalje mislite da ste VI -MI ti koji prvi dobiju informacije gosp. podacima ????

Iz z
dok god tako mislite gubit cete novce .ovo je opcenito za indexe vani. certifikati na zse ,posebna tema(nebi o tome po 100 ti puta)
samo dobronamjeran savjet !!!

[/quote]

kolega Inverter
koji dio niste razumjeli da ne ulažem u certfikate ?
JA SAM SIGURAN DA VI MOŽETE, ZNANSTVENO OVDJE SVIMA NAMA, OBJASNITI VAŠU TVRDNJU ;
,,kako dax raste na lose rezultate (PRIJEVARA) dax na vrhu dosli dobri rezultati dax pada (PRIJEVARA) .pojavljuju se opet losi rezultati ,rast (OPET PRIJEVARA) SmijehSmijehSmijeh koji je zakljucak?
ILI NE ZNATE ????????????
Zanimljiva mi je vaša TA, pogotovo kod okreta trenda ( dnevnog ) i dobri ste, nema što. Vaše analize koristim u trgovanje dionicama.
Ali isto tako je činjenica da su certfikati legalna prijevara ulagača i vrlo jasno i precizno kroz prethodni post sam objasnio. Volio bi da me netko demantira da i ja mogu ulagati na certifikate ???[emo_palacg]



a evo i dokaza

Wall Street: Cijene porasle, unatoč slabim gospodarskim podacima


prvo ste se cudili ,,kako dax raste na lose rezultate (PRIJEVARA) dax na vrhu dosli dobri rezultati dax pada (PRIJEVARA) .pojavljuju se opet losi rezultati ,rast (OPET PRIJEVARA) [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] koji je zakljucak?

jos i dalje mislite da ste VI -MI ti koji prvi dobiju informacije gosp. podacima ????
dok god tako mislite gubit cete novce .ovo je opcenito za indexe vani. certifikati na zse ,posebna tema(nebi o tome po 100 ti puta)
samo dobronamjeran savjet !!!

[/quote]

Inverter

Potpis,uzalud tvrdoglavost i ponos jer “ja MORAM biti u pravu”.
Adapt or die,tko misli biti uspješan u ovom poslu neka zaboravi na ego i emocije.
Trgovanje na burzama je skoro uvijek bez logike,no srećom za nas male koji nemamo povlaštene inormacije burze su sklone pretjerivanju,na obje strane,i tu leži prilika da se ulovi koja kuna.

"Only dead fish swim with the stream"

Kako je ovo FORUM i služi upravo informiranju idemo proći jedan činjenični primjer, a da li se crtifikati ravnaju i crtaju po indexima ili obrnuto, ne važno sada, bavimo se samo činjenicama;

Np. LDX-9 ( granična vrijednost 9000 bodova, isplata do 8750 bodova u najgorem slučaju )
LDX-9, certifikat koji trenutno po prosječnoj cijeni zadnjeg dana trgovanja, na tečaju HRK/EUR vrijedi 7, 65/1 , vrijedi 42,20 Kuna za bodovni prag DAX-a od 9300 bodova. (http://www.centarbanka.hr/default.aspx?id=395 )
Znači 02.02.2014 u 13,45 sati po HR vremenu, DAX naglo u trajanju od samo nekoliko sekundi s 9180 bodova pada na 9023,50 bodova.
LDX-9 na ZSE burzi s DAX-om od 9180 bodova vrijedio je 32,90 Kuna ( prosjek BID-a i ASK-a )
U samo nekoliko sekundi LDX-9 vrijedio je 20,80 Kuna. TKO JE MOGAO KUPITI ??????
Znači razlika je 60% ili čak 3 dražbe uravnoteženja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TKO JE TO MOGAO KUPITI ????????????? NITKO, NITI U TEORIJI !!!!!!!
Da je netko i bio svemirski pametan da će se to desiti spriječila bi ga dražba uravnoteženja od prosječnih 5 minuta, a tada je LDX-9 već vrijedio skupih 33,60 Kuna ili 70% više od pravovremenog ulaska u LDX-9 od 20,80 Kuna . Poluge certifikata na graničnim vrijednostima istih su između 20-60% vrijednosti cijene certifikata, a ZSE uvodi dražbu uravnoteženja svih 20%, za što je i više nego očita namjera prijevare svih ulagača jer ni u teoriji nije moguć pravovremeni ulaz ili izlaz iz certifikata .
Da je kojim slučajem DAX pao na 9001 bodova , to je samo 19 Kuna po certifikatu, ali bez teorije i prakse da ga netko kupi tako povoljno jer, ako ZSE ne aktivira dražbu uravnoteženja, onda će ERSTE nestati s burze trgovanja. I takovih primjera do sada ima gomila. Uglavnom ulagač uvijek gubi.
ERSTE banka ima puno sigurnosnih mjera, a ulagač ni jednu : ima vremensko ograničenje certifikata ( sigurnost 1 ) , bodovno ograničenje certifikata ( sigurnost 2 ), radno vrijeme po želji od 60% radnog vremena ZSE ( sigurnost 3 ) , odnos radnog vremena ZSE i samih derivata na koje se certifikat veže ( sigurnost 4 ), proizvoljna razlika u cijeni certifikata na bidu i asku od 10% kao destimulacija pogođenoga trenda ( sigurnost 5 ), mogućnost prekida zarade ulagača u svakom trenutku i fiksan otkup certifikata ( sigurnost 6 ) i njima najdraža dražba uravnoteženja ( sigurnost 7 ).
ZAKLJUČAK;
TKO IMA KORIST OD CERTIFIKATA, REDOM ???????
1. Erste banka
2. Zagrebačka burza ( provizija )
3. Hanfa
4. SKDD
Tko gubi i sve to plača ??? Naravno, vi, ulagači !!!!!!!!!!!!!!!
Zato vam svima toplo preporučam dionice Zagrebačke burze i sastava Crobexa ili još bolje Crobex 10.

Ja vam preporučujem da uzmete USA brokera,za transakciju platite 1-2$ provizije i sa boljom platformom i svim ostalim što nema na ZSE trgujete puno jeftinije,jednostavnije i sa manje rizika.

"Only dead fish swim with the stream"

nisi ni prvi ni zadnji koji je skuzio da na cert. zse nema kruha. zato napisah da ne ponavljamo jedno te isto 100 puta..

ovo drugo :vijesti(ekonomski rezultati) koje su dostupne npr ovdje ,ima milion stranica http://www.forexfactory.com/calendar.php , tu mi saznajemo zadnji na ljestvici..znaci vec su vijesi uracunate u cijenu. i sad ces se pitat na osnovu cega onda da ulazemo?
svatko ima svoj sistem ili nacin , moj izbor je TA , sto je TA ?,pa tu se iscitava ponasanje velikih bijelih i njihovo zauzimanje pozicija sa povlastenim info,prije nego svekolika javnost sazna ..eto

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

I dalje isto kukanje retail jadnika, ni meni se kao ni kolegi Inverteru ne da vise terekati jedno te isto, samo par rijeci zbog ovih novih koji pitaju kuda ce trziste, hoce li probit ovu ili onu razinu i sl.

Ja nemam pojma kuda ce trziste, ali ono sto ja znam je sta cu raditi ako cijena ode do tocke a,b ili c i aktivira oderedjene setupe. Znam gdje ce mi biti stopovi i kada cu uzeri profit ili odrezati gubitak i uvijek me ceka iduci trejd, a o tome sto je moglo biti ili sto ce biti, gdje ce sutra trziste, o raznim vijestima i sl.neka brine retail ekipa jer mora netko biti i s druge strane nasih trejdova!

Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….

@farabuto

Nemam veze s Erste bankom. Ovo je nepotreban info, ali moja struka je kilometrima daleko od ekonomije.

Vi ste filozof i mazohist. Koji nikada nije ni trgovao. Osobno, ZSE ne želim ni čuti ni vidjeti. Da uložite upola energije u trgovanje kao u fikcije, bili bi u solidnom plusu.
Pisati da nešto toliko kompleksno može određivati jedan PC je dokaz apsoultnog neznalice. Koji traži opravdanja za svoje promašaje u vanjskim faktorima. Postoji puno knjiga o psihologiji trejdanja. Pročitajte koju.
Leonidas je sve objasnio u svom postu.

I još jedan suvišan info. Neki dan sam zagovarao ulazak u TNA na 65, XIV oko 26, COH na 45. Ne na forumu, nego na PM. Pa lijepo pogledajte gdje su sada i koliko je to plusa u par dana.

Pozdravlja vas manipulator s PC-jem [emo_novac]

P.S. Kupite si ovo.
http://www.amazon.com/Undeclared-Secrets-Drive-Stock-Market/dp/0952346508


@Geenday

Zeta Draconis, naravno.

kolega Leonidas i Malloy

već duže vrijeme pratim ova dva nicka na forumu “certifikata” i jedno je sigurno ;
ni jednu rečenicu, ni slovo oba niste napisali u korist informiranja ili poduke ulagatelja. Sve se svodi na omalovažavanje tuđih promašenih trendovau kojem krivica je isključivo ulagatelja, te im kao “Top shop” prodajete vanzemaljsko znanje.

S druge strane u moja prethodna 2 posta iznio sam vrlo konkretne brojke, članke zakona po kojim Erste igra odnosno činjenice i molio BI OBA NICKA da me demantiraju činjeničnim podacima ili člancima zakona. Naravno , ako mogu.

Dajte meni ovdje demonstrirajte neki oscilator koji ne znam, dajte mi navedite literaturu koju nisam pročitao, ali kako sada sve to veze ima ?
Mogu priznati pisanje Invertera, ali samo u zadnje vrijeme, koji zna ukazati na promjenu trenda. Međutim Erste ima kao što sam naveo 7 osigurača i uzaludan je točan podatak Invertera osim ako se trguje preko stranih burzi i tu se s njime slažem.

Činjenica je da Erste ima čak 7 zaštita od mogućeg gubitka, a ulagatelji ni jednu i činjenica je da ni u teoriji nije moguće zaraditi kako se prezentiraju certifikati, već sitniš kao navlakuša, a vidim da ovdje naivci i dalje ulažu i pale se na priče o tehničkoj analizi ili pravovremenoj informaciji fundamentalnih okolnosti .

Problem je što Erste ima 7 osigurača koji jamče siguran gubitak ulagateljima, prije ili poslije, ali siguran.

Zato ponovo svima preporučam “vrabca u ruci, a ne goluba na grani” odnosno dobri stari Crobex umjesto certifikata.
[emo_smijeh]

čuo sam da više forumaša trguje certifikatima preko saxo bank. može li netko napisati kako to ide, kakva su mu iskustva s njima, radno vrijeme, kako se uplaćuje/isplaćuje novac na/sa računa i slično?
nadam se da će netko nesebično odgovoriti u dobrom forumaškom duhu, da ne ispadne da forum služi samo prepucavanjima i drukanjima/blaćenjima tuđih rezltata
hvala unaprijed! [emo_smijesak]

svasta nesto sjelo na otpore ili ce tokom dana, shortanje u focusu.

otvaranje dobrog starog crobexa Redovni promet:
142.128,45 kn
[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U potpunosti podrzavam kolega fabaruta…..
Ima tu par tipova koji konstantno “zaradjuju goleme pare” i čudom se čude što mi ostali neznalice nismo u mogućnosti proniknuti u to njihovo umijeće
Zaista je to zadnja stvar koja nam fali na ovom komatoznom trzistu, gdje se nakon svih godina muke i oni koji još imaju volje i nešto pare ne usude nista poduzeti iz opravdanog straha u vidu – na koji slijedeći način će ih legalizirano pokrasti za ono siće što im je još ostalo.

New Report

Close