Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnikalije kratkorocno
Dax cuva 50% fibonacci retracement od 16.12. i 55 DMA da padne ispod 9350 (mozda ako close bude ispod 9300 nastavi pad).

Fundamenti kratkorocno
U pon izlaze podaci o klimi za biznise u koji ne sumnjam da ce bit pozitivan kao i svi proslih tjedana/mjeseci.Ovaj pad nema stvarnog fundamentalnog razloga, iskljucivo je korekcija zbog straha na trzistu.

Dugorocno
U njemackoj dolazi do pritiska na dizanje placa sto s vremenom uzrokuje inflaciju. Buduci da ECB nece micat kamatne stope,stednja u bankama vec sada u njemackoj nosi negativan prinos od 0.7%, a obveznicama ce prinos pocet rast(da nadoknadi inflaciju i nepotrebu “safe haven” statusa)tj. cijena obveznica ce se pocet smanjivat, sve vece kolicine novca ce zavrsit u DAX-u (posebice jer njemacki investitori nemaju previse povjeranja u inozemne spekulacije tip NKY ili S&P).Iako DAX je vc dosta skup (oko 22PE), vidim jos napretka kao i drugi investitori u globalnoj ekonomiji pa i poslovanju DAX 30 firmi.

Osobno OCekujem 10000 najkasnije do 1.3.2014., i 12000 do kraja godine.

Ovo je samo moje misljenje i drzim dax vec dulje vrijeme.


Tehnikalije kratkorocno
Dax cuva 50% fibonacci retracement od 16.12. i 55 DMA da padne ispod 9350 (mozda ako close bude ispod 9300 nastavi pad).

Fundamenti kratkorocno
U pon izlaze podaci o klimi za biznise u koji ne sumnjam da ce bit pozitivan kao i svi proslih tjedana/mjeseci.Ovaj pad nema stvarnog fundamentalnog razloga, iskljucivo je korekcija zbog straha na trzistu.

Dugorocno
U njemackoj dolazi do pritiska na dizanje placa sto s vremenom uzrokuje inflaciju. Buduci da ECB nece micat kamatne stope,stednja u bankama vec sada u njemackoj nosi negativan prinos od 0.7%, a obveznicama ce prinos pocet rast(da nadoknadi inflaciju i nepotrebu "safe haven" statusa)tj. cijena obveznica ce se pocet smanjivat, sve vece kolicine novca ce zavrsit u DAX-u (posebice jer njemacki investitori nemaju previse povjeranja u inozemne spekulacije tip NKY ili S&P).Iako DAX je vc dosta skup (oko 22PE), vidim jos napretka kao i drugi investitori u globalnoj ekonomiji pa i poslovanju DAX 30 firmi.

Osobno OCekujem 10000 najkasnije do 1.3.2014., i 12000 do kraja godine.

Ovo je samo moje misljenje i drzim dax vec dulje vrijeme.

[emo_smijesak]
Naravno da nije tako jednostavno, ali 10.000 moguće, nakon rezultata 2013. Ali baš 12.000? Tako-tako…

Točan odgovor je...


Tehnikalije kratkorocno
Dax cuva 50% fibonacci retracement od 16.12. i 55 DMA da padne ispod 9350 (mozda ako close bude ispod 9300 nastavi pad).

Fundamenti kratkorocno
U pon izlaze podaci o klimi za biznise u koji ne sumnjam da ce bit pozitivan kao i svi proslih tjedana/mjeseci.Ovaj pad nema stvarnog fundamentalnog razloga, iskljucivo je korekcija zbog straha na trzistu.

Dugorocno
U njemackoj dolazi do pritiska na dizanje placa sto s vremenom uzrokuje inflaciju. Buduci da ECB nece micat kamatne stope,stednja u bankama vec sada u njemackoj nosi negativan prinos od 0.7%, a obveznicama ce prinos pocet rast(da nadoknadi inflaciju i nepotrebu "safe haven" statusa)tj. cijena obveznica ce se pocet smanjivat, sve vece kolicine novca ce zavrsit u DAX-u (posebice jer njemacki investitori nemaju previse povjeranja u inozemne spekulacije tip NKY ili S&P).Iako DAX je vc dosta skup (oko 22PE), vidim jos napretka kao i drugi investitori u globalnoj ekonomiji pa i poslovanju DAX 30 firmi.

Osobno OCekujem 10000 najkasnije do 1.3.2014., i 12000 do kraja godine.

Ovo je samo moje misljenje i drzim dax vec dulje vrijeme.


istoga sam mišljenja, a prema mojim tablicama odbijanje ide na 9280 bodova ili onda probija na 9000.
Igra na long DAX nekako uvijek pobjeđuje, ali pre rano sam u petak ušao, da se bar prije Inverte javio. Ravnao sam se po fibonaciju, ali krivo raster povukao.

Igra na long DAX nekako uvijek pobjeđuje

zakljucno sa petkom ,cini se da ta igra vise neide.trava ne raste do neba .nemojte sad na vrhu opet forsirat krivi smjer

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Igra na long DAX nekako uvijek pobjeđuje

zakljucno sa petkom ,cini se da ta igra vise neide.trava ne raste do neba .nemojte sad na vrhu opet forsirat krivi smjer
[/quote]

Vidjet ćemo u pon prijepodne i onda najvjerojatnije nakon srijede kamo će krenuti i kolko je ozbiljno.

Točan odgovor je...

e ako lik na ldx9 zavrti ovo sa 1000 komda 2x svaka čast
iako pratio sam prodaju i kupnji nije mi jasno kako mu je poklopljeno onih 1000 na 49,99 ???

mi smo ipak zemlja slučaj

Svaka mu čast, što god da je sreća ili znanje.
Pitanje: kako se ponaša certifikat na HT pri gubljenju prava na dividendu.
Mislim možemo uzeti short dan prije. Kada se gubi pravo na dividendu cijena dosta zaroni. Sutradan prodamo short i fina zarada je tu.
Jel to moguće izvesti?

Naravno da nije… nisu oni tako blesavi [emo_smijeh]
Pogledati Uvjete izdanja, članak 12.


Svaka mu čast, što god da je sreća ili znanje.
Pitanje: kako se ponaša certifikat na HT pri gubljenju prava na dividendu.
Mislim možemo uzeti short dan prije. Kada se gubi pravo na dividendu cijena dosta zaroni. Sutradan prodamo short i fina zarada je tu.
Jel to moguće izvesti?

Svaka čast na ideji. [emo_smijesak]

Točan odgovor je...

Da…ideja nije loša, sinulo je i meni to prekjučer.
A onda sam išao čitati sitna slova, jer je djelovalo prejednostavno [emo_smijeh]

U svakom slučaju, treba gledati kako će se stvar ponašati npr. 14.2. prilikom objave, ali koliko sam shvatio prilagodbe iz navedenih članaka će biti takve da, npr.: dividenda 15kn, cijena 15kn promjena, granične/izvršne vrijednosti – 15 kn se miču, i vrijednost je opet cca ista…

Ono što pobuđuje dodatnu sumnju u ikakvu iskoristivost ovog certifikata je ovo:
Na kraju petka je HT bio 171,5kn, a vrijednost short certifikata cca 24,32/25,22.
Trenutno je HT 170,56, a certifikat je 24,03/24,93.
Dakle, HT je jeftiniji 1kn, a short certifikat je jeftiniji za 0,3kn.

Naravno…granična vrijednost sad je 185, a u petak je bila 184,9 (zapamtio sam).

Kao što sam najavio DAX je udario u 9280-9284 i za sada se odbio.
Što mislite gdje će dalje, po meni nastavak rasta ??


Kao što sam najavio DAX je udario u 9280-9284 i za sada se odbio.
Što mislite gdje će dalje, po meni nastavak rasta ??
neznamo do kuda se odbija ,ali 9000 cca pada uskoro

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close