Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovaj danas pikne 4900 po 25,30
i frkne sada sa 1,8 kn gubitka…
slabi zivci valjda
mozda je vec dobio po prstima pa mu muka

U principu ne volim širiti teorije zavjere,no pitam se,a s obzirom na navlakački koncept certifikata (npr. barijera SLV Long na 19.70$, Srebro na cca 22$,a certifikat tek izašao),radi li se uopće o zbiljskom trejderu. Zašto ne bi Erste stavio svog navlakača za ovce,koji ko fol sprži veliku lovu u certifikate,u jednom danu. Po mom viđenju, to je kao i lik u kazalištu koji prvi počne pljeskati,pa povuče ostatak rulje za sobom. U zadnje vrijeme sam uglavnom gledao kretanja vrijednosti i stekao konačan dojam da na zse apsolutno nema smisla kupovati certifikate,osim ako će erste otvoriti brokeraj koji će raditi od 0-24. Vrijeme od 16-22h je ogrooooomna vremenska rupa u kojoj se previše toga događa.
[/quote]
postali ste malo dosadni sa ovom teorijom zavjere izgleda da niste još shvatili kako certifikati funkcijoniraju i kako erste na njima zarađuje,znači oni zarađuju na spreadu što se više trguje onda i više zarade a što se tiče graničnih cijena one se uvijek postavljaju na tehnički bitnim razinama tako da mi nije jasna di je problem tek smo prije malo više o 6mj uveli certifikate naravno da ce trebat malo dok se cijeli sustav poboljša a od 1.7 se produžuje radno vrijeme.

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

postali ste malo dosadni sa ovom teorijom zavjere izgleda da niste još shvatili kako certifikati funkcijoniraju i kako erste na njima zarađuje,znači oni zarađuju na spreadu što se više trguje onda i više zarade a što se tiče graničnih cijena one se uvijek postavljaju na tehnički bitnim razinama tako da mi nije jasna di je problem tek smo prije malo više o 6mj uveli certifikate naravno da ce trebat malo dok se cijeli sustav poboljša a od 1.7 se produžuje radno vrijeme.

ako zarađuju na spreadu,kao što kažeš, čemu onda barijera na srebru na cca 2 dolara ispod trenutne cijene? mislim, iz aviona se vidi da je ozbiljna i jaka potpora na grafu SLV na 18$, a ne na 19.70$, a drugo, čemu uopće puštati u opticaj certifikat koji će biti spržen najvjerojatnije u roku od 10-ak dana,osim ako nije namijenjen šišanju naivaca.

Kolega vidjet ćemo kad će puknut mislim da malo jači tehničari od mene ili tebe stavljaju barriere imaju cijelu ekipu analitičara i tehničara

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Razlika ok 22.31 do 19.7 je puno više nego li je 2$, a u postocima se tu radi o 13.2% što je neki normalni razmak cijena-knockout kakav erste obično daje.

Sve se može interpretirati kako se želi, no nemojte varati sami sebe i namještati interpretaciju samo da “dokažete” zavijere…TA nisu Xetra i takve burze ZSE pa da ih moze bilo tko manipulirati. Samo ispadate smijesni

...


Razlika ok 22.31 do 19.7 je puno više nego li je 2$, a u postocima se tu radi o 13.2% što je neki normalni razmak cijena-knockout kakav erste obično daje.

Sve se može interpretirati kako se želi, no nemojte varati sami sebe i namještati interpretaciju samo da "dokažete" zavijere…TA nisu Xetra i takve burze ZSE pa da ih moze bilo tko manipulirati. Samo ispadate smijesni


o tome ja govorim da su postali dosadni sa ovim temama zavjere to je ista ekipa koja je na ingri kukala da neko umjetno spušta cijenu dionice još od 50kn a sad je na 3,50

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


Razlika ok 22.31 do 19.7 je puno više nego li je 2$, a u postocima se tu radi o 13.2% što je neki normalni razmak cijena-knockout kakav erste obično daje.

Sve se može interpretirati kako se želi, no nemojte varati sami sebe i namještati interpretaciju samo da "dokažete" zavijere…TA nisu Xetra i takve burze ZSE pa da ih moze bilo tko manipulirati. Samo ispadate smijesni

Ja ne tvrdim da itko namješta burze,a smiješan je onaj koji tvrdi da Erste zarađuje na spreadu. Da Erste zarađuje na spreadu zašto bi uopće bile barijere. Ma,hajte molim Vas ne lupetajte.



Razlika ok 22.31 do 19.7 je puno više nego li je 2$, a u postocima se tu radi o 13.2% što je neki normalni razmak cijena-knockout kakav erste obično daje.

Sve se može interpretirati kako se želi, no nemojte varati sami sebe i namještati interpretaciju samo da "dokažete" zavijere…TA nisu Xetra i takve burze ZSE pa da ih moze bilo tko manipulirati. Samo ispadate smijesni

Ja ne tvrdim da itko namješta burze,a smiješan je onaj koji tvrdi da Erste zarađuje na spreadu. Da Erste zarađuje na spreadu zašto bi uopće bile barijere. Ma,hajte molim Vas ne lupetajte.
[/quote]
izgleda kolega da nisi shvatio kako funkcioniraju certifikati u cijelom svijetu imaš barrijere na certifikatima

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


Ja ne tvrdim da itko namješta burze,a smiješan je onaj koji tvrdi da Erste zarađuje na spreadu. Da Erste zarađuje na spreadu zašto bi uopće bile barijere. Ma,hajte molim Vas ne lupetajte.

Barijere su tu da zaštite vas neuke od totalnog gubitka…Evo ovi koji su izgubili TSDXu mogu biti zahvalni ersteu sto je barijera stavljena na 8250, bar su dobili nesto svojih novaca nazad, da certifikat nije pukao danas bi vrijedio priblizno 0kn

...

Neki klin se radi na Daxu. Proboj 8490 bi mogao znaciti uzlet i pucanje certa. Oprez.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Evo još za ovisnike [emo_smijeh]
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dE1CPIAudTV8U8zqbYeVYw==.pdf

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo nove obavijesti o SDX3 i LDX3 [emo_smijeh][emo_smijeh]

eto
i sada da erste radi i da zg burza radi
sad bi si cvaknuo na 8500 malo shorta
ovak….sedi i gledaj….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close