Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro je, čak je ispalo skoro 19 kuna, iako se činilo da će biti i 18. [emo_smijeh]

Šalu nastranu na stranu…
Lako je biti general poslije bitke (i ja sam popušio puno i previše love, ali nema veze – kad gubiš nešto što nisi ni imao (ako gledamo unatrag i da je to sve ionako smanjena dobit, a ne kapitalni gubitak), jer svaka škola košta.
Većina nas, vjerujem, krenula je s trgovanjem zadnjih nekoliko godina, i ponajviše se “školovala” na krizi i konstantnom padu, a većinom na našem tržištu koje je ionako bilo drugačije od ostalih.

Pretpostavljam da je malo ovdje onih koji su trgovali i u 1/2 2000-ih, a onih koji su trgovali u 2/2 1990ih mislim da vjerojatno i nema.
I to još – trgovala na stranim tržištima, a ne na ZG i VŽ burzi, kad su se dionice mogle kupovati tek fizičkim dolaskom kod opskurnih ljudi koji su se nazivali brokerima [emo_smijeh]
To iskustvo svakako vrijedi, a ako ništa drugo, ono na vlastitoj koži je najvrednije (ako ga se pravilno primijeni).

Uz onu staru “Tržište može ostati dulje iracionalno, nego što vi možete ostati likvidni” najbolje je pogledati graf DAX-a krajem 90ih, a ilustrativni su:
10/1999 +7,3%
11/1999 +6,7%
12/1999 + 18% (!)
Dodajmo tome još i:
2/2000 +11,8%
i potop medvjeda je jasan 😀

Koliko god ovaj rast nekima izgledao nevjerojatno, i koliko god se očekivala korekcija, čak i sa psihološkog stajališta je ovakav “kontrasmjer” logičan.
Gledajući mjesečni graf (mjesečni bolliger trenutno na 8382), do 8400 bi trebao doći, a neki overthrow prema 8500 nije nerealan.
Prije svake značajnije korekcije mjesečni bollinger se mora probiti, ali isto tako, prvi proboj obično znači i jačanje uptrenda.
Zadnji put se to zbilo krajem 2010. i od prvog proboja na 6800 DAX je otišao sve do oko 7450 prije značajnije korekcije u 3/2011 do 6450 zbog “prve grčke krize” …

nema MM na LONGU

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Baš zanimljivo [emo_smijeh]
A ova razina je itekako zanimljiva za prodaju longa (ako si kupovao na 7400-7500)…
LDX2 trenutno cca 101 na bidu (kad bi ga bilo)…


natovareni shorta eur i dax,,,krecemo u defenzivu ,,najavio sam neki dan,,pogotovo euro

dobro jutro inverter, nema te danas od jutra da propovijedaš mudrost/pamet i iskustvo?

Opet DAX ode. Sva sreca da sam odustao od indeksa.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Ovaj dax graniči ili prelazi već crtu totalne ludosti!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ovaj dax graniči ili prelazi već crtu totalne ludosti!

Sad se treba natrpati shortom!
Oh, ali mi na ZSE nemamo više shorta jer ga “poštenjačine” nisu ponovo uvrstili da njime trgujemo!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Mislim da bi bilo nadasve fer od onih koji trenutno imaju prilike trgovat, odnosno kupovati shortove preko inozemnih brokera, da se nama ostalim smtrnicima ne obraćaju previše s visoka, odnosno ne hvale i eventualno nasladjuju svojim ispravnim potezima, odlukama i zaradama, posebno u ovoj situaciji.

Evo Verdi, zlato nije islo gore. Dakle onaj short graf je mozda u pravu. Ali je bitno da se nisam kladio na long nego cekao proboj. Ako ga nema, crtam dalje. 🙂

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

zlato danas kaže šort 1441 i 1430. imam neke bagere pred kućom tako da ništa od trgovine. a i nafta mi je skroz sumnjiva nikud nikam pa bi bilo dobro malo ohanuti od toga da se ne nasučem bez veze.

who dares, wins



natovareni shorta eur i dax,,,krecemo u defenzivu ,,najavio sam neki dan,,pogotovo euro

dobro jutro inverter, nema te danas od jutra da propovijedaš mudrost/pamet i iskustvo?
[/quote]da ti prosljedim danasnji profit?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

može, 320xxxxxxx [emo_plazi]

New Report

Close