Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a šta kad bi vam netko rekao da S&P može biti na kraju godine 1900? ja na takvu daljinu nikad ne razmišljam ali…ako… šta onda reći za njemačku ekonomiju koja gazi sve pred sobom i iz ove krize će izaći daleko jača nego što je ikad bila?

Kad bi se Eu raspala, nakon smirivanja tržišta bi i rekao da bi Dax trebao biti visoko, jer smatram da dugoročno Njemačka se prva oporavlja. Ovako, dok su problemi Španjolske, Italije, Cipra, Grčke, Slovenije, Francuske, zajednički problemi svih članica Unije, i cijena spašavanja pada na leđa onih koji bolje stoje, (zato UK i želi izaći), smatram da Dax nema prostora za ovakav optimizam. Očito se drugi ne slažu kad smo na 8250+ razini.

A S&P na 1800/1900 sam mislio da ću eventualno gledati u 1mj 2014, ali svašta je moguće, pa i da ne bude Sell in May, iako mislim da će ipak biti

@EUoptimist, tako je, nema provizije, to je sve. Samo isto tako ako ode na 8249 onda već pušiš 2 EUR. Bitno je samo biti na pravoj strani. 🙂

Imaš DD, STP, ECN. I Admiral nudi ECN, samo je minimalni ulog par tisuća EUR, a na STP je 10 EUR (što je super za probu).

DD – dealing desk (najgora solucija) – broker koji ima interno tržište među klijentima i samo neke šalje dalje na međubankarsko tržište, ostali se međusobno poubijaju na suprotnim stranama, a broker uživa.

STP – straight-through processing – broker koji šalje naloge nekoj banci koja trguje na međubankarskom tržištu preko ECN-a, dakle nisi direkt na tržištu, ali si blizu i tu broker zarađuje na spreadu i generalno nema muljanja (generalno…) 🙂

ECN – electronic communication network – direktno instant izlaganje tvog naloga na međubankarsko tržište. Oni traže veće depozite, daju bolji spread, ali zato zarađuju na proviziji na svaku transkaciju.

Ako sam nešto falio, nek’ me ljudi isprave. (I meni je sve to relativno novo)

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Bas razmišljam…
I ako erste izda novi certifikat koja ce njegova startna cijena….sumnjam ista kao i do sad
Sto je još jedan idiotizam naspram trgovanja vani istim stvarima…
Npr…nek Dax padne na 8250…certifikat ce kistat 50 kN…a sad je bio npr 16 kN….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Bas razmišljam…
I ako erste izda novi certifikat koja ce njegova startna cijena….sumnjam ista kao i do sad
Sto je još jedan idiotizam naspram trgovanja vani istim stvarima…
Npr…nek Dax padne na 8250…certifikat ce kistat 50 kN…a sad je bio npr 16 kN….

Mi smo oduvijek bili ovce za šišanje, pa tako će biti i ubuduće…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Bas razmišljam…
I ako erste izda novi certifikat koja ce njegova startna cijena….sumnjam ista kao i do sad
Sto je još jedan idiotizam naspram trgovanja vani istim stvarima…
Npr…nek Dax padne na 8250…certifikat ce kistat 50 kN…a sad je bio npr 16 kN….

Cijena je zapravo nebitna nije li? Nije bitna cijena nego postotak promjene..Ista vam je stvar naraste li cijena cerftifikata sa 16 na 32, ili sa 50 na 100 zar ne? KOju ce razinu pucanja staviti tko zna, mora se priznati da je ovu granicu od 8250 odredio stvarno vrhunski znalac.

...


mora se priznati da je ovu granicu od 8250 odredio stvarno vrhunski znalac.

Znalac? Ne znam baš da li je znalac ili onaj tko ima i platno i škare….do 8250 cijena je došla jučer tek u zadnjim minutama kad se vidjelo da se na silu gura na tu granicu prije nego završi službeno trgovanje na DAX-u, kako bi TSDX bio nokautiran.
Inače nisam poklonik teorija zavjere, ali ovo što su jučer napravili budi i te kakavu sumnju u “slučajnost”….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

mislim da nisu iste poluge i nemoze istom brzinom sa 50 na 100
kao sa 16 na 32

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@caccone hmmmm nisam razumio ovu matematiku.

slazem se s haorenom da je cijena nebitna.

@haoren a i ostali …. jednu drugu stvar bi htio komentirati.

naime mnogi tu tj gotovo svi dozivljavaju trgovinu certifikatima kao “mi protiv erstea”. zato sto je ono vidljivo da mi prodajemo njima i kupujemo od njih.

i onda naravno erste se trudi da certifikat pukne i u tom slucaju zaradjuje masne pare.

nisam siguran da to tako radi i da je to ideja certifikata.

naime ideja bi barem u teoriji bila da erste nama sluzi kao multiplikator za nase transakcije na njemackoj burzi.
drugim rijecima posudjuje nam privremeno novce za odredjenu proviziju.

za svaku nasu transakciju bi trebala uslijediti transakcija na burzi pomnozena s polugom.
tj istu transakciju koju napravimo mi, nasih je 10% novaca a ersteovih 90%.

i poslijedicno, kad pusimo mi pusi i erste i tu umnozeno.

tako barem ja razumijem cemu bi certifikati trebali sluziti..



@caccone
hmmmm nisam razumio ovu matematiku.

slazem se s haorenom da je cijena nebitna.

na stranicam erste banke vam lijepo pise
provjerite
dakle jucer je poluga ns shortu bila 32
a na longu 6
ukratko od npr..7700 do jucer si mogao vise izgubiti nego zaradit…
a to je ono sto je zapitat se o namjerama erste banke
dakle
ovo je cisto kladjenje…a trebalo bi provjeriti dali ERSTE u registraciji ima i kladionicu?!
jer najvise se gubi i zaradjuje ispod 30

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




@caccone
hmmmm nisam razumio ovu matematiku.

slazem se s haorenom da je cijena nebitna.

na stranicam erste banke vam lijepo pise
provjerite
dakle jucer je poluga ns shortu bila 32
a na longu 6
[/quote]

ma da ali to nije stvar pocetne cijene. nego principa da kad pratis trend i dobivas, onda ti se poluga smanjuje, a kad pogrijesis trend i fubis, onda je poluga sve veca i veca.

ali da se jos nadovezem na moj prijasnji post.

barijera bi zapravo trebala sluziti da zastiti i erste a i nas od nasih daljnih “glupih” poteza. jer su i ersteovi novci u igri.

npr. ako pogledate indeksne certifikate koji nemaju polugu…
tu barijere nema, jer su samo nasi novci u igri a ne i ersteovi.
i briga onda erste hocemo li mi i koliko izgubiti.

New Report

Close